IV liga: Rezerwy Jagi mistrzem jesieni

Krzysztof Jankowski, Krzysztof Sokólski, Przemysław Sarosiek
Tym razem piłka dośrodkowywana przez Kulhawika była zbyt szybka dla jego kolegów z ataku K. Jankowski
W sobotę i niedzielę odbyły sie trzy zaległe spotkania w czwartej lidze, które zakończyły jesienną rundę. Mistrzem na półmetku rozgrywek została Jagiellonia II Białystok.

Tur Bielsk Podlaski - KS MIchałowo 4:2

Bardzo ciekawym widowiskiem uraczyli kibiców na koniec rundy jesiennej piłkarze z Bielska i Michałowa. I nie przeszkodził im w tym fakt, że obie drużyny wystąpiły w mocno osłabionych składach.
Grający bez Daniela Szemiota i Sebastiana Świerzbińskiego goście już w 4 min. objęli prowadzenie. Michał Ostaszewicz sparował przed siebie piłkę, dopadł do niej Piotr Dziemiańczuk i z bliska skierował ją do siatki. Młodzieżowcy Tura - kierowani przez trzech "dorosłych" kolegów: Adama Naumczuka, Mariusza Kulhawika i Piotra Pawluczuka - walczyli jednak jak lwy. W 15 min. na bramkę Kamila Kołpaka strzelał Pawluczuk, a dobitka Kulhawika wylądowała w okienku bramki gości. 20 min. później po szybkiej kombinacji z pierwszej piłki Kamil Car podał Pawluczukowi, a ten zdobył gola.
Jeszcze przed przerwą Bartłomiej Wróbel przelobował technicznym strzałem wysuniętego z bramki Ostaszewicza, a po niej do głosu doszli znów gospodarze. W 60 min. Kulhawik uruchomił na prawym skrzydle Dawida Siemieniuka, a ten dośrodkował do Pawluczuka. Grający trener Tura strzelił po ziemi, piłka podskoczyła na kępie trawy i zmyliła Kołpaka. Tuż przed końcem meczu kolejnym świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Kulhawik, a Mateusz Jakubowski głową skierował piłkę do siatki.

Tur - Michałowo 4:2
Bramki: Pawluczuk 35, 60, M. Kulhawik 15, M. Jakubowski 89 - Dziemiańczuk 4, Wróbel 43.
Tur: Ostaszewicz - A. Naumczuk - Siemieniuk, Golak, Karol Jakubowski - M. Jakubowski, M. Kulhawik, Car, A. Kiszko - Majkowski (72 Kamil Jakubowski), Pawluczuk.
Michałowo: Kołpak - Klemensowicz - Gwizdak, Wróbel (72 Murach), Chwetko - Strzeliński, Sokołowski, Janiak, Dziemiańczuk, Doroszko - Popławski. Żółte kartki: Golak (Tur); Janiak, Wróbel, Chwetko (Michałowo).
Sędziował: Szymon Szmajda (Białystok).
Widzów 200.

Orzeł Kolno - Iskra Narew 2:2

Orzeł rozegrał jedno ze słabszych spotkań w sezonie i tylko zremisował z Iskrą Narew, która do Kolna przyjechała "gołą jedenastką".
Mecz rozpoczął się idealnie dla gości. W 5 minucie do siatki trafił Rafał Kalisz. Orzeł wyrównał jeszcze przed przerwą. Adam Bagiński został sfaulowany w polu karnym, a z "wapna" piłkę do bramki skierował Marcin Sawko. W II połowie spotkanie ułożyło się podobnie. Iskra objęła prowadzenie, a goście odpowiedzieli kilkanaście minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Orzeł - Iskra 2:2
Bramki: Sawko 34-karny, Brzeziński 60 - Kalisz 5, Pawełko 80.
Orzeł: Kostuch - Wszeborowski, Obrycki (46 Kowalewski), Dębkowski, A. Bagiński, Kiełczewski, Ranik (80 Zawłocki), Sawko, Brzeziński, P. Bagiński (70 Bagiński), Solecki.
Iskra: Sacharczuk - Holak, Walenciej, Kurianowicz, Juszczyński, Hać, Kalisz, Talecki, Pawełko, Niedźwiedź, P. Ostaszewski.
Żółta kartka: Talecki (Iskra).
Sędziował: Leszek Bielicki (Zambrów).
Widzów: 100.

Supraślanka Supraśl - Pogoń Łapy 4:1

Supraślanka nie miała większych kłopotów z pokonaniem w sobotę łapskiej Pogoni. Na pożegnanie z piłkarską jesienią zespół Dariusza Czykiera pokonał słabo dysponowaną Pogoń 4:1. Mecz ustawiły szybko strzelone dwie bramki przez Piotra Orlińskiego. "Orzeł" wykorzystał błędy nieporadnie grającej defensywy z Łap. Goście usiłowali odrabiać straty, ale ich ofensywne zapędy wykorzystali gospodarze aplikując kolejne dwa gole. Dopiero tuż przed przerwą Łukasz Minow na raty pokonał Macieja Kudryckiego zdobywając honorowego gola.
Po przerwie Supraślanka cofnęła się do obrony, a Pogoń bezskutecznie usiłowała odrobić straty.

Supraślanka - Pogoń 4:1
Bramki: Orliński 9, 11, Rakowski 25, Jurczak 29 - Minow 41.
Supraślanka: Kudrycki - Tupalski, Jurczak, Wiszniewski, Orliński, Gęgotek, Tomar, Grzegorczyk, Szpakowski, Czykier, Rakowski.
Pogoń: Kucharczyk - Gumieniak, Gałczyk, Brzozowski, Halicki, Kulesza, Demiańczyk, Miłosiewicz (79 Bajda), Kozicz, Giedrojć (46 R. Gąsowski), Minow.
Żółta kartka: Kozicz (Pogoń). Czerwone kartki: Szpakowski (89, Supraślanka, za oplucie rywala), Minow (89, Pogoń, za kopnięcie przeciwnika).
Sędziował: Łukasz Szczech (Białystok).
Widzów: ok. 50.