Nasza Loteria

GAZ-SYSTEM dla Edukacji – działanie dla przyszłości

Materiał powstał we współpracy z GAZ-SYSTEM
Już jest! Kolejne gminy z listy wspartych przez GAZ-SYSTEM zakupiły sprzęt komputerowy do nauki zdalnej dla uczniów z najbardziej potrzebujących szkół. Każda gmina otrzymała po 30 tys. zł wsparcia finansowego w ramach programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji”. W sumie 25 jednostek samorządu lokalnego, znajdujących się na trasie inwestycji prowadzonych przez spółkę, otrzymało łącznie 750 tys. zł pomocy finansowej.

Z myślą o najmłodszych

Epidemia koronawirusa spowodowała szereg trudności i barier w nauczaniu dzieci oraz młodzieży. Zdalny system nauki wymaga posiadania sprzętu komputerowego, a także dostępu do internetu przez każdego ucznia w domu, na co wiele rodzin nie może sobie pozwolić. Dlatego właśnie GAZ-SYSTEM uruchomił program, dzięki któremu lokalne samorządy otrzymały od spółki pieniądze na zakup sprzętu IT: laptopy, tablety, słuchawki oraz routery z mobilnym Internetem. Trafią one do uczniów na czas trwania nauki zdalnej. Po jej zakończeniu szkoły będą mogły wykorzystywać otrzymany sprzęt podczas zajęć lekcyjnych.

Na trasie gazociągu Polska – Litwa wspieramy szkoły

Gazociąg Polska – Litwa (GIPL) jest budowany na terenie trzech województw: podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Dlatego GAZ-SYSTEM wsparł na trasie polsko-litewskiego interkonektora szkoły w Andrzejewie, Bakałarzewie, Bogutach-Piankach, Grajewie, Małym Płocku, Nowogrodzie, Sarnakach
i Szypliszkach.

„Dzięki wsparciu finansowemu GAZ-SYSTEM, które dotarło już do naszej gminy, mogliśmy zakupić 27 tabletów. Trafiły one do Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach” – mówi zastępca wójta w Bogutach-Piankach Michał Rutkowski.
„W tej chwili sprzęt komputerowy używany jest do zdalnej nauki, ale w przyszłości tablety będą mogły też współpracować z interaktywnymi monitorami, które są na wyposażeniu szkoły” – dodaje wicewójt.

W ten sposób, dzięki dofinasowaniu z programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji”, w szkole w Bogutach-Piankach powstaną nowoczesne pracownie interaktywne, w których będą mogły być prowadzone zajęcia z wielu przedmiotów z dziećmi w różnym wieku.
Z kolei Gmina Bakałarzewo, dzięki otrzymanemu wsparciu z programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji” w wysokości 30 tys. zł, zakupiła 10 w pełni wyposażonych zestawów sprzętu komputerowego dla Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie.
Również w Gminie Grajewo z programu skorzystała Szkoła Podstawowa w Danówku, która otrzymała 12 laptopów z zestawem słuchawkowym do zdalnej edukacji. W przyszłym roku szkolnym uczniowie będą mogli już swobodnie korzystać z tych samych komputerów podczas stacjonarnych zajęć lekcyjnych.

Działamy odpowiedzialnie dla przyszłości

GAZ-SYSTEM jest świadomą społecznie spółką skarbu państwa, która realizuje kluczowe dla Polski zadanie transportu paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju. Dzięki odpowiedzialności spółki co roku na trasie obecnych
i nowopowstających gazociągów, jak chociażby interkonektora Polska-Litwa, do samorządów odprowadzany jest podatek od nieruchomości wynoszący do 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie gminy. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że ta kwota regularnie wpływająca do budżetu przeznaczana jest na potrzeby społeczności lokalnych m.in. na budowę
i modernizację dróg, budowę nowych placów zabaw, rozbudowę szkół i placówek oświatowych itp.
Jednocześnie GAZ-SYSTEM realizuje wiele inicjatyw o charakterze prorozwojowym oraz edukacyjnym. Spółka zdaje sobie sprawę, że przyszłość zależy od rozwoju najmłodszych obywateli, którym GAZ-SYSTEM pomaga w dostępie do edukacji
i pokonywaniu barier społecznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna