Jagiellonia pokonała Polonię Warszawa 2:1. Fantastyczny gol Frankowskiego (zdjęcia, wideo)

(mark, KS)
Fantastyczna oprawa podczas dzisiejszego meczu
Fantastyczna oprawa podczas dzisiejszego meczu Fot. M. Klimaszewski
Jagiellonia Białystok pokonała Polonię Warszawa 2:1 (1:1) w meczu ekstraklasy. Bramki dla żółto-czerwonych zdobyli Kamil Grosicki oraz Tomasz Frankowski. Szczególnej urody był gol Frankowskiego w drugiej połowie meczu. Franek popisał się fantastycznym strzałem głową w samo okienko bramki Polonii.
Jagiellonia Bialystok - Polonia Warszawa 2:1

Jagiellonia - Polonia 2:1

Jaga chciała przerwać serię porażek (białostoczanie przegrali ostatnie trzy mecze), z kolei Polonia walczyła o miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach. Zapowiadało się pasjonujące widowisko.

Jego pierwsza odsłona zdecydowanie należała do żółto-czerwonych. Białostoczanie grali szybko, z polotem, stwarzając sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Wykorzystali jedną - w 14 minucie Kamil Grosicki po podaniu Dariusza Jareckiego nie dał szans Sebastianowi Przyrowskiemu.

Polonia stanowiła tylko tło dla Jagiellonii. Niestety, tuż przed przerwą błąd popełniła defensywa gospodarzy, a z prezentu skorzystał Adrian Mierzejewski, doprowadzając do remisu.

W drugiej części gry przewagę uzyskała Polonia. Jagiellonia wyglądała, jakby podcięte zostały jej skrzydła. Jednak w 73 minucie geniuszem błysnął Tomasz Frankowski. Po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego "Franek" popisał się fenomenalnym strzałem głową, po którym piłka wpadła w okienko bramki "Czarnych Koszul".

Goście mogli uratować punkt w ostatniej minucie pojedynku, ale Piotr Lech wygrał pojedynek sam na sam z Danielem Gołębiewski.

- Po ostatnim spotkaniu z Lechią Piotrka spotkała fala krytyki, ale on pokazał klasę. Cieszę się, że mamy takiego człowieka mamy w drużynie - mówił trener Jagiellonii Michał Probierz.

Po sobotnim zwycięstwie Jaga zapewniła sobie utrzymanie w ekstraklasie. - Utrzymanie zapewniliśmy sobie wcześniej, ale gramy o siódme miejsce w tabeli - zaznaczył Frankowski.

- Zaprezentowaliśmy się więcej, niż dobrze. To było niezłe widowisko - ocenił opiekun Polonii Jacek Grembocki. - Górą była Jagiellonia. Gratuluję jej utrzymania w ekstraklasie, my czekamy na wynik meczu Cracovia - Bełchatów, od którego może zależeć czy będziemy liczyć się w walce o europejskie puchary.