III liga piłkarska. Wygrana ŁKS Łomża, remis Jagiellonii II Białystok i porażka Olimpii Zambrów

od 16 lat
W pierwszej kolejce III ligi piłkarskiej grupy I nasi przedstawiciele zanotowali zwycięstwo, remis i porażkę. Efektowny powrót do rozgrywek zanotował ŁKS Łomża rozbijając Unię Skierniewice 4:1, rezerwy Jagiellonii Białystok, naszpikowane piłkarzami z pierwszego składu Jagi zremisowały z Bronią Radom 1:1. Fatalny start zaliczyła Olimpia Zambrów przegrywając u siebie 1:4 z Legią II Warszawa.

Piłkarze ŁKS Łomża chociaż gorzej rozpoczęli mecz od gości ze Skierniewic, to jednak jako pierwsi strzelili bramkę. W 13. minucie Łukasz Świderski otrzymał piłkę od Felipe i precyzyjnym strzałem w długi róg dał gospodarzom prowadzenie. Radość kibiców na trybunach nie trwała jednak długo. Dwie minuty później wyrównał Marcin Pieńkowski. Unia miała swoje szanse na strzelenie drugiego gola, ale w bramce ŁKS-u dobrze prezentował się Dawid Rosiak.

Cztery minuty po wznowieniu gry w drugiej części meczu Rafał Maćkowski strzelił nad bramkarzem Unii i gospodarze po raz drugi wyszli na prowadzenie. W 71 minucie ponownie Maćkowski, po asyście Felipe, strzelił trzeciego gola dla ŁKS, a wynik w 88 minucie ustalił wprowadzony w drugiej połowie do gry Krystian Pawczyński.

Piłka nożna. Przygotowania trzecioligowców do nowego sezonu. W zespołach są nowe twarze

Z kolei w Białymstoku rezerwy Jagiellonii Białystok zremisowały z Bronią Radom 1:1. W zespole Żółto-Czerwonych wystąpiło wielu gracz z ekstraklasowej kadry Jagi. - Zagrało sporo zawodników z pierwszego zespołu, chcieliśmy zdominować przeciwnika. Zabrakło dobrego wyniku, bo sytuacje były, a piłka mijała nieznacznie słupek bramki gości wielokrotnie. Jakbyśmy strzelili gola do przerwy, to z pewnością po zmianie stron bramek byłoby zdecydowanie więcej. Przeciwnik szczelnie bronił dostępu do swojej bramki. Goniliśmy wynik, wyrównaliśmy, za co brawa dla chłopaków - stwierdził klubowym mediom Jagiellonii trener Adrian Żurański.

- Zawodnikom pierwszego zespołu nie można odmówić zaangażowania, pokazali też jakość. Zdominowali przeciwnika, atakowali, nikt nie odstawiał nogi i za to im dziękuję. Gdybyśmy strzelili szybko dwa gole, większość byłaby zadowolona. Wynik nie może przesłaniać tego, co robili na boisku. Ich postawę oceniam pozytywnie - powiedział trener Jagiellonii II Białystok Adrian Żurański.

Najmniej powodów do radości było w Zambrowie, gdzie na własnym stadionie Olimpia przegrała z rezerwami Legii Warszawa 1:4. Honorowy gol dla gospodarzy zdobył w 67 minucie Sebastian Dąbrowski.

ŁKS 1926 Łomża - Unia Skierniewice 4:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Łukasz Świderski 13, 1:1 Marcin Pieńkowski 15, 2:1 Rafał Maćkowski 49, 3:1 Rafał Maćkowski 71, 4:1 Krystian Pawczyński 88.
ŁKS: Rosiak – Dobrowolski, Weremko, Walczak, Maćkowski, Świderski, Bednarek, Mich, Żebrowski, Felipe, Kuźma.

Jagiellonia II Białystok - Broń Radom 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Sebastian Cuch 63, 1:1 Mikołaj Wasilewski 75 z karnego.
Jagiellonia II: Abramowicz - Tabiś (75. Huczko), Kobus, Skrzypczak, Nastić, Kupisz, Sacek (60. Wasilewski), Toporkiewicz, Lewicki (60. Wojdakowski), Naranjo (46. Samborski), Pululu (46. Rybak).

Olimpia Zambrów - Legia II Warszawa 1:4 (0:2).
Bramki: 0:1 Julien Tadrowski 8, 0:2 Kacper Wnorowski 38, 1:2 Sebastian Dąbrowski 67, 1:3 Szymon Grączewski 77, 1:4 Adam Ryczkowski 84.
Olimpia: Jakub Jasionek - Bartosz Ciborowski, Nataniel Wybraniec, Patryk Malinowski, Kacper Gościniarek (80. Przemysław Jastrzębski), Bartosz Bayer, Jakub Romanowicz (64. Rafał Parobczyk), Jakub Jakimiuk, Kacper Głowicki, Orest Tkaczuk (64. Denis Gojko), Sebastian Dąbrowski (74. Kacper Piekarski).

Pozostałe wyniki 1. kolejki

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 Adam Gambka 43.
Warta Sieradz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Hubert Michalik 34, 1:1 Szymon Czyżewski 64, 1:2 Hubert Michalik 66.
GKS Wikielec - Mławianka Mława 3:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Oskar Kordykiewicz 30, 2:0 Hubert Otręba 40, 3:0 Oskar Kordykiewicz 46.
Legionovia Legionowo - Concordia Elbląg 0:3 (0:2).
Bramki: 0:1 Łukasz Kopka 12, 0:2 João Criciúma 29, 0:3 Kacper Sionkowski 48.
GKS Bełchatów - Pelikan Łowicz 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 Jarosław Trzeboński 3.