II liga piłkarska. Wigry - Chojniczanka 0:4. Smutna inauguracja w Suwałkach

Bramkarz Hieronim Zoch nie uchronił Wigier przed inauguracyjną porażką
Bramkarz Hieronim Zoch nie uchronił Wigier przed inauguracyjną porażką Andrzej Wiśniewski
Na inaugurację nowego sezonu Wigry Suwałki przegrały u siebie z jednym z faworytów do awansu - Chojniczanką Chojnice 0:4.

Obie drużyny miniony sezon zakończyły walką w barażach o I ligę i obie przegrały. W przerwie znacznie większe zmiany zaszły w Wigrach. Dość stwierdzić, że z jedenastki suwalczan, która zaczynała kończący rozgrywki mecz z KKS-em Kalisz teraz w podstawowym składzie wyszli tylko bramkarz Hieronim Zoch oraz pomocnik Patryk Mularczyk.

Mimo to Biało-Niebiescy zaczęli bez strachu dla faworyzowanego rywala. Bardzo aktywny na prawej stronie był Denis Gojko, który w krótkim czasie oddał dwa strzały. Jeszcze lepszą okazję miał Mularczyk, który w 10. minucie, po dograniu Mateusza Sowińskiego, stanął oko w oko z bramkarzem z Chojnic. Niestety, młody golkiper Kamil Broda skrócił kąt i odbił piłkę nogami.

Chojniczanka odpowiedziała niebezpiecznym uderzeniem z rzutu wolnego Michała Mikołajczaka, po którym udaną interwencją popisał się Zoch. Za moment Mikołajczak popisał się w obronie, kiedy głową odbił piłkę na linii bramkowej na poprzeczkę, po strzale Michała Ozgi.

Kiedy niesamowite tempo gry nieco spadło i wydawało się, że do przerwy będzie 0:0, czujni dotąd obrońcy Wigier zostawili w polu bramkowym Tomasza Mikołajczaka, a ten strzałem głową zaskoczył Zocha.

Po zmianie stron gospodarze nacierali, ale brakowało im konkretów pod bramą rywali. Kwadrans przed końcem, po problematycznym faulu Ozgi na Kamilu Mazku, Chojniczanka wykorzystała rzut karny, a potem dobili Wigry jeszcze dwoma trafieniami.

WYNIK 1. KOLEJKI
Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 0:4 (0:1).
Bramki: 0:1 - Mikołajczak (40), 0:2 - Kona (75-karny), 0:3 - van Huffel (81), 0:4 - Pląskowski (90).
Wigry: Zoch - Ozga, Lewandowski, Bogusławski (70. Babiarz), Brito (66. Pierzchała), Prętnik, Czułowski, Mularczyk, Gojko, Sowiński (66. Zaborski), Joao Augusto (66. Adamek).

1. Stal Rzeszów 1 3 5:1
2. Chojniczanka Chojnice 1 3 4:0
3. Motor Lublin 1 3 4:1
4. Pogoń Grodzisk Maz. 1 3 2:0
5. Wisła Puławy 1 3 2:1
6. Radunia Stężyca 1 3 1:0
7. KKS 1925 Kalisz 1 1 2:2