MKTG SR - pasek na kartach artykułów

II tura wyborów burmistrza Bielska Podlaskiego. Piotr Wawulski chce budować drogi i mieszkania, a film "Znachor" wykorzysta do promocji

Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
Piotr Wawulski
Przed II turą wyborów burmistrza Bielska Podlaskiego prezentujemy rozmowę z Piotrem Wawulskim ubiegającym się o fotel burmistrza. Obaj kandydaci otrzymali taki sam zestaw pytań i czas na udzielenie odpowiedzi.

Jaki ma Pan sposób na zatrzymanie młodych ludzi w Bielsku Podlaskim?  

Piotr Wawulski - Mam konkretny plan działania na miasto atrakcyjne dla młodego pokolenia. Mój cel to Bielsk Podlaski, z którym młodzi ludzie będą chcieli wiązać swoje plany życiowe, w którym będą mogli rozwijać swoje pasje, realizować marzenia i zaspakajać potrzeby kulturalne, sportowe, rekreacyjne, towarzyskie. Będę komunikował się z mieszkańcami, przedsiębiorcami i inwestorami. Będę rozmawiał ze wszystkimi, którym na sercu leży rozwój i dobro naszego Bielska. Będę dążył do wykorzystania możliwości płynących dla miasta z budowy drogi S19. To ważny element rozwoju. W dzisiejszych czasach można pracować dla firm i w firmach zlokalizowanych w dowolnych miejscach w Polsce i na świecie. Jednak każdy chce żyć i budować przyszłość w miejscu, które spełnia jego oczekiwania i zaspokaja jego potrzeby. Będę dążył do tego, aby Bielsk Podlaski był właśnie takim miejscem. Będę wspierał inicjatywy lokalne i tworzenie przestrzeni dla start-upów. Zawsze będę blisko naszych dzieci, młodzieży, blisko młodych ludzi.  

W jaki sposób miasto może wykorzystywać swoje walory turystyczne? Jakie ma Pan plany w temacie promocji Bielska Podlaskiego?  

Bielsk to miasto z bogatą historią i kulturą. Piękne, wielowyznaniowe i wielokulturowe, miasto, w którym mieszkańcy żyją zgodnie i bez konfliktów. To ewenement na skalę kraju i też całego świata. Przyjaźń, miłość, tolerancja, szacunek, wspólne postrzeganie przyszłości to nasz Bielsk. W pełni wykorzystam atuty naszego miasta, promując Bielsk Podlaski jako miasto otwarte, tolerancyjne, miasto "Znachora". Film "Znachor", którego sceny były kręcone w Bielsku Podlaskim, jest naszym miejskim dobrem, potencjałem do przyciągnięcia turystów. Chcę rozbudować lokalną infrastrukturę turystyczną, aby każdy odwiedzający mógł zaplanować i cudownie spędzić w Bielsku czas - przenocować, skorzystać z lokalnej oferty gastronomicznej i cieszyć się urokami naszego miasta i regionu. Planuję też kampanie promocyjne: w mediach tradycyjnych i cyfrowych, aby dotrzeć do szerokiej grupy potencjalnych turystów. Kluczowa będzie komunikacja i współpraca z przedsiębiorcami, rzemieślnikami, społecznikami i mieszkańcami.  

Dużo mówi się o inwestycjach, ale inwestycje to przede wszystkim pieniądze - skąd chce je Pan pozyskiwać?  

Mam kilka strategii pozyskiwania środków, które pozwolą na efektywne przeprowadzenie niezbędnych projektów rozwojowych. Środki z KPO to szansa dla naszego miasta. Mam nadzieję, że obecny burmistrz ma przygotowane projekty, które wpisują się w finansowanie z KPO. Jeżeli nie, to nie wiem gdzie był i co robił przez ostatnie lata? Damy radę! Gwarantuję, że ja i mój zespół przygotujemy na cito projekty i staniemy na wysokości zadania. Planujemy aktywnie ubiegać się o środki z funduszy unijnych, które są przeznaczone dla samorządów na rozwój infrastruktury, edukacji, kultury oraz ochrony środowiska. Zwiększymy współpracę z sektorem prywatnym poprzez partnerstwo publiczno - prywatne. To pozwoli na realizację inwestycji, które przyniosą korzyści zarówno publiczne jak i prywatnym inwestorom, nie obciążając znacznie budżetu miasta. Zoptymalizujemy wydatki miejskich spółek, co umożliwi lepsze gospodarowanie publicznymi środkami i zwolnienie funduszy na kluczowe projekty inwestycyjne.  

Jak realnie można rozwiązać problemy mieszkaniowe mieszkańców miasta?  

Rozwiązanie problemów mieszkaniowych mieszkańców Bielska Podlaskiego jest jednym z moich priorytetów. Realne podejście do tej kwestii wymaga kompleksowej strategii, która obejmuje kilka kluczowych działań. Zamierzam zainicjować i wspierać projekty budowy nowych mieszkań socjalnych i komunalnych, które będą dostępne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. To pomoże zaspokoić bieżące potrzeby osób o niższych dochodach oraz młodych rodzin, które często borykają się z trudnościami na starcie. Będę dążył do stworzenia lepszych warunków dla inwestycji "deweloperskich" poprzez uproszczenie procedur administracyjnych i stworzenie zachęt dla przedsiębiorców do budowy nowych mieszkań na wynajem, co powinno zwiększyć dostępność mieszkań na rynku lokalnym. Każde z tych działań będzie realizowane z uwzględnieniem lokalnych specyfik i potrzeb mieszkańców, aby rozwiązania były skuteczne i długotrwałe.  

Jaką przyszłą inwestycję uważa Pan za najważniejszą dla miasta? Co jako burmistrz chciałby Pan zrealizować?  

Nasze miasto ma wiele potrzeb inwestycyjnych. Kluczowymi są: budowa dróg, rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej, rewitalizacja parku, budowa amfiteatru, modernizacja obiektów sportowych na terenie MOSiR oraz Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów. Jako burmistrz chciałbym też skupić się na tworzeniu zielonych przestrzeni i miejsc rekreacyjnych, które nie tylko podniosą jakość życia mieszkańców, ale również uczynią Bielsk Podlaski bardziej atrakcyjnym dla młodych rodzin oraz inwestorów szukających przyjaznego środowiska do życia i prowadzenia działalności. 

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna