Graj z Lotosem, czyli finał gimnazjady

Przy piłce Małgorzata Misiuk - najskuteczniejsza w zespole PG 15
Przy piłce Małgorzata Misiuk - najskuteczniejsza w zespole PG 15 B. Maleszewska
Białystok Drużyna Publicznego Gimnazjum nr 15 w Białymstoku została zwycięzcą finału Gimnazjady Województwa Podlaskiego w koszykówce dziewcząt i wywalczyła awans do jednego z czterech krajowych turniejów finałowych.

"Piętnastka" trenowana przez Eugeniusza Hałaburdę wyprzedziła na podium PG 1 Łapy (Dariusz Rydzewski), PG 2 Augustów (Dariusz Sudyk) i PG 5 Białystok (Krzysztof Ołów).
Najskuteczniejszą zawodniczką Gimnazjady została Paula Kulbacka z PG 2 Augustów, która zdobyła 142 punkty. Druga w tej klasyfikacji była Małgorzata Misiuk z PG 15 Białystok z 107 pkt, a trzecia Marta Olędzka z PG 15 Białystok z 81 punktami.
W klasyfikacji najskuteczniejszych koszykarek w rzutach wolnych najlepsza była Paula Kulbacka z 38 trafieniami. Z kolei Aleksandra Kozłowska z PG 1 Łapy z czterema trafieniami wygrała wśród koszykarek najlepiej rzucających za trzy punkty.
Wszystkie zespoły turnieju finałowego zostały nagrodzone okazjonalnymi skórzanymi piłkami.
Turniej, który rozegrany został w hali SP nr 47 Białystok, miał uroczystą oprawę, a nagrody wręczał m.in. poseł Krzysztof Jurgiel.
Na zespoły uczestniczące w finale krajowym czekają dodatkowo tablice do koszykówki, a na zwycięski zespół Final Four - wyjazd na jeden z meczów Euroligi.
Cztery najlepsze drużyny finału krajowego wystąpią 21 i 22 kwietnia 2007 w Final Four w Gdyni, który zostanie rozegrany przed trzecim i czwartym meczem finałowym play-off rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Zwycięzca ostatniego etapu rozgrywek otrzyma tytuł Mistrza Programu "Graj z LOTOSem - LOTOS Szkołom". Program realizowany jest we współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym i ma na celu propagowanie koszykówki dziewcząt. Swoim zasięgiem obejmuje cały kraj.