II liga siatkówki. BAS idzie jak burza. Centrum ciuła punkty

ma, ted
Bialystok 30.09.2017 siatkowka bas - czolg warszawa  fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny
Bialystok 30.09.2017 siatkowka bas - czolg warszawa fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
Siatkarze BAS Białystok wygrali drugi mecz bez straty seta. Drużyna Centrum Augustów znowu stoczyła pięciosetowy bój.

Białostoczanie na inaugurację ograli Czołg Uniwersytet Warszawski, a w drugiej kolejce na wyjeździe Huragana Wołomin.

- Porównując te dwa spotkania, to zagraliśmy teraz dużo lepiej niż przeciwko Czołgowi, co oznacza, że jest progres - przyznał Janusz Ignaciuk, atakujący BAS. - Atakowaliśmy na bardzo wysokim procencie. Do tego świetnie spisywał się Tomek Kuś na libero, broniąc niesamowite piłki i przyjmując w punkt. To ułatwiło zadanie naszemu rozgrywającemu Dawidowi Wiczkowskiemu, któremu przypadł tytuł MVP tego spotkania.

Tak jak w pierwszej kolejce w spotkaniu z AZS Olsztyn teraz siatkarze Centrum musieli także rozgrywać tie-breaka. Przed tygodniem podopieczni Wojciecha Iwanowicza przegrali na wyjeździe z AZS UWM Olsztyn, a tym razem u siebie okazali się lepsi od Legii Warszawa.

-Najwięcej walki było w czwartym secie, którego rywale wygrali 37:35 - opowiada Iwanowicz. - W piątym secie wygraliśmy, bo w kluczowych momentach dobrze funkcjonował nasz blok.

Huragan Wołomin - BAS Białystok 0:3 (16:25, 16:25, 25:27)
BAS: Wiczkowski, Ignaciuk, Sterna, Stanisławajtys, Gajowczyk, Ociepski, Kuś (libero) oraz Stabrawa, Kowalewski, Głowacki, Cylwik.

Centrum Augustów - Legia Warszawa 3:2 (25:20, 15:25, 25:18, 35:37, 18:16)
Centrum: Mołs, Bernatowicz, Nowak, Wasilewski, Haraburda, Iwanowicz, Jeleniewski (libero) oraz Danilczyk, Szlejter.

Inne wyniki 2. kolejki: Lesan Halinów - Metro Warszawa 0:3, Czołg AZS UW Warszawa - AZS UWM Olsztyn 2:3, MOS Wola Warszawa - Net Ostrołęka 0:3.

Pauzował: Huragan Międzyrzec Podlaski.