Siatkarze Ślepska Malow Suwałki są w wyraźnym dołku
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki są w wyraźnym dołku Wiktor Gumiński
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki ponieśli czwartą porażkę z rzędu w rozgrywkach PlusLigi. We własnej hali nie dali rady drużynie BOGDANKA LUK Lublin przegrywając 1:3 w setach.

Trener Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz w spotkaniu z drużyną z Lublina wystawił w pierwszej szóstce Maksima Buljevića na rozegraniu, Arkadiusza Żakietę w ataku, Pawła Halabę i Bartosza Firszta na skrzydłach oraz Konrada Stajera i Jakuba Macyrę na środku. Libero Matusz Czunkiewicz. Na ławce usiedli więc Matias Sanchez, Bartosz Filipiak i Joaquin Gallego.

Pierwszy set rozstrzygnął się w samej końcówce. Do zwycięstwa 25:21 drużynę gości poprowadziły skuteczne akcje Tobiasa Christiana Branda.

W drugiej partii gospodarze bardzo szybko zostali rozbici przez gości. Ślepsk Malow Suwałki przegrywał już 7:13, 10:20, a cały set zakończył się pogromem Ślepska 25:15.

W trzecim secie wreszcie zobaczyliśmy dobrą grę gospodarzy. Dobrze rozgrywał piłkę Sanchez, akcje kończyli Paweł Halaba, Arkadiusz Żakieta. Suwalczanie uzyskali przewagę kilku punktów wygrywając 25:23.

Niestety, początek czwartego seta był fatalny. Przy stanie 8:1 dla gości trener Dominik Kwapisiewicz wykorzystał już dwie przerwy przysługujące mu na zespół. Nie obudziło to suwalczan, którzy przegrywając do 17, przegrali cały mecz 1:3.

Ślepsk Malow Suwałki - BOGDANKA LUK Lublin 1:3 (21:25, 15:25, 25:23, 17:25)
Ślepsk Malow: Konrad Stajer 4, Arkadiusz Żakieta 16, Paweł Halaba 11, Bartosz Firszt 9, Maksim Buculjević, Jakub Macyra 7, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Matias Sanchez, Bartosz Filipiak 3, Ernest Kaciczak 4 i Joaquin Gallego 2.
Bogdanka LUK: Jan Nowakowski 5, Marcin Komenda 2, Marcin Kania 7, Mateusz Malinowski 14, Alexandre Ferreira 22, Tobias Brand 17, Thales Hoss (libero) oraz Jakub Nowosielski, Damian Schulz, Maciej Krysiak i Maciej Zając 2.