III liga: Warmia Grajewo - Start Działdowo 9:1

Jarosław Sarnacki
Z prawej Tomasz Dzierzgowski strzelec trzech bramek dla Warmii Grajewo
Z prawej Tomasz Dzierzgowski strzelec trzech bramek dla Warmii Grajewo Jarosław Sarnacki
Grajewo nadal twierdzą nie do zdobycia. W sobotę Warmia rozbiła na swoim boisku Start Działdowo aż 9:1.

Grajewskie Wilki z powodzeniem bronią miana niepokonanych na własnym boisku w rundzie wiosennej. W sobotnie deszczowe popołudnie zdeklasowali Start Działdowo odnosząc najwyższe zwycięstwo w III–ligowych występach.

Bombardowanie rozpoczął dobrze dysponowany Tomasz Dzierzgowski, wykorzystując podanie Maksyma Mirvy. Dzierzgowski zdobył jeszcze dwie bramki, ostatnią po solowej akcji w doliczonym czasie gry. Ma już na koncie 11 goli i jest najlepszym strzelcem Wilków. Był także współautorem drugiej bramki – w 34. minucie. Po dokładnym podaniu gola z linii pola karnego zdobył Marcin Strzeliński. Końcówka pierwszej połowy to kolejny popis tej dwójki. Tym razem to Strzeliński podał, a Dzierzgowski strzelił.

W drugiej połowie gra toczyła się pod dyktando Warmii
– Cieszy tak wysokie zwycięstwo. Szkoda tylko, że słabo gramy na wyjazdach, w poprzednich sezonach to był nasz atut – mówił Marcin Strzeliński.

Warmia Grajewo – Start działdowo 9:1 (3:0)
Bramki:
1:0 Tomasz Dzierzgowski 12, 2:0 Marcin Strzeliński 34, 3:0 Tomasz Dzierzgowski 41, 3:1 Łukasz Szymański 50, 4:1 Rafał Kozikowski 57, 5:1 Łukasz Domurat 60, 6:1 Łukasz Domurat 66, 7:1 Kamil Prusinowski 86, 8:1 Kamil Prusinowski 88, 9:1 Tomasz Dzierzgowski 90 + 1.
Żółte kartki: Arciszewski (Warmia); Kwasniewski (Start). Sędziował: Mateusz Skrzypko (Białystok). Widzów: 100.
Warmia: Gieniusz – Arciszewski, Stankiewicz, Mikucki (46. Randzio), Domurat, Kozikowski, Lekenta, Cybulski (74. Staniszewski), Strzeliński (83 Matysiewicz), Mirva (64. Prusinowski), Dzierzgowski.
Start: Wiśniewski – Szymański, Sikorski, Kwaśniewski, Jasik, Zasadzki (64. Bąbalicki), Gadomski, Zdyb, Oleksa, Hartman, Standarski.