IV liga piłkarska. Remis w hicie kolejki. Wigry Suwałki - KS Wasilków 5:5!

Mecze Wigier Suwałki (biało-niebieskie stroje) z KS Wasilków zawsze przynoszą dużo emocji Wojciech Wojtkielewicz
W hicie kolejki IV ligi spotkały się zespoły Wigier Suwałki i KS Wasilków. Piłkarze strzelili aż 10 goli. Jednak zwycięzcy tego spotkania nie było. Padł remis 5:5, z którego bardzo niezadowoleni są gospodarze. Liderem IV ligi jest KS Wasilków, a Wigry spadły na czwarte miejsce.

Hit kolejki w Suwałkach wzbudził duże zainteresowanie kibiców, którzy obejrzeli pełne emocji, dramatu spotkanie, w którym padło aż 10 goli. Nie wyłoniono jednak zwycięzcy, a drużyny musiały zadowolić się remisem i jednym punktem dodanym w tabeli.

Z remisu niezadowoleni mogą być tylko gospodarze, którzy mecz mieli pod swoją kontrolą, wypuszczając wygraną na własne życzenie. W 33 minucie gospodarze wygrywali już 3:0, a na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Bartosz Gużewski i Jakub Płoszkiewicz. Goście tuż przed przerwą zdobyli bramkę po strzale Mateusza Cichońskiego i pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Wigier 3:1.

Kiedy Wigry podwyższyły na 4:1 w 54 minucie (gol Marcin Fiedorowicz), a Michał Dawidowicz (KS Wasilków) został ukarany czerwoną kartką nikt nie przypuszczał, że Wigry nie wygrają tego meczu. A jednak... Sytuacja ta rozluźniła szeregi gospodarzy, a zwarła szyki gości.

KS Wasilków w ciągu 17 minut zdobył cztery bramki i po uderzeniach Mateusza Cichońskiego, Damiana Toczydłowskiego, Jana Pawłowskiego i Michała Hryszko cieszył się z prowadzenia 5:4. Honor Wigier uratował Maciej Makuszewski, który w 78 minucie "centrostrzałem" przelobował bramkarza gości wyrównując na 5:5.

- Jestem dumny z postawy moich piłkarzy, za to ile zdrowia pozostawili dziś na boisku - powiedział po meczu grający trener KS Wasilków Michał Hryszko. - Wielki szacunek za to co dziś zrobili. W I połowie za wolno realizowaliśmy założenia na mecz, ale mieliśmy też swoje sytuacje i też mogliśmy strzelić więcej bramek. O dzisiejszym naszym wyniku zadecydowała wiara w siebie i determinacja - dodał szkoleniowiec Wasilkowa.

- Trudno powiedzieć cokolwiek, po takim meczu - nie krył swojego rozżalenia z wyniku trener Wigier Paweł Cimochowski. - Wygrywamy 4:1, rywal dostał czerwoną kartkę i w nasze szeregi wdaje się niezrozumiałe rozluźnienie. To jest nie do wytłumaczenia jak traciliśmy bramki - powiedział smutno trener Wigier.

Wyniki 10. kolejki
KS Michałowo - Czarni Czarna Białostocka 4:1
Bramki: Kirsnowski, Butkiewicz, Grabowski, Zabrocki - Żuberek.

Cresovia Siemiatycze - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:5 (0:2).
Bramki: 0:1 Decewicz 19, 0:2 Brokowski 35, 0:3 Zabłocki 72, 0:4 Piszczatowski 79, 0:5 Wójcik 83.

Wigry Suwałki - KS Wasilków 5:5 (3:1).
Bramki: 1:0 Gużewski 11, 2:0 Gużewski 17, 3:0 Płoszkiewicz 33, 3:1 Cichoński 44, 4:1 Fiedorowicz 54, 4:2 Toczydłowski 56, 4:3 Cichoński 59, 4:4 Pawłowski 69, 4:5 Hryszko 73, 5:5 Makuszewski 78.
Czerwona kartka: Michał Dawidowicz 49 (KS Wasilków).

Sparta 1951 Szepietowo - Promień Mońki 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 Czarnecki 20.

MOSP Białystok - KS Śniadowo 3:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Woroszyło 3, 1:1 Piasecki 51, 2:1 Milewski 60, 3:1 Milewski 90.

KS Grabówka - Krypnianka Krypno 0:0

Orlęta Czyżew - Warmia Grajewo 3:4 (1:2).
Bramki: 1:0 Ilczuk 21, 1:1 Edison 33, 1:2 Szybajło 45, 1:3 Kalinowski 52, 2:3 Ilczuk 65, 3:3 Jaźwiński 70, 3:4 Kalinowski 75.

Tur Bielsk Podlaski - Hetman Tykocin 3:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Dzienis 11, 2:0 Niemczynowicz 24, 3:0 Siemieniuk 86.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Wissa Szczuczyn 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Chim 28, 1:1 Kiorszys 77.