Futsal. Białostocki beniaminek pokonał pięciokrotnego mistrza Polski

kgol
2017-10-14   bialystok futsal moks solne miasto wieliczka  fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2017-10-14 bialystok futsal moks solne miasto wieliczka fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
Do dużej niespodzianki doszło w 4. kolejce ekstraklasy. MOKS Słoneczny Stok odniósł premierową wygraną w elicie. Białostoczanie rozstrzelali na wyjeździe Clearex Chorzów 4:0.

Już poprzednie mecze znamionowały nasze duże możliwości w kreacji gry. Niestety, w starciach z Gliwicami i Wieliczką brakowało nam spokoju i koncentracji w kluczowych momentach, a pod bramką rywala zawiodła skuteczność. Teraz wszystko zagrało idealnie – mówi Mateusz Lisowski, zawodnik MOKS.

W Chorzowie Słoneczni zagrał wyrachowanie i po mistrzowsku wypunktowali faworyta. W czwartej minucie rywala napoczął Damian Grabowski i skromne prowadzenie goście utrzymali do przerwy. Bardzo dobrze w tej akcji zachował się Marcin Firańczyk, który idealnie wyłożył piłkę strzelcowi. Grabowskiemu pozostało tylko trafić do pustej bramki.

Po zmianie stron Krzysztof Kożuszkiewicz podwyższył na 2:0 i miejscowi ruszyli do zdecydowanych ataków. Próby strzałów Mateusza Omylaka, Mariusza Segeta i Tomasza Luteckiego nie przyniosły jednak rezultatu. Z każdą minutą miejscowi coraz bardziej się odkrywali, zostawiając więcej pola do gry przyjezdnym. W samej końcówce, gdy już od dłuższego czasu czasu Clearex grał z wycofanym bramkarzem, dzieła zniszczenia dokończyli Michał Osypiuk i Mateusz Łukasiewicz.
– Na pewno zrobiliśmy postęp w tyłach, bo nie stracić bramki w futsalu to sztuka – kończy Lisowski.

Clearex Chorzów – MOKS Słoneczny Stok Białystok 0:4 (0:1)
Bramki: Grabowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łukasiewicz.
MOKS: Jendruczek - Citko, Lisowski, Grabowski, Firańczyk oraz Szatyłowicz, Osypiuk, Kożuszkiewicz, Gajdziński, Hryckiewicz, Łukasiewicz, Dawidziuk.

Inne wyniki 4. kolejki
Słomniczanka Słomniki - AZS UŚ Katowice 4:1,Pogoń Szczecin - AZS UG Gdańsk 3:4, Rekord Bielsko-Biała - Red Dragons Pniewy 10:3, FC Toruń - Piast Gliwice 4:0.