III liga. Drużyny Jagiellonii II Białystok i Wissy Szczuczyn nie zasłużyły na porażki

Zespoły Jagiellonii II Białystok i Wissy Szczuczyn bez punktów w 10. kolejce
Zespoły Jagiellonii II Białystok i Wissy Szczuczyn bez punktów w 10. kolejce Wojciech Wojtkielewicz
Nie był to udany weekend dla podlaskich drużyn. Jagiellonia II Białystok i Wissa Szczuczyn przegrały swoje mecze.

Dwie podlaskie drużyny grały na wyjazdach. Jagiellonia II zmierzyła się z KS Kutno i mimo dobrej gry przegrała 0:1. Natomiast Wissa Szczuczyn uległa Pilicy Białobrzegi 1:2, tracąc drugą bramkę na trzy minuty przed końcem spotkania.

– Nie byliśmy dzisiaj zespołem słabszym. Z przebiegu meczu uważam, że nie zasłużyliśmy na porażkę – mówi dla klubowych mediów Jagi trener Wojciech Kobeszko. – Zagraliśmy niezłe spotkanie, a o porażce zdecydowały nieskuteczność i brak doświadczenia, wyrachowania. W drugiej połowie doszło do dosyć kontrowersyjnej sytuacji. Strzeliliśmy bramkę, której nie dopatrzyli się sędziowie. Bramkarz gospodarzy wygarnął piłkę zza linii bramkowej – dodał trener Jagiellonii II Wojciech Kobeszko.
Wissa uległa Pilicy 1:2. – Pilica miała optyczną przewagę, ale to my mieliśmy więcej klarownych sytuacji.Niestety zawodziła skuteczność – stwierdził trener Wissy Marcin Gałązka.

KS Kutno - Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 Adrian Kralkowski 37
Jagiellonia II: Abramowicz – Dyszy, Majsterek, Płoszkiewicz, Bitok (46. Nawrocki 46, 70. Żabiuk), Orpik (58. Wiktoruk), Bayer, Wojciechowski (85. Żukowski), Matus, Surzyn (58. Samborski), Karpiński.

Pilica Białobrzegi - Wissa Szczuczyn 2:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Marcin Rawski 13, 1:1 Wojciech Zalewski 17, 2:1 Bartłomiej Michalski 87.
Wissa: Gostomski - Tercjak (75. Tomar), Zalewski, Łupiński, Buzun - Zambrowski (75. Radzikowski), Koncewicz, Łapiński , Maciejuk (46 Kosikowski) - Sakowicz (65. Kozłowski), Szejbe (65. Toczydłowski).

Wyniki 10. kolejki
Sokół Aleksandrów Łódzki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 Gajewski 20, 0:2 Munik 77, 1:2 Pałgan 90.
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Błonianka Błonie 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 Kaproń 39, 2:0 Pecyna 53, 3:0 Szymczak 73, 4:0 Mroczek 76.
Znicz Biała Piska - Polonia Warszawa 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 Pieczara 12, 0:2 Piątek 57, 1:2 Giełażyn 58, 1:3 Górski 90.
Legia II Warszawa - Unia Skierniewice 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 Kłąb 59, 0:2 Kłąb 66.
Mamry Giżycko - Legionovia Legionowo 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 Balicki 89.
Broń Radom - GKS Wikielec 3:2 (2:2). Bramki: 0:1 Masiak 1, 0:2 Święty 31, 1:2 Kielak 43, 2:2 Grudzień 45, 3:2 Goljasz 73 .
Pelikan Łowicz - ŁKS II Łódź 3:0 (3:0).

1. Legionovia Legionowo 10 23 21-12
2. Polonia Warszawa 9 19 18-7
3. Unia Skierniewice 10 19 20-13
4. Pilica Białobrzegi 9 17 20-14
5. Świt Nowy Dwór Maz. 9 17 16-11
6. KS Kutno 10 17 12-11
7. Lechia Tomaszów Maz. 10 16 19-13