Historyczny triumf Wigier

Wojciech Drażba [email protected]
Andrzej Niewulis (z prawej) zdobył jedynego gola derbów województwa podlaskiego. Wigry Suwałki pokonały Freskovitę 1:0. W. Drażba
Suwałki. To było historyczne zwycięstwo Wigier. Pierwsze w II lidze i pierwsze odniesione nad Freskovitą.

Kibice zobaczyli szybki, wyrównany mecz. Pierwsze sytuacje stworzyli rutynowani goście, wśród których rej wodzili Dzidosław Żuberek i Arkadiusz Żaglewski, ale też młody Michał Twardowski, pozyskany ze Sparty Augustów i Marcin Trzaskalski z Radomiaka, który wiele sezonów spędził w Wigrach.

W drużynie gospodarzy brylowali Maciej Makuszewski, Daniel Ołowniuk i Andrzej Niewulis, których uderzenia nieznacznie mijały bramkę Artura Holewińskiego. Pierwsza połowa upłynęła jednak głównie na wzajemnym badaniu słabych stron. W 27 minucie przyjezdni niesłusznie domagali się karnego za dotknięcie piłki ręką przez Janusza Bucholca.

Po zmianie stron odważniej zaatakowały Wigry, wzmocnione wejściem na plac ofensywnego pomocnika Piotra Rybkiewicza. Bliski celu był Ołowniuk, który dośrodkowanie Tomasza Bajki próbował wykończyć efektowną główką.
Jedyny gol padł w 53 minucie. Z prawej strony, z rzutu wolnego mocno na bliższy słupek zacentrował Michał Danilczyk, a Niewulis głową wbił piłkę do siatki. Szczęśliwy strzelec wzbogacił się o 200 zł, ufundowane przez jednego z kibiców.
- Głupi błąd w ustawieniu, i stało się - narzeka Piotr Zajączkowski, trener Freskovity. - Z trzema napastnikami rzuciliśmy się do odrobienia straty. Niestety, Dzidek zmarnował idealną okazję.

Rzeczywiście, Freskovita mogła wyrównać błyskawicznie. Żuberek zwodem minął już Przemysława Masłowskiego, ale zabrakło mu precyzji, by lewą nogą z dwóch metrów kopnąć piłkę do pustej bramki.

Gospodarze mogli wykorzystać ryzykowną postawę drużyny z Wysokiego Mazowieckiego. Bliscy podwyższenia wyniku byli Sebastian Świerzbiński i Makuszewski.

Wigry Suwałki - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:0 (0:0)
Bramka: Niewulis 53.
Wigry: Masłowski - Bucholc (62 Lauryn), Rogoziński, Makarewicz, Bajko, Niewulis, Danilczyk, Drągowski (46 Rybkiewicz), Makuszewski, Świerzbiński (78 Nowak), Ołowniuk.
Freskovita: Holewiński - Szczepanik (46 Janik), Jurkowski, Kołłątaj, Bartkiewicz, Jegliński, Zalewski (58 Jóźwiak), Żaglewski (64 Jakuszewski), Trzaskalski, Żuberek, Twardowski.
Żółte kartki: Makuszewski, Danilczyk (Wigry), Trzaskalski, Zalewski (Freskovita). Sędziował: Tomasz Tobiański (Bydgoszcz). Widzów: 1500.