Adrian Siemieniec zrewanżował się Jackowi Magierze za ligową porażkę Jagiellonii ze Śląskiem Wrocław jagiellonia.pl
Jagiellonia Białystok pokonała Śląsk Wrocław 2:0 w meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski i awansowała do kolejnej fazy tych rozgrywek. Białostocki zespół zrewanżował się tym samym liderowi PKO Ekstraklasy za niedawną porażkę ligową 1:2 we Wrocławiu. Po spotkaniu trener Jagi Adrian Siemieniec podkreślał dobrą postawę swojej drużyny i gratulował jej zwycięstwa.

Oto pomeczowe wypowiedzi trenerów Śląska i Jagiellonii:

JACEK MAGIERA (Śląsk): - Przyjechaliśmy po awans, ale nie zrobiliśmy tego. Wiedzieliśmy, że zmierzymy się z dobrze poukładanym zespołem, który potrafi grać w piłkę. Mogliśmy w pierwszej połowie pokusić się o lepsze wykończenie akcji. O zwycięstwie zdecydował przede wszystkim piękny strzał Nene z dystansu. Potem mogliśmy wrócić do gry po strzale głową Schwarza, ale tak się nie stało. Potem Jagiellonia podwyższyła rezultat i starcie było rozstrzygnięcie. Teraz koncentrujemy się na meczach ligowych i myślimy już o spotkaniu sobotnim.

ADRIAN SIEMIENIEC (Jagiellonia): - Gratulacje dla drużyny za zwycięstwo. Bardzo chcieliśmy wygrać i awansować do kolejnej rundy. Cieszymy się, że tego dokonaliśmy. Dobrze zareagowaliśmy po golu na 1:0. Nie broniliśmy rezultatu, a szukaliśmy drugiej bramki. Dzięki temu ten mecz zamknęliśmy. Kluczowa była okazja Śląska przy stanie 1:0 dla nas. Popełniliśmy tam błędy, ale generalnie mieliśmy spotkanie pod kontrolą.
W przerwie porozmawialiśmy, poszukaliśmy nowych rozwiązań. Śląsk był dobrze zorganizowany broniąc dostępu do bramki. W drugiej połowie mecz bardziej otworzył się i było więcej przestrzeni do wykorzystania.
Teraz jest czas na regenerację, chwilę odpoczniemy i niebawem rozpoczniemy przygotowania do niedzielnego starcia z Legią Warszawa.

Spotkania 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski zostaną rozegrane na początku listopada. Rywala Jagiellonia pozna podczas losowania, które odbędzie się w siedzibie PZPN 29 września (piątek), o godz. 12.