Wojciech Konończuk
Piłkarze z Wasilkowa zostali mistrzami rundy jesiennej IV ligi
Piłkarze z Wasilkowa zostali mistrzami rundy jesiennej IV ligi Urszula Łobaczewska
Efektownie wypadł ostatni mecz rundy jesiennej w wykonaniu Wigier Suwałki, które wygrały u siebie 8:2 ze Spartą 1951 Szepietowo. Biało-Niebiescy nie doznali jesienią goryczy porażki (14 zwycięstw i trzy remisy), a mimo to nie zostali mistrzami rundy, bo lepszy okazał się KS Wasilków, który pokonał na koniec Warmię Grajewo 3:2.

Wigry miały w meczu ze Spartą dużą przewagę i często zagrażały bramce gości. Suwalczanie nie ustrzegli się jednak błędów w obronie i w 56. minucie, po trafieniu Patryka Margola, prowadzili tylko 3:2. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął doświadczony Maciej Makuszewski. Były zawodnik m. in. Jagiellonii Białystok i Lecha Poznań w krótkim czasie strzelił dwa gole, wybijając rywalom z głów marzenia o sprawieniu niespodzianki.

- Na ile mogliśmy, na tyle próbowaliśmy przeciwstawić się zespołowi Wigier, ale na ten moment nie jesteśmy w stanie prowadzić równorzędnego meczu z tą drużyną - ocenił na konferencji prasowej trener Sparty Wojciech Sokół.

IV liga. Wilczki walczyły, ale przegrały z liderem

W Wasilkowie lider rozpoczął z impetem i już w 6. minucie Kacper Chmielewski popisał się pięknym strzałem zza pola karnego i gospodarze objęli prowadzenie. Wilczki z Grajewa nie załamały się niefortunnym początkiem i w 20. minucie wyrównały, po główce Wojciecha Zalewskiego.

Mecz był bardzo ciekawy, a pod obiema bramkami często dochodziło do spięć. Jeszcze przed przerwą wasilkowianie odzyskali prowadzenie, po efektownym uderzeniu głową Emila Łupińskiego. W 57. minucie gospodarze rozmontowali obronę rywali i podwyższyli na 3:1, za sprawą niezawodnego Jana Pawłowskiego.

Sytuacja Warmii stała się niezwykle trudna, ale goście nie rezygnowali. Złapali kontakt po trafieniu Szymona Sobolewskiego, jednak wyrównać nie zdołali i mimo dobrej postawy wrócili do domu bez punktów.

- W pewnym momencie kontrolowaliśmy to, co dzieje się na boisku, ale w końcówce niepotrzebnie wdaliśmy się w wymianę w dwa ognie. Zamiast trzymać piłkę, to za szybko chcieliśmy zdobyć czwartą bramkę, ale z przebiegu meczu myślę, że nasze zwycięstwo jest zasłużone - podsumowuje trener Wasilkowa Michał Hryszko.

IV liga. Na dnie tabeli zimę spędzi Cresovia

Największą niespodziankę ostatniej w 2023 roku serii gier było wyjazdowe zwycięstwo MOSP-u Białystok. Młodzież ze stolicy regionu pokonała w Kolnie dużo wyżej notowaną Wissę Szczuczyn 2:1. Do przerwy faworyci prowadzili 1:0 (gol Mariusza Łapińskiego), ale potem przyjezdni odmienili losy potyczki, po trafieniach Filipa Woroszyło i Ksawiera Żukowskiego.

Zimę na dnie tabeli spędzi Cresovia Siemiatycze, która w decydującym o tym starciu uległa u siebie 1:3 KS-wi Grabówka. Zespół z południa województwa w całej rundzie odniósł tylko jedno zwycięstwo - 2:0 w trzeciej kolejce na wyjeździe z Hetmanem Skłodowscy Tykocin. Pozostałe 16 spotkań Cresovia przegrała i nie jest to dobra wróżba na rundę rewanżową.

WYNIKI 17. KOLEJKI

• Wigry Suwałki - Sparta 1951 Szepietowo 8:2 (3:1). Bramki: 1:0 - Cudowski (11), 2:0 - Cudowski (19), 2:1 - Barwicki (27), 3:1 - Zalewski (40), 3:2 - Margol (56), 4:2 - Makuszewski (58), 5:2 - Makuszewski (62), 6:2 - Cudowski (65), 7:2 - Zalewski (79), 8:2 - Bucio (90).
  • KS Wasilków - Warmia Grajewo 3:2 (2:1). Bramki: 1:0 - Chmielewski (6), 1:1 - Zalewski (20), 2:1 - Łupiński (36), 3:1 - Pawłowski (57), 3:2 - Sobolewski (89).
  • Wissa Szczuczyn - MOSP Białystok 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Łapiński (25), 1:1 - Woroszyło (59), 1:2 - Żukowski (80).
  • MKS Ruch Wysokie Mazowieckie - Tur Bielsk Podlaski 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Pasko (27), 2:0 - Brokowski (49-karny), 3:0 - Jackiewicz (51).
  • Cresovia Siemiatycze - KS Grabówka 1:3 (1:0). Bramki: 1:0 - Tomczyk (8), 1:1 - Ganiewicz (58), 1:2 - Maciejuk (60), 1:3 - Kuczyński (89).
  • Promień Mońki - Krypnianka Krypno 3:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Bondziul (54), 2:0 - Purta (64), 2:1 - Osypiuk (71), 3:1 - Odyjewski (85).
  • Dąb Dąbrowa Białostocka - Hetman Skłodowscy Tykocin 0:0.
  • Czarni Czarna Białostocka - Orlęta Czyżew 2:3 (1:0). Bramki: 1:0 - Kreczek (26), 1:1 - Jóźwiak (61), 2:1 - Michałowski (66), 2:2 - Stańczyk (68), 2:3 - Jaźwiński (76).
  • KS Śniadowo - KS Michałowo 1:1.