IV liga: porażka lidera (relacja, statystyki)

Mariusz Klimaszewski, Miłosz Karbowski, (jan)
Włókniarz (żółte stroje) wygrał czwartoligowe derby Białegostoku z Hetmanem
Włókniarz (żółte stroje) wygrał czwartoligowe derby Białegostoku z Hetmanem W. Wojtkielewicz
Lider z Hajnówki dość niepodziewanie stracił punkty i to w spotkaniu na własnym boisku. W sobotę Puszcza przegrała z Hetmanem Tykocin 1:2.

Już do przerwy hetmańscy prowadzili 2:0. - Przespaliśmy pierwsze 45 minut, a w drugiej połowie goście zagrali mądrze taktycznie. Zdołaliśmy odpowiedzieć golem Macieja Szmurły. Strzeliliśmy jeszcze jedną bramkę, zdobył ją także Szmurło, ale nie wiemy dlaczego sędzia odgwizdał pozycję spaloną naszego piłkarza i gola tego nie uznał - powiedział trener Puszczy Piotr Pawluczuk.

Wyrównany mecz rozegrali w sobotę piłkarze Sparty Szepietowo i Tura Bielsk Podlaski. Najpierw niecelnie strzelali gospodarze: Marcin Piszczatowski i Michał Chodorowski, a uderzenie Artura Białego wybił Maciej Kesler. W rewanżu w 40. min. obrońcy gospodarzy wybili z linii bramkowej piłkę po strzałach Stefana Chilkiewicza i Rafała Iwaniuka. Po przerwie Piotr Kulgawczuk wybronił strzał Rafała Żylińskiego i w końcówce spotkania do głosu doszli goście. Daniel Krystosiak musiał parować efektowne strzały z dystansu Radosława Żery i Iwaniuka. Najskładniejszą akcję meczu przeprowadzili w 85. min Krystian Kulikowski, Artur Kiszko i Rafał Muczyński, ale kolejny strzał Żery wybronił Krystosiak.

Włókniarz wygrał debry Białegostoku z Hetmanem 2:1. Zwycięstwo było zasłużone, a zdobycie punktów okrasiły dwa ładne gole Karima Ibrahima.

- Stworzyliśmy więcej sytuacji. Cały zespół zrealizował też założenia taktyczne. Myślałem, że Hetman zaprezentuje się lepiej, ale to nasza zasługa, że na niewiele mu pozwoliliśmy - mówił trener Włókniarza, Artur Dakowicz.

Mecz walki obejrzeli kibice w Mońkach. Promień zremisował ze Sparta Augustów 1:1. Przepiękną bramkę z 30 metrów zdobył Leszek Zawadzki, grający trener “Promiennych".
- Nikt nie chciał przegrać. To była walka o każdy metr boiska - mówi strzelec.
Gospodarze w 90. minucie mieli kapitalną okazję na zapewnienie sobie zwycięstwa. Po nieudanej pułapce ofsajdowej augustowian Karol Piaścik wygrał jednak pojedynek sam na sam z Mateuszem Studniarkiem.

- Nokaut w 30 minut. Wissa Szczuczyn strzeliła trzy szybkie bramki i wygrała zasłużenie - skwitował przegrany mecz swoich podopiecznych z Mielnika trener Radosław Kondraciuk. Wissa natomiast zajmuje 3. miejsce. 4. pozycję okupuje Cresovia Siemiatycze, która odniosła pierwsze zwycięstwo na wiosnę pokonując u siebie Znicz Suraż 2:0.

Sparta Szepietowo - Tur Bielsk Podlaski 0:0
Sparta: Krystosiak - Faszczewski, Tymiński, Wilczko, Pasko - T. Rogowski, Biały (82 Klimaszewski) - Piszczatowski, Dłuski (89 P. Dąbrowski), Wnorowski (69 Truszkowski) - Chodorowski (66 Żyliński).
Tur: Kulgawczuk - Kesler, Chilkiewicz, Marcinkiewicz, K. Kulikowski - K. Kiszko (29 Iwaniuk), Klemensowicz, Burzyński (55 Car), A. Kiszko - Kozłowski (61 Muczyński), Radosław Żero.
Żółte kartki: Piszczatowski, Faszczewski (Sparta); Muczyński (Tur). Sędziował Jacek Klimowicz. Widzów 120.

Puszcza Hajnówka - Hetman Tykocin 1:2 (0:2).
Bramki: 0:1 - R. Maliszewski 21, 0:2 - R. Maliszewski 40, 0:3 - Szmurło 62.
Puszcza: Różycki - Kuptel, Łochnicki, Woroniecki, Juszczyński, Kicel (76 Kozak), Pawluczuk (46 Karpiuk), Hudoń, Żabiński (60 Sienkiewicz), Kujawski, Szmurło.
Hetman T.: Jendruczek - Koniczek, Kuprianowicz, P. Maliszewski, Wierciński, R. Maliszewski, Wiszowaty, Plaga (60 R. Zambrzycki), Sokolewicz (70 Adrian Pogorzelski), Kisiel, Perekitko (90 A. Zambrzycki).

MKS Mielnik - Wissa Szczuczyn 0:3 (0:3).
Bramki: 0:1 - Dworzanczyk 3, 0:2 - Golak 21, 0:3 - Dworzanczyk 28.
Mielnik: Grabowski - Rokosz, Stępkowski, Miler, Korniluk, Treszczotko, Jezierski, Jakubiec, Podoliński (46 Kożuchowski), Borzym, Paweł Kamiński.
Wissa: Daniluk - Denert, A. Doliwa (59 D. Doliwa), Orłowski, Nikitin, Łapiński, Golak (85 Rudnew), Kurcewicz, Berezowski, Rostek (41 Zambrowski), Dworzanczyk
Żółte kartki: Miler (Mielnik); Orłowski, Nikitin (Wissa).

Cresovia Siemiatycze - Znicz Suraż 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 - Lesiuk 42, 2:0 - Prokopczuk.
Cresovia: Karolczuk - A. Kobus, Moczulski, A. Treszczotko, Gierc - Kurek, Wasiluk, Supronowicz (83, M. Leszczyński), Boguszewski, Lesiuk - Prokopczuk (73, Barwiejuk).
Znicz: Szarejko - B. Łapiński, Bohdanowicz, Chańko, Danielewicz - Arciuch, Ostaszewski (31, Karpowicz), M. Łapiński, Stypułkowski - Mierzwiński (46, Bańkowski), Borowik.