Humory poprawione. Jaga wygrała 4:0! [WIDEO]

Jaga wygrała z Olimpią Zambrów 4:0
Olimpia Zambrów postraszyła Jagiellonię, ale niespodzianki w Surażu nie było. Jagiellonia wygrała 4:0.

Białostocka Jagiellonia po porażce 0:4 z Ruchem Chorzów strzeliła cztery gole trzecioligowej Olimpii Zambrów. Żółto-czerwoni zwyciężyli w pełni zasłużenie choć należy dodać, że zambrowianie nie okazali się tylko chłopcami do bicia.

Jagiellonia od początku wczorajszego sparingu uzyskała sporą przewagę. W pierwszej połowie trener Michał Probierz posłał do walki praktycznie ligowy skład i dziwne by było gdyby Jaga nie dominowała nad trzecioligowcem. Jednak jeszcze dziwniejsze, że to właśnie Olimpia stworzyła na początku spotkania lepsze okazje do zdobycia bramki. Najpierw Grzegorz Jóźwiak, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krzysztofa Zalewskiego, był bliski pokonania Jakuba Słowika. W 13. minucie Paweł Olszewski uciekł El Mehdiemu, potężnie huknął w stronę bramki, a piłka przeleciała tuż obok poprzeczki. Następnie uderzeniem z dystansu sprawdził Słowika Dzierzgowski.
Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 36 minuty. Dawid Plizga "na raty" pokonał Łukasza Szczepanika. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Tomasz Frankowski wykorzystując dokładne dośrodkowanie Grzegorza Bartczaka.
W drugiej połowie spotkania Michał Probierz zmienił niemal całą jedenastkę. W 78. minucie Hermes wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Janie Pawłowskim. Dwie minuty później Grzegorz Arłukowicz zakończył efektowną akcję Macieja Makuszewskiego.

Jagiellonia - Olimpia Zambrów 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Plizga 36, 2:0- Frankowski 42. 3:0 - Hermes z karnego 78, 4:0 - Arłukowicz 80.
Jagiellonia: I połowa: Słowik - Bartczak, Skerla, Cionek, El Mehdi - Kupisz, Grzyb, Burkhardt, Plizga, Kukol - Frankowski.
IIpołowa: Baran - Norambuena, Porębski, Soczyński, Straus -Makuszewski, Hermes, Tymiński, Arłukowicz, Kukol - J. Pawłowski.
Olimpia: Ł. Szczepanik (75 Konopka) - Olszewski (58 Trzaska), Piłatowski, Jóźwiak (65 Król), R. Szczepanik - Butkiewicz (46 Dzienis), Kuczałek (61 Jaworowski), Zalewski (46 Modzelewski), Grzybowski (81 Butkiewicz), Trzaska (46 Kiljańczyk) - Dzierzgowski (46 Zubowski).