II liga koszykarzy. Tur Basket Bielsk Podlaski i Żubry Chorten Białystok pokazali siłę

Wojciech Wojtkielewicz
Dwa pewne zwycięstwa w drugoligowych rozgrywkach odniosły drużyny Tura Basket Bielsk Podlaski i Żubrów Chorten Białystok. Już w środę rogate derby naszych drużyn.

Zapowiadając spotkania koszykarzy Żubrów Chorten i Tura Basket pisaliśmy, że nasze drużyny czekają trudne przeprawy. Tymczasem spotkania okazały się być łatwymi przeprawami dla obu ekip. Szczególnie dla podopiecznych trenera Piotra Bakuna z Bielska Podlaskiego. Tur wprost stratował swojego rywala ze stolicy. Wynik mówi sam za siebie: 106:50 dla Tura Basket. W spotkaniu wyróżnił się m.in. Michał Szwedo, który zaliczył double-double: zdobył 24 punktów i zaliczył 11 zbiórek. Ponownie można było liczyć na punkty Jarosława Giżyńskiego - 15 w meczu z Ochotą oraz Jakuba Lewandowskiego - 14. Przewaga bielskiego zespołu rosła z minuty na minutę, a po trzeciej kwarcie różnica punktowa wynosiła już 40 oczek - 81:41. Ostatecznie mecz z Ochotą zakończył się triumfem Tura Basket 106:50.

Bardziej zacięte, ale także z przewagą naszej drużyny było spotkanie w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie z miejscowym Sokołem potykały się Żubry Chorten. Po pierwszej kwarcie było co prawda 24:14 dla gospodarzy, a po pierwszej połowie tylko 46:45 już dla Żubrów, to w trzeciej kwarcie nastąpiła już deklasacja przeciwnika. Żubry wygrały tą część meczu 29:9, co de facto przesądziło o losach pojedynku. Żubry zanotowały już czwarta wygraną z rzędu. W środę dojdzie do arcyciekawego meczu - rogatych derbów. Gospodarzem będą białostoczanie, a mecz rozpocznie się o godz. 18.30.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Żubry Chorten Białystok 83:95 (24:14, 21:32, 9:29, 29:20)
Sokół: Cezary Karpik 7, Mateusz Zozuń 8, Przemysław Słoniewski 6, Daniel Nieporęcki 19, Mikołaj Motel 12, Paweł Łapiński 13, Patryk Łysiak 7, Tsimafei Bystrou 7, Michał Grabowski 2, Marius Enoise 2.
Żubry Chorten: Michał Bombrych 14, Filip Nieroda 6, Patryk Andruk 22, Andrzej Misiewicz 15, Arkadiusz Zabielski 24, Adam Sulima-Dolina 5, Patryk Zdanowicz, Mariusz Rapucha, Paweł Kosobudzki 2, Maciej Bębeniec 7.

Tur Basket Bielsk Podlaski - MKS Ochota Warszawa 106:50 (20:15, 28:18, 33:8, 25:9)
Tur Basket: Michał Szwedo 24, Jarosław Giżyński 15, Jakub Lewandowski 14, Marcin Marczuk 13, Aaron Weres 9, Bartłomiej Wróblewski 9, Przemysław Zygmunciak 8, Mateusz Bębeniec 5, Jakub Grigoruk 5, Przemysław Tradecki 2, Filip Parfieniuk 2, Patryk Milewski.
MKS Ochota: Piotr Dąbrowski 11, Piotr Rejowski 9, Tomasz Rudko 7, Kacper Koszałka 7, Mateusz Gębal 6, Wojciech Falkowski 5, Rafał Mikita 3, Kamil Chmielak 2, Jakub Korgul, Michał Krawczyk.