I liga. Porażka Wigier Suwałki w ostatnim wyjazdowym meczu

Adam Muśko
Przed Wigrami już tylko ostatni mecz na własnym stadionie
Przed Wigrami już tylko ostatni mecz na własnym stadionie polskapress
Porażką 0:1 z Podbeskidziem zakończył się ostatni w tym sezonie wyjazd Wigier Suwałki.

Mecz drużyn, które już przed tą kolejką nie miały szans ani na awans ani na spadek, od zdecydowanych ataków rozpoczęli gospodarze. Już w ósmej minucie mocny strzał Pawła Tomczyka z trudem wybronił Damian Węglarz. Młody bramkarz Wigier siedem minut później po raz drugi musiał się wykazać, po ładnej akcji i uderzeniu Tomczyka. Tym razem dużo pomógł sam strzelający, który trafił wprost w Węglarza.

Groźnie pod bramką gości było także po stałych fragmentach gry. W 25 minucie po strzale Gugi Palawandiszwilego z rzutu wolnego Węglarz musiał piąstkować.

Jeżeli dodać do tego kilka niecelnych strzałów Podbe-skidzia Bielsko-Biała to dla Wigier pierwsza połowa bez strat to spory sukces.
W przerwie trener suwalczan Artur Skowronek musiał chyba mocno zareagować, bo w drugiej połowie zawodnicy Wigier zaprezentował się lepiej.

Swoją szanse w 50 minucie miał Damian Gąska. Podbeskidzie uratował dobrą interwencją Wojciech Fabisiak. Z kolei w 60 minucie po szybkim wyjściu suwalczan wyśmienitą okazję zmarnował wprowadzony kilka minut wcześniej Bartosz Gużewski. Dużo działo się w ostatnich dziesięciu minutach, gdzie kibice mogli oglądać widowiskowe interwencje obu golkiperów. Najpierw Fabisiak obronił strzał Patryka Sokołowskiego, a zaraz potem od utraty gola uchronił Wigry Węglarz. I to dwukrotnie po uderzeniu i dobitce Valerijsa Sabali. Niestety, po akcji tego ostatniego Podbeskidzie już w doliczonym czasie gry zdobyło jedynego gola meczu. W polu karnym Sabala podał głową do Damiana Chmiela, a ten także strzałem głową pokonał Węglarza.

Należy jeszcze odnotować powrót do gry Karola Mackiewicza. Skrzydłowy wypożyczony z Jagiellonii Białystok po zerwaniu więzadeł w kolanie i długiej rehabilitacji pojawił się na boisku w Bielsku Białej na ostatnie kilkanaście minut.

Wigry Suwałki sezon zakończą za tydzień meczem u siebie z Ruchem Chorzów. Przed ostatnią serią gier pierwszej ligi awans do ekstraklasy zapewniły sobie drużyny Miedzi Legnica i Zagłębia Sosnowiec. Miedź Legnica będzie absolutnym beniaminkiem, a Zagłebie powraca po latach.

Do drugiej ligi spadł Ruch Chorzów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wigry Suwałki 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Damian Chmiel 90+1
Żółte kartki: Palawandiszwili, Rakowski, Chmiel (Podbeskidzie), Spychała, Żyro (Wigry).
Sędziował: Piotr Idzik (Poznań)
Podbeskidzie: Wojciech Fabisiak – Paweł Oleksy, Kamil Wiktorski, Mariusz Malec, Paweł Moskwik – Miłosz Kozak (56. Damian Chmiel), Adrian Rakowski, Guga Palawandiszwili, Kacper Kostorz, Łukasz Sierpina – Paweł Tomczyk (66. Valērijs Šabala).
Wigry: Damian Węglarz – Mateusz Spychała, Mateusz Żyro, Rafał Remisz, Adrian Jurkowski, Bartosz Olszewski (46. Robert Obst) – Serhij Pyłypczuk, Mateusz Radecki (58. Bartosz Gużewski), Patryk Sokołowski, Mariusz Rybicki (76. Karol Mackiewicz) – Damian Gąska.