Piłkarze Olimpii (na biało) mają teraz cztery punkty przewagi nad strefą spadkową Ewa Bujko-Zielińska
Wspaniałe i bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie się w III lidze odniosła Olimpia Zambrów, pokonując u siebie Pilicę Białobrzegi 4:0. Bardzo bliskie zdobycia kompletu punktów były też rezerwy Jagiellonii Białystok, które ostatecznie zremisowały z Bronią Radom 2:2, tracąc gola w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Przystępując do meczu z Pilicą zambrowianie mieli tylko punkt przewagi nad strefą spadkową i zwycięstwo było wręcz koniecznie. Olimpia przeważała, ale na gole czekała aż do końcówki pierwszej połowy, kiedy nastąpił przełom. Najpierw gospodarze odebrali rywalom piłkę w pobliżu ich pola karnego, a bramkę na 1:0 zdobył Kacper Głowicki. Goście próbowali wyrównać jeszcze przed gwizdkiem sędziego na przerwę, ale nadziali się na szybką kontrę, zakończoną golem Kamila Zalewskiego.

Po zmianie stron nas zespół kontrolował boiskowe wydarzenia i karcił rywali kolejnymi kontrami, a bramki zdobywali Marcel Bykowski i ponownie Zalewski. Zambrowianie odnieśli najwyższe w tym sezonie zwycięstwo i odskoczyli od zagrożonej degradacją strefy na cztery oczka.

III liga. Jagiellonia II - Broń 2:2. Nieodpowiedzialne zachowanie

Rezerwy Jagiellonii znakomicie rozpoczęły mecz z Bronią. W 9. minucie z prawej strony dośrodkował Kamil Huczko, a bramkę głową zdobył Radosław Zyśk. Niestety, jeszcze przed przerwą radomianie wyrównali, ale w 65. minucie Żółto-Czerwoni znów prowadzili, a szczęśliwym strzelcem był Mateusz Malec. Niestety, już po upływie regulaminowego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla gości i zamiast trzech, gospodarze zdobyli tylko punkt.

- Nie zasłużyliśmy na stratę punktów, bardzo tego żałujemy. Kacper Tabiś zachował się jednak nieodpowiedzialnie w 91. minucie meczu. Tak doświadczony piłkarz moim zdaniem nie powinien przewinić w tej sytuacji. Zabrakło nam odpowiedzialności, za dużo punktów w ostatnim czasie oddajemy rywalom w taki sposób - komentuje w klubowych mediach trener bramkarzy rezerw Jagi Piotr Grzybko.

WYNIKI 31. KOLEJKI

• Jagiellonia II Białystok - Broń Radom 2:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Zyśk (9), 1:1 - Grudzień (25), 2:1 - Malec (67), 2:2 - Szymczak (90).
  • Olimpia Zambrów - Pilica Białobrzegi 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Głowicki (45), 2:0 - Zalewski (45), 3:0 - Bykowski (48), 4:0 - Zalewski (63).
  • Pelikan Łowicz - Sokół Ostróda 1:1, Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Ursus Warszawa 0:0, Legionovia Legionowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2, Unia Skierniewice - Mławianka Mława 1:3, ŁKS II Łódź - Legia II Warszawa 2:0, Concordia Elbląg - Warta Sieradz 1:1.
  • Lechia Tomaszów Mazowiecki - Błonianka Błonie (28 maja, godz. 17).

1. ŁKS II Łódź 31 61 72-40
2. Legionovia Legionowo 31 58 63-39
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 31 58 60-38
4. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 31 57 56-35
5. Legia II Warszawa 31 51 59-44
6. Mławianka Mława 31 50 76-61
7. Lechia Tomaszów Mazowiecki 30 48 43-37
8. Unia Skierniewice 31 48 35-33