miłk/dd
Hiszpania - Irlandia online. Transmisja TV Live (na żywo)
Hiszpania - Irlandia online. Transmisja TV Live (na żywo) sxc.hu
Obejrzyj mecz.

Hiszpania zagra dziś z Irlandią. Mistrzowie świata z pewnością będą chcieli pokazać co potrafią, bo po remisie w pierwszym meczu z pewnością czują niedosyt. Irlandia również zrobi wszytko by wygrać, gdyż pierwszy mecz przegrała. Jako jedyna w grupie ma 0 punktów, więc z pewnością powalczy przynajmniej o remis. Niestety, defensywa Irlandczyków nie jest tak dobra jak Włochów, a wszyscy wiedzą, że zatrzymanie Hiszpanów będzie bardzo trudne.

Miejmy nadzieję ,ze ten mecz będzie równie ciekawy, jak wczorajszy. Holendrzy nie mogli kalkulować. - To będzie ciężki mecz, ale musimy pokazać, że możemy być mistrzami. Musimy wygrać, nie mamy innego wyjścia i dobrze o tym wiemy - mówił obrońca reprezentacji Holandii John Heitinga. "Pomarańczowi“ na początku mocno ruszyli do przodu. Dwa razy w dogodnych sytuacjach nieczysto piłkę uderzył jednak Robin van Persie. Niemcy odpowiedzieli zaskakującym strzałem z woleja Mesuta Oezila. Futbolówka uderzyła w słupek, a potem znalazła się w rękach Maartena Stekelenburga.

Golkiper nie miał już tyle szczęścia przy uderzeniu Mario Gomeza. Bastian Schweinsteiger prostopadle podał do kolegi z Bayernu Monachium, a ten, po kapitalnym przyjęciu, uderzył w długi róg i było 1:0 dla Niemiec. Porażka Holendrów oznaczała małe szanse na wyjście z grupy (wygrana z Portugalią dwiema bramkami i zwycięstwo Niemców nad Danią). Zakończenie turnieju na tej fazie to byłaby klęska dla pewnych siebie gwiazd "Oranje“. Sam Wesley Sneijder po porażce z Danią zapowiadał: - Przyjechaliśmy tu, żeby zostać mistrzami Europy i wciąż możemy ten cel osiągnąć. Musimy teraz tylko pokazać, jak silną jesteśmy grupą.

Niemcy nic sobie nie robili ze starań rywali. Już w 37. minucie powinni prowadzić 2:0, ale z kilku metrów Holger Badstuber głową uderzył wprost w Stekelenburga. Nie mylił się Gomez. Znów prostopadle podał do niego Schweinsteiger, a napastnik z kąta kropnął w okienko. To był trzeci gol Gomeza w mistrzostwach. Holenderscy wirtuozi schodzili na przerwę przy ogłuszających gwizdach swoich fanów. "Mechaniczna Pomarańcza“, która tak świetnie funkcjonowała choćby ostatnich mistrzostwach świata, była pokrojona na plastry.

W końcu czysto i celnie uderzył van Persie. W 73. minucie strzałem zza pola karnego pokonał Manuela Neuera. Teraz Niemcy zaczęli się denerwować. Tym bardziej, że tuż przed golem boisko opuścił mocno sponiewierany przez rywali Gomez. Bramka padła jednak za późno. Holendrzy już nie zdążyli doprowadzić do wyrównania.

Mecz Hiszpania - Irlandia rozpocznie się o 20.45. Będzie transmitowany przez TVP 1. Również będzie można go obejrzeć online. Początek studia o 20.15. Poniżej sugerowany link do transmisji online TVP: