MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Festyn Podlaskie Ziołami Pachnące już w niedzielę. Będzie regionalnie (zdjęcia)

zuz
W niedzielę 10 września w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej odbędzie się festyn etnograficzny "Podlaskie Ziołami Pachnące". Będzie tam można m.in.: spróbować regionalnych potraw czy też zwiedzić wystawę o tematyce związanej z pszczelarstwem. Podczas imprezy zobaczymy widowisko pt. „Zioła w dawnym gospodarstwie wiejskim", a także weźmiemy udział w grze terenowej. Będzie można podziwiać wernisaże trzech wystaw: Artura Gawła „Budownictwo drewniane w krajobrazie Podlasia”, Marka Szyszko, rzeźbiarza z Chwaszczewa koło Sokółki pt. „Dawne zabawki drewniane” oraz Edyty Wiśniewskiej „Krajka Re-Konstrukcja”. Dla najmłodszych zostały przygotowane warsztaty kulinarne, które poprowadzi Studio Kulinarne „Zmokła Kura” oraz spotkanie z pszczelarzem i jego pasieką. W trakcie festynu odbędzie się Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych z Województwa Podlaskiego „W poszukiwaniu i przekazywaniu folkloru”, a to wszystko po to aby popularyzować kulturę ludową. Na zakończenie wystąpi zespół "Kurpie Zielone".
W niedzielę 10 września w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej odbędzie się festyn etnograficzny "Podlaskie Ziołami Pachnące". Będzie tam można m.in.: spróbować regionalnych potraw czy też zwiedzić wystawę o tematyce związanej z pszczelarstwem. Podczas imprezy zobaczymy widowisko pt. „Zioła w dawnym gospodarstwie wiejskim", a także weźmiemy udział w grze terenowej. Będzie można podziwiać wernisaże trzech wystaw: Artura Gawła „Budownictwo drewniane w krajobrazie Podlasia”, Marka Szyszko, rzeźbiarza z Chwaszczewa koło Sokółki pt. „Dawne zabawki drewniane” oraz Edyty Wiśniewskiej „Krajka Re-Konstrukcja”. Dla najmłodszych zostały przygotowane warsztaty kulinarne, które poprowadzi Studio Kulinarne „Zmokła Kura” oraz spotkanie z pszczelarzem i jego pasieką. W trakcie festynu odbędzie się Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych z Województwa Podlaskiego „W poszukiwaniu i przekazywaniu folkloru”, a to wszystko po to aby popularyzować kulturę ludową. Na zakończenie wystąpi zespół "Kurpie Zielone". Wrota Podlasia
W niedzielę 10 września w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej odbędzie się festyn etnograficzny "Podlaskie Ziołami Pachnące".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna