Finały - owszem, medale - nie

Miłosz Karbowski
Sandra Pawełczak "otarła” się o podium zajmując 4. miejsce z osadą K- kobiet na 500 metrów. W sumie białostoczanie popłynęli w czterech finałach mistrzostw Europy w Trasonie. Archiwum
Trasona, Białystok. 4. miejsce Sandry Pawełczak w K-4 na 500 metrów to najlepsze osiągnięcie białostoczan w kajakowych Mistrzostwach Europy w Trasonie.

Hiszpański tor nie okazał się szczęśliwy dla dwójki naszych reprezentantów Polski. Zajmowali niezłe miejsca, ale jak przyznawał przed wyjazdem drugi z pary Dojlid Białystok, Paweł Skowroński, naprawdę ucieszyłby go tylko medal.

Pawełczak, poza występem w czwórce dostała się do finału dwójek na 1000 metrów. Razem z Magdaleną Krukowską przypłynęły na 7. pozycji. Skowroński był z kolegami 6. w C4 na 1000 m, co należy uznać za porażkę, gdyż polska osada wyprzedziła tylko Hiszpanów. Znacznie lepiej Paweł wypadł w C2 na 200 metrów. Z Pawłem Baraszkiewiczem finiszował na 5. lokacie.

Reprezentacja Polski zdobyła cztery medale. Srebrny w K1 na 200 m wywalczyła Marta Walczykiewicz (Posnania Poznań). Brązowy w K1 na 200 w rywalizacji mężczyzn zdobył Piotr Siemionowski (Zawisza Bydgoszcz). Także trzecie miejsce zajęły: w K2 na 500 m osada Marta Walczykiewicz i Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) oraz w K1 na 1000 m Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz).

Wyniki finałów z udziałem białostoczan:

1000 m - K2 kobiet: 1. Tamara Csipes, Gabriella Szabo (Węgry) 3.34,659 2. Juliana Sałachowa, Anastazja Sergiejewa (Rosja) 3.36,254 3. Tina Dietze, Carolin Leonhardt (Niemcy) 3.38,769 ... 7. Magdalena Krukowska, Sandra Pawełczak (Polska) 3.44,521
C4: 1. Rosja 3.17,363, 2. Białoruś 3.18,438, 3. Niemcy 3.21,776... 6. Polska (Paweł Baraszkiewicz, Marcin Grzybowski, Paweł Skowroński, Łukasz Woszyczyński) 3.23,768.

200 m - C2: 1. Tomas Gadeikis, Raimundas Labuckas (Litwa) 35,940 2. Jewgenij Ignatow, Iwan Sztyl (Rosja) 36,322 3. Dmitrij Rabtszanka, Aleksander Wautszeski (Białoruś) 37,096 ... 5. Paweł Baraszkiewicz, Paweł Skowroński (Polska) 37,383.

500 m
K4 kobiet: 1. Niemcy 1.30,719, 2. Węgry 1.30,805 , 3. Hiszpania 1.32,914, 4. Polska (Aneta Konieczna, Magdalena Krukowska, Karolina Naja, Sandra Pawełczak) 1.34,127.