Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików. Medale badmintonistów SKB Litpol-Malow Suwałki

opr. [email protected]
Młodzi reprezentanci SKB Suwałki wywalczyli siedem medali: 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe MP w badmintonie SKB Suwałki
W Częstochowie podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w Badmintonie młodzi reprezentanci SKB Suwałki wywalczyli siedem medali: 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe. Mistrzynią Polski została Aleksandra Wasilewska w grze mieszanej młodziczek.

Aleksandra Wasilewska zdobyła złoty medal w grze mieszanej młodzików grając w parze z Krzysztofem Łobodą (Beninc UKS Feniks Kędzierzyn Koźle). W finale pokonali oni parę Feliks Getka/Zuzanna Turska 2:0. Ola nie zwalniając tempa rozegrała również finał w grze pojedynczej młodziczek, w którym zmierzyła się z Wiktorią Kaletką (AZS AWF Katowice). Po niezwykle wyrównanej walce przegrała jednak 0:2.

Kolejny medal wywalczyła Oliwia Niedźwiedzka w grze pojedynczej juniorek. W finale Oliwia uległa Aleksandrze Węsławowicz (ABRM Warszawa). Drugi medal Niedźwiedzka wywalczyła grając w parze z koleżanką klubową Natalią Lenczewską. W grze podwójnej juniorek wywalczyły brąz.

W następnych meczach juniorki Wiktoria Pleciukowa oraz Weronika Stankiewicz pokazały swoją siłę zdobywając wicemistrzostwo Polski w grze podwójnej juniorek. Zawodniczki SKB wywalczyły także medale w grze mieszanej juniorów. Wiktoria grając w parze z Janem Frańczakiem (UKS Hubal Białystok) zdobyła srebrny medal, a Weronika w parze z Igorem Jaskiem (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle) brązowy.

To był bardzo dobry turniej w wykonaniu naszych zawodników. Te 7 medali zdobytych na tych zawodach pokazują jak silnych mamy zawodników na arenie ogólnopolskiej - mówi trener SKB Suwałki Jerzy Dołhan.