(miłk)
Kamila Stepaniuk tym razem uzyskała wynik 1,85.
Kamila Stepaniuk tym razem uzyskała wynik 1,85. B. Maleszewska
Bydgoszcz. W dobrze obsadzonym mityngu Enea Cup czołowe role odgrywali lekkoatleci z naszego województwa.

Jacek Roszko i Kamil Kryński (obaj Podlasie Białystok) biegli w sztafecie polskich młodzieżowców 4x100 metrów. Partnerowali im Maciej Samborski i Olaf Paruzel. Cała czwórka wygrała swój bieg z czasem 39,63. Gdy Polacy zdobywali minimum na młodzieżowe mistrzostwa Europy podczas Memoriału J. Kusocińskiego uzyskali minimalnie lepszy rezultat - 39,61.

W biegu indywidualnym na 100 metrów Roszko był najlepszy z Polaków zajmując 4. miejsce z rezultatem 10,66. Wynik nie jest rewelacyjny, ale sprinterzy startowali pod silny, przeciwny wiatr (-2,8 metra na sekundę). Nawet zwycięzca, Kim Collins z St. Kitts and Nevis osiągnął tylko 10,48.

Kryński dobrze spisał się na 200 metrów Również był pierwszy wśród Polaków, a czas 21,12 to jego najlepszy wynik w tym sezonie. Zajął 5. miejsce.

Również najlepszy wynik w sezonie na 800 metrów wybiegała Anna Rostkowska (Athletics Jakać Młoda). Czas 2:02.26 pozwolił jej na zajęcie 4. pozycji. W biegu "B" 7. miejsce zajęła Magdalena Stankiewicz (Prefbet Śniadowo Łomża) - 2:10.19. Oznacza to 16. lokatę w całym mityngu.

Tym razem nie powiodło się Krzysztofowi Krzywoszowi (Podlasie). W pchnięciu kulą spalił trzy próby. Na 100 metrów 12. (6. w biegu "B") była 17-letnia Klaudia Konopko (UKS 19 Bojary Białystok) - czas 12.30.

Wreszcie, nie zawiodła faworytka z Podlasia. Kamila Stepaniuk wzwyż skoczyła 185 cm. Zajęła ex aequo 2. miejsce z Karoliną Błażej z AZS AWF Kraków i Deirdre Ryan z Irlandii. Wygrała Jelena Slesarenko, która po dwóch zrzutkach na 185 przeniosła ostatnią próbę na 190 i pokonała poprzeczkę.

Na zakończenie mityngu panie biegły na 3 kilometry z przeszkodami. Naszym zawodniczkom ten start się niespecjalnie udał. Anna Wojtulewicz (Podlasie) zamknęła stawkę na 10. miejscu (10:35.69), a Justyna Korytkowska (Prefbet) nie ukończyła konkurencji.