II liga. Porażka Olimpii Zambrów na koniec rozgrywek

2016-04-30  zambrow olimpia kotwica kolobrzeg  andrzej zgiet/gazeta wspolczesna/ kurier poranny/polska press
2016-04-30 zambrow olimpia kotwica kolobrzeg andrzej zgiet/gazeta wspolczesna/ kurier poranny/polska press Andrzej Zgiet
W ostatniej kolejce II ligi Olimpia Zambrów przegrała 0:3 na swoim boisku z Wisłą Puławy

W poprzedniej kolejce Olimpia zapewniła sobie utrzymanie i sobotnie spotkanie u siebie z Wisłą Puławy nie miało większego znaczenia dla podopiecznych Grzegorza Dziubka. Oczywiście zambrowska drużyna mogła chociaż na koniec sezonu dać odrobinę radości swoim kibicom, ale nic z tego nie wyszło. Wisła, która walczyła o miejsce barażowe o I ligę, szybko pokazała komu bardziej zależy na wygranej. Już w czwartej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Szymon Wiejak i pokonał Piotra Czaplińskiego. Swoją przewagę w tym meczu goście potwierdzili w 30 minucie, gdy po prostopadłym podaniu Mateusz Olszak wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem. Po zmianie stron na kilkanaście minut inicjatywę przejęła Olimpia, ale golem potwierdzić tego nie potrafiła. Natomiast w 76 minucie Czapliński sfaulował w polu karnym zawodnika rywali i za to przewinienie słusznie został ukarany czerwoną kartką. Rzut karny wykorzystał Sebastian Głaz i ustalił wynik spotkania na 3:0.
- Nie wiem, dlaczego popełniamy aż tak rażące błędy. Graliśmy bez presji, ponieważ tydzień temu zapewniliśmy sobie utrzymanie - podsumowywała Grzegorz Dziubek. - Myślałem, że podejście moich zawodników do tego meczu będzie inne. Widocznie na tylko tyle nas stać. Chyba dobrze, że ten sezon już się skończył. Musimy usiąść i zastanowić się co dalej, jak to wszystko ma w przyszłości wyglądać. Drużyna musi być wzmocniona i musi dobrze przygotować się w okresie przejściowym. Wiśle życzę wygrania barażów i gry w pierwszej lidze.

Olimpia Zambrów - Wisła Puławy 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Szymon Wiejak 4, 0:2 Mateusz Olszak 30, 0:3 Sebastian Głaz 80 z karnego
Olimpia: Czapliński - Hryszko, Mroczkowski, Piłatowski (46. Brzęczek), Dziemidowicz - Buzun (79. Koncki), Tunkiewicz, Grzybowski, Dzienis, P. Jastrzębski (73. M. Jastrzębski) - Kowal (46. Twardowski).
Wisła: Peńkoweć - Turzyniecki, Pielach, Gusočenko, Duda - Sołdecki (88. Szczotka), Głaz, Maksymiuk (85. Budzyński), Wiejak, Pożak (77. Sedlewski) - Olszak (61. Nowak).
Czerwona kartka: Piotr Czapliński (76. minuta, Olimpia)

Inne wyniki 34 kolejki
ROW 1964 Rybnik - Gryf Wejherowo 2:2, Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo 2:0, Raków Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg 3:1, Znicz Pruszków - Nadwiślan Góra, Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom 1:0, Polonia Bytom - Siarka Tarnobrzeg 1:0, GKS Tychy - Stal Mielec 1:0.