Jagiellonia Białystok 0 - 2 Pogoń Szczecin. Meczu nie wygra się spacerkiem

Krzysztof Sokólski [email protected]
Maciej Gajos (przy piłce) od kilku meczów nie może odnaleźć swojej wysokiej formy. W Szczecinie został zmieniony przez trenera Michała Probierza w 69. minucie. Wojciech Wojtkielewicz
Noty zawodników Jagiellonii Białystok po porażce w Szczecinie z Pogonią 0:2

Piłkarze Jagiellonii jednego są świadomi. W meczu z Pogonią Szczecin zagrali źle i ponieśli zasłużoną porażkę 0:2. Nie ma co szukać usprawiedliwienia w fatalnej pogodzie. Wiatr na pewno miał duże znaczenie. W deszczu też trudno o błyskotliwe akcje. Ale wiadomo było, że w takich warunkach ważna będzie walka, ambicja, determinacja. Wiadomo też było, że tej determinacji nie zabraknie zawodnikom Pogoni, którzy chcieli pokazać się przed nowym trenerem Czesławem Michniewiczem.

To wszystko było do przewidzenia i opiekun Jagi to przewidział. Michał Probierz przestrzegał swoich zawodników, jak ciężki mecz ich czeka. Czy jego słowa odbiły się od ściany, czy na boisku czegoś zabrakło, to już jagiellończycy muszą wyjaśnić we własnym gronie.

Ostatnie wyniki i forma nie napawają optymizmem, ale białostoczanie wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli. Jeżeli w najbliższą sobotę pokonają Piast Gliwice mogą umocnić się na podium. I w tym momencie właśnie spotkanie z Piastem jest najważniejsze. Niech już dzisiaj każdy z graczy uświadomi sobie, że sobotni pojedynek nie będzie spacerkiem, niech każdy przeprowadzi rachunek sumienia po powrocie ze Szczecina, a w sobotę wyjdzie na boisko, aby dać z siebie wszystko.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Pogonią (skala ocen 0-6):

Bartłomiej Drągowski - nota 3: Bez szans przy pierwszym straconym golu. Przy drugim zabrakło chyba komunikacji z obrońcami. Miał problemy z wprowadzaniem piłki do gry. Zaliczył jednak i kilka bardzo dobrych interwencji.

Filip Modelski - 2,5: Niewidoczny. Nie włączał się do akcji ofensywnych, w obronie wielkich błędów nie popełniał. W 79. minucie zmieniony przez Łukasza Tymińskiego.

Sebastian Madera - 2,5: Niby grał dobrze, ale miał udział przy stracie obu bramek.

Igors Tarasovs - 3: Wygrywał większość pojedynków z zawodnikami Pogoni, ale przy stracie drugiej bramki też mógł lepiej się zachować.

Giorgi Popchadze - 2,5: Fajerwerków w jego grze nie było, ale od reszty zespołu poziomem nie odstawał.

Nika Dzalamidze - 2: Niepotrzebnie wdawał się w dryblingi, z których nic nie wynikało. Tuż przed przerwą zmieniony z powodu urazu przez Karola Mackiewicza.

Michał Pazdan - 2,5: Wnosił do gry zespołu agresję i nic więcej. A i tej walki było z jego strony mniej, niż zwykle.

Rafał Grzyb - 2,5: Pracował, ale bez przekonania. Na zawodnikach Pogoni nie robiło to wrażenia.

Maciej Gajos - 2: Miał jedno, czy dwa zagrania znamionujące zawodnika dużej klasy. Oczekujemy jednak zdecydowanie więcej. W 69. minucie zmieniony przez Karola Świderskiego.

Patryk Tuszyński - 3,5: Potrafił przetrzymać piłkę, minąć rywala, oddać strzał. Brakowało odrobiny szczęścia i wsparcia ze strony kolegów.

Mateusz Piątkowski - 2,5: Tym razem nie pokazał nic wielkiego. Za często szukał indywidualnych rozwiązań akcji, zamiast rozegrać piłkę z partnerami.

Karol Mackiewicz - 2: Grał bez pomysłu i przekonania. Niektóre jego zagrania były bardzo, bardzo złe.

Karol Świderski - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Łukasz Tymiński - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.