IV liga piłkarska. Hat-trick Kamila Zalewskiego i Wigry odwróciły losy spotkania z Promieniem Mońki

Suwalskie Wigry na wyjazdach notują komplet wygranych
Suwalskie Wigry na wyjazdach notują komplet wygranych Wojciech Wojtkielewicz
Kamil Zalewski popisał się hat-trickiem i Wigry Suwałki pokonały na wyjeździe Promienia Mońki 6:2 mimo że do przerwy przegrywały 0:2. Także Warmia Grajewo przegrywała z KS Grabówka 0:1, by odwrócić losy meczu w drugiej części wygrywając 4:1. W weekendowych meczach IV ligi strzelono aż 41 bramek.

Po pierwszej połowie spotkania Promienia Mońki z Wigrami Suwałki wydawało się, że gospodarze sięgną po trzy punkty. Prowadzili już 2:0 i w pierwszych 45 minutach byli lepsi od Wigier. Promień mógł nawet wygrywać okazalszym wynikiem. Jednak w bramce Wigier udanymi interwencjami popisywał się Jakub Kanclerz.

Pięć minut po wznowieniu gry w drugiej części spotkania Kamil Zalewski zdobył kontaktowego gola. Bramka ta zdopingowała suwalczan, którzy rozpoczęli pogoń za Promieniem. W 65 minucie był już remis 2:2 po trafieniu Macieja Makuszewskiego. A w 76 minucie Zalewski strzelił swojego drugiego gola wyprowadzając już Wigry na prowadzenie 3:2. Po gospodarzach widać było, że w pierwszą połowę włożyli mnóstwo sił. Wigry zaś punktowały rywali. Trzy gole dołożyli jeszcze Mariusz Bucio, Łukasz Trąbka i niezastąpiony Zalewski, który uzbierał tym samym hat-tricka.

W Grajewie, Warmia grająca bez Dawida Śliwowskiego, do przerwy przegrywała 0:1 z KS Grabówka i jak Wigry, w drugiej połowie odwróciła losy meczu strzelając rywalom cztery bramki.

Nie miał kłopotów w pokonaniu przeciwnika Ruch Wysokie Mazowieckie. Na wyjeździe ograł Czarnych Czarna Białostocka 5:0.

Piąty w tabeli Tur Bielsk Podlaski zremisował z KS Michałowo 1:1. Pierwszego gola zdobyli w pierwszej akcji drugiej połowy piłkarze Tura. W 46 minucie Łukasz Popiołek podcinką pokonał bramkarza gości. Siedem minut później do remisu doprowadził silnym strzałem Adam Butkiewicz.

Wyniki 9. kolejki

Tur Bielsk Podlaski - KS Michałowo 1:1 (0:0).
Bramki: 1:0 Popiołek 46, 1:1 A. Butkiewicz 53.

Hetman Tykocin - Orlęta Czyżew 3:6 (2:3).
Bramki: 1:0 Dudziński 2, 1:1 Boguszewski 22, 1:2 Boguszewski 23, 2:2 Michajłow 25, 2:3 Styś 37, 3:3 Dudziński 48, 2:4 Kujawa 53, 2:5 Jaźwiński 80, 2:6 Grabarz 88.

Warmia Grajewo - KS Grabówka 4:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Betko 22, 1:1 Kalinowski 52, 2:1 Mazurek 54, 3:1 Kalinowski 61, 4:1 Kalinowski 64.

Krypnianka Krypno - MOSP Białystok 4:2 (2:1).
Bramki: 1:0 Ołów 10, 1:1 Milewski 31, 2:1 Sokół 32, 2:2 Kupiński 50, 3:2 Sokół 65, 4:2 Krysztopik 71.

KS Śniadowo - Sparta 1951 Szepietowo 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Dzwonkowski 82, 2:0 Godlewski 90.

Promień Mońki - Wigry Suwałki 2:6 (2:0).
Bramki: 1:0 Purta 15, 2:0 Chojnowski 45, 2:1 Zalewski 50, 2:2 Makuszewski 65, 2:3 Zalewski 76, 2:4 Bucio 78, 2:5 Trąbka 85, 2:6 Zalewski 90.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Cresovia Siemiatycze 3:1 (1:1).
Bramki: 0:1 Tomczyk 22, 1:1 Chim 25, 2:1 Markiewicz 52, 3:1 Susak 90.

Czarni Czarna Białostocka - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:5 (0:2).
Bramki: 0:1 Pasko 12, 0:2 Piszczatowski 18, 0:3 Żabiuk 52, 0:4 Brokowski 81, 0:5 Wójcik 87.

KS Wasilków - Wissa Szczuczyn (mecz w poniedziałek, 18.09)

1. KS Wasilków 8 24 34-2
2. Ruch Wysokie Mazowieckie 9 22 25-6
3. Wigry Suwałki 8 22 34-8
4. Warmia Grajewo 9 22 43-7
5. Tur Bielsk Podlaski 8 19 19-7
6. Promień Mońki 9 16 25-21
7. Wissa Szczuczyn 8 16 25-13
8. Sparta 1951 Szepietowo 9 14 12-16