Futbalo Białystok (ciemniejsze stroje) nie dało rady Wenecji Pułtusk w 1/16 finału Pucharu Polski Urszula Łobaczewska
Smutno wypadły ostatnie mecze białostockich futsalistów. W I lidze ekipa BAF Bonito przegrała u siebie 5:8 niezwykle ważny mecz z Futsalem Szczecin. Drużyna Futbalo pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski, ulegając we własnej hali w potyczce 1/16 finału 1:2 Wenecji Pułtusk.

Wenecja stała się przekleństwem białostockich drużyn, ponieważ w poprzedniej rundzie wyrzuciła z rozgrywek Pucharu Polski Jagiellonię Futsal Białystok, pokonując ją u siebie 8:4. Teraz triumfowała w wyjazdowym starciu z Futbalo. Gospodarze mogą mieć pretensje wyłącznie do siebie, gdyż w drugiej połowie mieli sporą przewagę i powinni zapewnić sobie awans.

Przed przerwą goście w krótkim czasie wyszli na prowadzenie 2:0, a w 20. minucie białostoczanie złapali kontakt po golu, którego głową strzelił Mateusz Baranowski. Okazję do rewanżu za pucharową wpadkę futsaliści Futbalo będą mieli na początku kwietnia, kiedy zmierza się z Wenecją w rozgrywkach ligowych.

BAF Bonito - Futsal Szczecin 5:8. Wygrali, mając tylko jednego rezerwowego

O ile porażka drużyny Futbalo nie ma jakiś dramatycznych skutków, bo Puchar Polski nie był dla niej priorytetem, to przegrana BAF Bonito z Futsalem Szczecin musi bardzo martwić. Ekipa ze stolicy Podlasia broni się przed degradacją i każde zwycięstwo jest na wagę złota. Na dodatek ich rywale z drugiego końca Polski mieli potężne kłopoty kadrowe i przyjechali do Białegostoku z ledwie jednym rezerwowym. Nie przeszkodziło to im dyktować warunki i wygrać wyraźnie 8:5.

To niepowodzenie biorę na siebie, to moja porażka. Nie mogłem dopukać się do głów zawodników, żeby przekazać im, co robić. Na treningach pracowaliśmy bardzo dobrze, ale mecz to inna rzecz. Trzeba podnieść głowy do góry i walczyć o zwycięstwa w kolejnych meczach - komentuje w klubowych mediach trener BAF Bonito Oleh Zozula.

WYNIKI

• I liga: BAF Bonito Białystok - Futsal Szczecin 5:8 (1:4). Bramki dla BAF Bonito: Siemieniuk (20, 21), Sakowicz (28), Niemyjski (38, 40).
  • Puchar Polski: Futbalo Białystok - Wenecja Pułtusk 1:2 (1:2). Bramka dla Futbalo: Baranowski (20).

1. Futsal Świecie 13 35 90-25
2. Red Devils Chojnice 13 34 65-30
3. FUTBALO BIAŁYSTOK 13 24 35-28
4. Team Lębork 13 22 58-42
5. Futsal Szczecin 13 20 63-50
6. KS Gniezno 13 18 51-48
7. AZS UG Gdańsk 13 17 50-69
8. KKF Konin 13 15 55-69