IV liga. Wicelider wygrał w Wasilkowie

kpot
Mecz KS Wasilków - Tur Bielsk Podlaski
Mecz KS Wasilków - Tur Bielsk Podlaski Anatol Chomicz
W jednym z najciekawszych spotkań 18. kolejki IV ligi KS Wasilków przegrał 1:2 przed swoimi kibicami z Turem Bielsk Podlaski.

KS Wasilków - Tur Bielsk Podlaski 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 K. Kosiński 12, 0:2 P. Kosiński 43, 1:2 Naliwajko (70).
KS Wasilków: Łukaszewicz - Wojciechowski (75. Małyszko), Naliwajko, Dąbrowski, Budkiewicz, Dudziński, Ptyś, Cichoński (65. Romaniuk), Maksimowski (85. Rybakowski), Śliwowski, Rybnik. Tur: Sidun - Kulikowski, Koźlik, P. Kosiński, A. Kosiński, Lewczuk, Car (60. Daniłowski), Łochnicki - K. Kosiński (80. Pawluczuk), Popiołek (86. Kulikowski), Nakielski (56. Jakubowski).

Artur Woroniecki (trener Wasilkowa): Sytuacje w których traciliśmy bramki to był żart. Na szczęście prima aprilis jest tylko raz w roku i mam nadzieję, że więcej takich prezentów nie będziemy rozdawać. Prawdziwe sytuacje bramkowe Tur stworzył dopiero wtedy, kiedy musieliśmy ryzykować i odrabiać straty.

Paweł Bierżyn (trener Tura): To był wyrównany mecz. Mimo dwóch strzelonych bramek w pierwszej połowie, nie dominowaliśmy na boisku. Zdecydowała nasza skuteczność. Cieszymy się z trzech punktów, ale Wasilków postawił nam trudne warunki.

Promień Mońki - Sparta 1951 Szepietowo 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Purta 7, 1:1 Kożuszkiewicz 90 - karny.
Promień: Andraka -Ziemkiewicz, Stachelek, D. Purta, Marcin Purta, Mateusz Purta (Chojnowski), Odyjewski, Kulikowski (73. Pawełko), Maciorowski, Poliński (55. Grabowski), Kolendo (60. Grygo).
Sparta Sz.: Bartoszuk - Olszewski, Wilczko, Antoniak, Fiedorczuk, Bańkowski, Kożuszkiewicz, Gołaszewski, Jamiałkowski (80. Dąbrowski), Godlewski, Kowalczyk (80. Wyrzykowski).

Adami Wiński (trener Promienia): Powinniśmy ten mecz wygrać. Mieliśmy wiele sytuacji by wyjść na prowadzenie 2:0 i nic by nam nie odebrało trzech punktów. Niestety byliśmy nieskuteczni i goście to wykorzystali. Strzelili gola w ostatniej minucie i musieliśmy podzielić się punktami. Pozostał żal. Ale postaramy się z tej sytuacji wyciągnąć wnioski.

Robert Mioduszewski (trener Sparty Sz.): Myślę, że remis nie skrzywdził żadnej drużyny. Przespaliśmy pierwszą połowę i musieliśmy odrabiać straty. Za to już w drugiej połowie graliśmy zdecydowanie lepiej. Gospodarze do końca meczu tylko się bronili.

Magnat Juchnowiec Kościelny - Wissa Szczuczyn 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Zambrowski 31, Firańczyk 66, Guzowski 76.
Wissa: Greś - Stankiewicz, Guzowski, Cie-reszko, Lisowski, Wojtkielewicz, (64. Ba-nicki), Bondziul, Citko, Łapiński (74. Korotkiewicz), Firańczyk, (80. Marcinkiewicz), Zambrowski.

Kamil Wojtkielewicz (trener Wissy): Mam trochę zastrzeżeń co do naszej gry. Ale najważniejsze są wygrane, które z każdą kolejką przybliżają nas do promocji do wyższej ligi.

Hetman Tykocin - Puszcza Hajnówka 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Wiszowaty 25, 0:2 Plaga 55.
Hetman T.: Nowajczyk - Olechno, Pogorzelski, Maliszewski, Kwasiborski, Daniluk (46. Andzielewicz), Bayer, Ostaszewski, Domalewski (88. Kropie-wnicki), Wiszowaty (65. Piasecki), Plaga (90 Szczepański). Puszcza: Czeplik - Gorbacewicz (70. Ojdana), Sipko, Kozak (46. Sokół). Czurak, A. Langa, Gryko, Grygorowicz, Wojno, R. Langa (46. Grzanka), Kicel.

Andrzej Pogorzelski (trener Hetmana T.): To było dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Mieliśmy ostatnio problemy z wygranymi i było widać na boisku nerwowość. Na szczęście stosunkowo szybko udało nam się otworzyć wynik i dopilnowaliśmy go do końca meczu. Mieliśmy wiele sytuacji i jeśli wygralibyśmy 4:0 to Puszcza nie mogłaby mieć pretensji.

KS Michałowo - Warmia Grajewo 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Zubowski 40, 0:2 Chyliński 42, 0:3 Cybulski 52.
Michałowo: Kucharczyk - Ł. Konończuk, Bernatowicz, Małyszko, Gajewski (62. Weremczuk), Osypiuk, Tchórznicki, Rybołowicz (81. D. Konończuk), 17.Charkiewicz (88. Sawicki), Tomczyk, Kondracki.
Warmia: Gieniusz - Mikucki, Arciszewski, Edison, Stankiewicz (88. Krupa), Cybulski (72. Wójcicki), Domurat, Sielawa, Zubowski, Randzio (68. Sypytkowski), Chyliński (60. Mirva).

Cresovia Siemiatycze - Biebrza Goniądz 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Bogdan 75.
Cresovia: Karolczuk, Nowicki, Moczulski, Śledziewski, Rytel, Jurczuk, Olędzki, Kryński, Malewski (85. Walendziuk), Barwiejuk, Gołupkiewicz.
Biebrza: Zimnoch, Cieciorko (40. Dzieko-ński), Purta, Kulikowski, Kobyliński, Chmielewski, Magnuszewski, Kosakowski, Jasiński, Tumicz, Bogan (70. Dekarz).

Marcin Stypułkowski (trener Cresovii.): Warunki, mimo słonecznej pogody, nie były do gry najlepsze. Wszystko przez ciężką murawę. Piłka zachowywała się nieprzewi-dywalnie. Ale były one równe dla dwóch zespołów i to nas nie tłumaczy. Zagraliśmy nieskutecznie i musimy pogodzić się z porażką.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Pogoń Łapy 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Orpik 50, 2:0 Łabieniec 76, 2:1 Mrowiński 82, 3:1 Sołowiej 87.
Dąb: Bondziul - Dudziuk (81. Tochwin), Biernacki, Dzidkowski, Sujeta, Łabieniec, Sołowiej, Speichler, Żero, Maślanik (75. Jarmoszko), Orpik (85. Sobolewski).
Pogoń: Łapiński - Płoński, Gałczyk, Kotlewski, Kowalewski (88. Kuźmicki), Sobota, Michno (68. Roszkowski), Mrowiński, Malinoś, Stypułkowski, Sawicki.

Robert Speichler (trener Dębu): Po pierwszej połowie powinniśmy już wysoko prowadzić. Sytuacji mieliśmy mnóstwo. Wygrana cieszy, ale musimy pracować nad poprawą celności. Nerwy, kiedy goście zdobyli kontaktową bramkę, były niepotrzebne.

Kamil Stanisławski (trener Pogoni): Z przebiegu meczu mam ogromny żal, że nie udało nam się zdobyć w Dąbrowie Białostockiej punktów. Pierwsze minuty nie należały do nas, ale w drugiej połowie, od około 70. minuty dominowaliśmy na boisku. To dało nam bramkę na 2:1, a później nawet na 2:2. Niestety sędzia odgwizdał spalonego.

Orzeł Kolno - Sparta Augustów 2:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Walendziewski 20, 2:0 Szymański 28, 2:1Sobolewski 44, 2:2 Wilczewski 82.
Orzeł: Bikowski - K. Grala, G. Sielawa, Prusinowski, Domian, Sadowski, Ossowski (70. Świderski), Walendziewski, Szymański (60. Grygoriew), Gwiazda, Brzeziński (85. Sadłowski).
Sparta A.: Putra - A. Zaniewski, Pieślak (42. sakowicz), Niedźwiedzki, Knoch, Parafinowicz, (60. Dębowski), P. Zaniewski, Wilczewski, Dorochowicz (Żochowski 60), Stasiński, Sobolewski.

Jacek Bayer (trener Sparty): Kiedy się przegrywa 0:2, to remis musi cieszyć. Chociaż mamy niedosyt, bo w ostatniej minucie mogliśmy strzelić gola na 3:2. Było blisko, bo piłka wylądowała na słupku.

Ireneusz Piwko (trener Orła): Kiedy prowadziliśmy dwoma bramkami, to wydawało się, że kolejne gole będą dla nas kwestią czasu. Mieliśmy wiele okazji na podwyższenie. Nie udało się. Goście odrobili straty i musimy cieszyć się z jednego punktu.