Halowe Mistrzostwa Polski. Czykier i Kardasz ze srebrnymi medalami

12.02.2022 rzeszow halowe mistrzostwa polski u18 u20 lekkoatletyka fot. pawel dubiel / polska press brak
Dwa srebrne medale to dorobek lekkoatletów Podlasia Białystok w Halowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Toruniu. Zdobyli je Klaudia Kardasz oraz Damian Czykier.

Srebrny medal Damiana Czykiera był niespodzianką Halowych Mistrzostw Polski. Zawodnik Podlasia Białystok złoto przegrał zaledwie o 0,002 sekundy z 20-letnim Jakubem Szymańskim(SKLA Sopot).

Białostoczanin, który niedawno pobił rekord Polski w biegu na 60 metrów przez płotki był faworytem, lecz w Toruniu nieco został w blokach i musiał gonić Szymańskiego. Obaj zawodnicy wpadli jednocześnie na metę i fotokomórka musiała wskazać zwycięzcę, którym został Szymański. Obaj biegacze zanotowali czas 7.60. Trzeci na mecie był Krzysztof Kiljan (AZS AWF Warszawa) 7.69.
Ta trójka wypełniła minima na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie, ale wystartować może tylko dwójka.
– Pokonać Damiana to wielka satysfakcja, to stary lis – powiedział na mecie złoty medalista mistrzostw Polski.

Drugi srebrny medal dla Podlasia Białystok wywalczyła w pchnięciu kula Klaudia Kardasz. Nasza kulomiotka uzyskała 17.54 i przegrała jedynie z Pauliną Giba (AZS UMCS Lublin) 17.73. Trzecia była Zuzanna Maślana (MLKL Płock) 15.40. Jeszcze na szóstym miejscu uplasowała się Martyna Karwowska z Podlasia Białystok - 12.70 zajmując drugie miejsce wśród zawodniczek do lat 23.

Blisko medalu był w skoku wzwyż Sebastian Moszczyński, który zajął czwarte miejsce wynikiem 2.08. Natomiast w skoku w dal Bartosz Chojnowski (Podlasie) zajął szóste miejsce z wynikiem 7.23. W czołówce była także Justyna Jelska (Podlasie) zajmując ósme miejsce w biegu na 800 metrów 2:12.46.