Białostoccy siatkarze wciąż są bez zwycięstwa w bieżącym sezonie I ligi
Białostoccy siatkarze wciąż są bez zwycięstwa w bieżącym sezonie I ligi Wojciech Wojtkielewicz
Szósty mecz i szósta porażka BAS-Białystok w I lidze siatkarzy. Tym razem podlaski beniaminek uległ we własnej hali Gwardii Wrocław 1:3.

Białostoczanie przez dwa sety nie byli w stanie dotrzymać kroku faworytem z Wrocławia, w szeregach których prym wiedli Michał Godlewski, a także późniejszy MVP potyczki Jan Fornal. W secie otwarcia Gwardia kontrolowała wydarzenia przez cały jego przebieg, wygrywając 25:15. W kolejnym gospodarze toczyli wyrównany bój do stanu 16:15. Niestety, końcówka należała do przyjezdnych, którzy zwyciężyli do 21.

BAS Białystok - Gwardia Wrocław 1:3. Podnieśli się w trzecim secie

Drużyna trenera Krzysztofa Andrzejewskiego nie załamała się takim obrotem sprawy i w kolejnej odsłonie skutecznie postawiła się przeciwnikom. Kolegów do walki prowadził dobrze dysponowany Jędrzej Goss, który w całym meczu zdobył aż 23 punkty. Białostoczanie w końcówce odskoczyli na kilka punktów (23:20). Ekipa z Wrocławia przy stanie 21:24 obroniła dwa setbole, ale przy trzeciej szansie nie byłą w stanie obronić ataku Gossa.

W ostatnim secie gospodarze mogli mieć nadzieję na doprowadzenie do remisu tylko w początkowych fragmentach, kiedy prowadzili 9:7. Potem dominowała Gwardia, wygrywając do 19 i całe spotkanie 3:1.

- Nie da się ukryć, że dwa pierwsze sety były w naszym wykonaniu słabe. Chyba po raz pierwszy w tym sezonie pozwoliliśmy się aż tak zdominować przeciwnikowi - przyznaje trener Andrzejewski. - Cieszę się, że potrafiliśmy wrócić do przyzwoitej gry i zasłużenie wygrać trzecią partię. Nie zmienia to faktu, że ponieśliśmy szóstą porażkę i w tabeli wygląda to nieciekawie. Nie załamujemy się jednak, bo najważniejsze mecze tej rundy jeszcze przed nami - dodaje.

WYNIKI 6. KOLEJKI

• BAS Białystok – Gwardia Wrocław 1:3 (15:25, 21:25, 25:23, 19:25).
  • BAS Białystok: Rawiak, Turski, Goss, Kacperkiewicz, Szmat, Witkoś, Ostaszewski (libero) oraz Janikowski, Czetowicz, Wójcik i Naliwajko.
  • Lechia Tomaszów Mazowiecki - Chrobry Głogów 3:0. Mickiewicz Kluczbork - Norwid Częstochowa 3:0, Olimpia Sulęcin - AZS AGH Kraków 3:1, SMS PZPS Spała - Astra Nowa Sól 2:3, MKS Będzin - Krispol Września3:0, Avia Świdnik - KPS Siedlce 2:3, Visła Bydgoszcz - Legia Warszawa 3:1.

1. MKS Będzin 6 16 17:3
2. Mickiewicz Kluczbork 6 15 16:4
3. Gwardia Wrocław 6 14 15:7
4. Visła Bydgoszcz 6 13 17:11
5. Avia Świdnik 6 12 15:10
6. Astra Nowa Sól 6 11 13:10
7. Lechia Tomaszów Mazowiecki 6 10 13:12
8. Norwid Częstochowa 6 10 13:13