II liga koszykówki. Żubry zaimponowały obroną. Lider Tura znowu przesądził

Bialystok 02.12.2017 zubry - stal stalowa wola koszykowka fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
Wyjazdowe wygrane na koniec pierwszej rundy rozgrywek II ligi zaliczyli koszykarze Żubrów Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski.

W białostockim zespole obawiano się spotkania z Rosą Radom. W drużynie rywali grają młodzi zawodnicy, ale niektórzy już są ograni na parkietach ekstraklasy. Między innymi przeciwko Żubrom zagrał wychowanek białostockiego klubu Maciej Bojanowski. Jednak Żubry jeszcze raz potwierdziły, że są ostatnio w dobrej dyspozycji i wygrały 70:56.

– W pierwszej połowie mieliśmy już przewagę 16 punktów, ale Rosa zdołała odrobić i przed trzecią kwartą traciła do nas tylko pięć punktów –opowiada Tomasz Kujawa, trener Żubrów. – W drugiej części spotkania wypadliśmy jeszcze lepiej, szczególnie w defensywie. Żaden z zawodników Rosy nie rzucił więcej niż dziesięć punktów.

Trudniej o wygraną było w przypadku Tura, który rywalizował z Dzikami Warszawa. Niewiele ponad minutę przed końcem meczu Tur wygrywał zaledwie 71:69. I wtedy bardzo ważny rzut za trzy punkty trafił Łukasz Kuczyński. Przewagi gospodarze w ostatniej minucie nie zdołali odrobić i Tur ostatecznie wygrał 76:70.
– Mam kłopot z okiem i w ogóle w tym meczu miałem nie zagrać – mówi Kuczyński. – Ale sytuacja wymagała abym pomógł kolegom i udało się. Swoje punkty rzuciłem, a najważniejsze, że wygraliśmy.

Rosa Sport Radom – Żubry Białystok 56:70 (11:20, 18:14, 15:25, 12:11)
Żubry:
Misiewicz 20, Karasiewicz 13, Wróblewski 12, Zabielski 10, Niewiński 6, Kalinowski 3, Monach 2, Szczerbatiuk 2, Borowik 2, Andruk, Sulima–Dolina, Kamiński.

Dziki Warszawa – Tur Basket Bielsk Podlaski 70:76 (13:21, 23:19, 20:17, 14:19)
Tur:
Marczuk 19, Kuczyński 18, Zielinko 13, Piesio 6, Bajtus 6, Sienkiewicz 6, Milewski 3, Mateusz Bębeniec 3, Pisarczyk 2, Kus.

Inne wyniki 13. kolejki
Start II Lublin – Hutnik Warszawa 106:77, AZS UJK Kielce – Sokół Ostrów Mazowiecka 86:68, Księżak Łowicz – Stal Stalowa Wola 86:78, Legia II Warszawa – AZS UMCS Lublin 101:86.