Jagiellonia - Podbeskidzie 0:3. Dwa samobóje i masakra w Białymstoku

(mck)
Jagiellonia - Podbeskidzie 0:3. Jagiellonia zagrała fatalnie i zmasakrowała samą siebie Andrzej Zgiet
Jagiellonia Białystok sama się zmasakrowała na własnym boisku, przegrywając 0:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała . Obie bramki dla Podbeskidzia zdobyli... zawodnicy Jagi.

O godz. 18 na stadionie przy ul. Słonecznej rozpoczęło się spotkanie w ramach 29. kolejki Ekstraklasy. Jagiellonia na własnym boisku podejmowała zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. Stawką dla obu drużyn był awans do grupy mistrzowskiej.

Żółto-czerwoni od początku prezentowali się fatalnie. W 9. minucie żółty kartonik za faul na Sokołowskim ujrzał Grzelczak. Zaledwie pięć minut później było 1:0 dla gości, a zdobywcą gola został... Marek Wasiluk, który pokonał Bartka Drągowskiego. Od tego momentu w drużynie gospodarzy wszystko zaczęło się sypać.

Jagiellonia grała fatalnie i nie potrafiła zagrozić rywalowi. W 34. minucie było już 2:0 dla Podbeskidzia, ponownie po bramce samobójczej. Tym razem pomylił się Tomelin, który chcąc podawać do własnego bramkarza, przelobował go. Piłkarze Jagi zeszli do szatni poniżeni przez siebie samych.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy w polu karnym Podbeskidzia doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Sędzia Krzysztof Jakubik nie zauważył, że obrońca gości zagrał ręką i Jaga po akcji wywalczyła tylko rzut rożny. Na bramkę się to jednak nie przełożyło.

Żółto-czerwoni grali źle. Nie potrafili w dalszym ciągu pokonać defensywy przeciwnika. Gwoździem do trumny była dla nich sytuacja z 75. minuty - w polu karnym Grzyb faulował Kato, a arbiter podyktował jedenastkę dla Podbeskidzia. Rzut karny pewnie wykorzystał Mójta i goście prowadzili już 3:0. Takim też rezultatem zakończył się mecz.

Zespół Michała Probierza przegrał zasłużenie, po fatalnej grze i na własne życzenie. Jagiellonia pozostaje poza grupą mistrzowską. 9 kwietnia zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice.

W czwartek, piłkarze Jagiellonii pojawili się przy białostockim ratuszu by złożyć wielkanocne życzenia mieszkańcom Białegostoku. M.in. Jacek Góralski obdarowywał białostoczan kolorowymi pisankami, zapraszając też na najbliższy mecz Jagi z Podbeskidziem.

Rynek Kościuszki w Białymstoku. Piłkarze Jagiellonii Białyst...

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:3)