Futsalowa reprezentacja Polski wygrała pierwszy mecz w 2024 roku

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Futsalowa reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 4:1 (1:0) w towarzyskim meczu rozegranym w Koszalinie. Rewanż w niedzielę w Kołobrzegu.

Biało-Czerwoni zagrają o awans na MŚ

Biało-Czerwoni przygotowują się do kwietniowych baraży z Chorwacją o awans do mistrzostw świata 2024. Drużyna trenera Błażeja Korczyńskiego będzie gospodarzem pierwszego spotkania. W drugiej parze Holendrzy zagrają z Finami. Zwycięzcy baraży uzupełnią stawkę 24 finalistów MŚ w Uzbekistanie.

Europę będzie w tym turnieju reprezentowało siedem zespołów. Bezpośredni awans uzyskały Francja, Kazachstan, Portugalia, Hiszpania i Ukraina.

Finały MŚ rozegrane zostaną w dniach 14 września - 6 października 2024 roku. Gospodarze mistrzostw mają zapewniony udział w turnieju. Biało-Czerwoni w MŚ wystąpili raz - w 1992 roku w Hongkongu.

Zasłużone zwycięstwo reprezentacji Polski

Piątkowe spotkanie od początku przebiegało pod dyktando naszej drużyny, a gra toczyła się głównie na połowie przyjezdnych. Taki stan rzeczy trwał jednak tylko kilka minut, bowiem gdy Biało-Czerwoni objęli prowadzenie, zaczęliśmy obserwować wyrównaną rywalizację.

Na szczęście w drugiej części gry Polacy wykazali się lepszą skutecznością, dołożyli kolejne trzy bramki, a rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Rewanżowa potyczka zostanie rozegrana w niedzielę o godzinie 16.00 w Kołobrzegu.

Mecz towarzyski w Koszalinie
Polska - Arabia Saudyjska 4:1

Bramki: 1:0 Piotr Skiepko (6), 2:0 Kacper Sendlewski (28), 2:1 Fahd Aljohani (30), 3:1 Mikołaj Zastawnik (38), 4:1 Michał Kubik (40).