Piłkarze Olimpii Zambrów (ciemniejsze stroje) nie przegrali żadnego z ostatnich siedmiu spotkań ligowych Ewa Bujko-Zielińska
Z naszych trzecioligowców w 11. serii gier ze zwycięstwa cieszyła się tylko Olimpia Zambrów, która pokonała 3:1 Victorię Sulejówek. Zambrowianie nie ponieśli porażki w żadnym z siedmiu ostatnich spotkań ligowych (dwa zwycięstwa i pięć remisów). Po 1:2 swoje mecze przegrały Jagiellonia II Białystok (u siebie z GKS-em Wikielec) oraz ŁKS Łomża (na wyjeździe z rezerwami Legii Warszawa).

Bohaterem Zambrowa był Jakub Jakimiuk, który strzelił dwa gole, oba bardzo ładne. Już w 5. minucie zawodnik zambrowskiego zespołu popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, kierując piłkę tuż przy słupku obok muru rywali. Victoria jeszcze w pierwszej połowie wyrównała, ale tuż po przerwie Jakimiuk znów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, tym razem efektownym strzałem z ponad 30 metrów. Podającym był... bramkarz ekipy z Sulejówka Borys Kwiatkowski, który popełnił katastrofalny w skutkach błąd.

Trener Olimpii: Odwaga, zespół i zwycięstwo

Victoria, która do wizyty w Zambrowie nie przegrała meczu na wyjeździe (trzy zwycięstwa i remis) rzuciła się do odrabiania strat, ale w końcówce znów pomylił się jej golkiper, który stracił futbolówkę we własnym polu karnym, a z prezentu skorzystał Denis Gojko, ustalając wynik spotkania na 3:1 dla zambrowian.

- Na odprawie powiedziałem, że ważne są trzy słowa: odwaga, zespół i zwycięstwo. I to wszystko się sprawdziło. Wygraliśmy, bo byliśmy odważni od pierwszej minuty - powiedział na konferencji prasowej szkoleniowiec Olimpii Mykoła Dremluk. - Chłopaki zostawili serducho na boisku z tak dobrym przeciwnikiem, dobrze poukładanym i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - dodał.

Jagiellonia - GKS Wikielec 1:2. Kapitalny gol przewrotką

Rezerwy Jagiellonii źle weszły w mecz z Wikielcem, tracąc gola już w 5. minucie, po rzucie karnym. Jakby tego było mało, wkrótce boisko opuścił kontuzjowany obrońca Dominik Kobus. Żółto-Czerwoni nie załamali się takim obrotem boiskowych wydarzeń i wyrównali jeszcze w pierwszej połowie, kiedy ładną akcję wykończył płaskim strzałem Vinicius, dostawiając nogę do precyzyjnego dośrodkowania, którym popisał się Kamil Huczko.

Po zmianie stron goście szybko mieli kolejny rzut karny, ale tym razem strzelec pierwszego gola Michał Jankowski pomylił się i jego uderzenie w świetnym stylu obronił Miłosz Piekutowski. Później długo utrzymywał się wynik 1:1. Niestety, Jagiellończykom nie udało się zdobyć nawet punktu, bo rywale zapewnili sobie zwycięstwo kapitalnym strzałem przewrotką, autorstwa Tomasza Wacławskiego.

- Brakowało nam dokładności w szybkich atakach, choć gola strzeliliśmy po bardzo dobrze wyprowadzonej akcji. Odrobiliśmy stratę, ale w drugiej części nie wykorzystaliśmy gry z wiatrem. Za mało toczyliśmy grę na połowie przeciwnika, przez co nie dawaliśmy sobie szans na kolejne gole - ocenia w klubowych mediach trener rezerw Jagiellonii Adrian Żurański.

Legia II - ŁKS 2:1. Bramki dla rywali padły po dużych błędach

W starciu z rezerwami stołecznej Legii piłkarze ŁKS-u sprezentowali rywalom gola już w 11. minucie. Goście stracili piłkę w pobliżu własnego pola karnego, a ich pomyłkę wykorzystał Cyprian Pchełka. Także drugie trafienia można było uniknąć, bo przy trafieniu Jakuba Jędrasika lepiej mógł się zachować golkiper ŁKS-u Krystian Kalinowski. Przyjezdni walczyli do końca i w 81. minucie zaliczyli honorowe trafienie, którego autorem był Felipe.

WYNIKI 11. KOLEJKI

• Jagiellonia II Białystok - GKS Wikielec 1:2 (1:1). Bramki: 0:1 - Jankowski (5-karny), 1:1 - Vinícius (36), 1:2 - Wacławski (89).
  • Jagiellonia II: Piekutowski - Pankiewicz, Kobus (27. Huczko), Ozga, Czerech, Wasilewski (60. Mościcki), Orpik, Zielecki, Wojdakowski, Vinicius (60. Twarowski), Samborski (82. Matus).
  • Olimpia Zambrów - Victoria Sulejówek 3:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Jakimiuk (6), 1:1 - Rudnicki (37), 2:1 - Jakimiuk (49), 3:1 - Gojko (82).
  • Olimpia: Przybylak - Ciborowski (64. Szatała), Wybraniec, Radecki, Gościniarek, Korczak, Romanowicz (69. Dąbrowski), Parobczyk, Jakimiuk, Głowicki (69. Jastrzębski), Gojko.
  • Legia II Warszawa - ŁKS Łomża 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Pchełka (11), 2:0 - Jędrasik (65), 2:1 - Felipe (89).
  • ŁKS Łomża: Kalinowski - Michasiewicz (81. Mordasiewicz), Mich (69. Radaszkiewicz). Melao, Azikiewicz, Żebrowski, Bernatowicz, Weremko, Kuźma, Pawczyński (60. Świderski), Bednarek (81. Felipe).
  • Legionovia Legionowo - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:2, Broń Radom - Unia Skierniewice 0:1, Concordia Elbląg - Pilica Białobrzegi 2:0, Mławianka Mława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3.
  • 8 października: Pelikan Łowicz - Pogoń Grodzisk Mazowiecki (godz. 12), GKS Bełchatów - Warta Sieradz (15).

1. Lechia Tomaszów Mazowiecki 11 28 25-12
2. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 11 23 24-10
3. GKS Bełchatów 10 20 21-12
4. Victoria Sulejówek 11 20 16-11
5. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 10 19 23-11
6. Legia II Warszawa 11 19 22-13
7. Pelikan Łowicz 10 17 17-9