Jagiellonia - Zorza Ługańsk. Prowadzimy.

Jagiellonia rozgrywa kolejny mecz sparingowy podczas zgrupowaniu w Turcji. W środę po godz. 10 polskiego czasu rozpoczęło się spotkanie z Zorzą Ługańsk. Po pierwszej połowie spotkania jest 1:0 dla Jagi. Bramkę zdobył po strzale głową Andrius Skerla.

Jaga w Side rozegrała do tej pory dwa mecze kontrolne. Pokonała 1:0 Zimbru Kiszyniów oraz przegrała 0:1 z Astrą Ploiesti. Po pojedynkach z drużynami z Mołdawii oraz Rumunii czas na Ukraińców.

Zorza, to klub z bogatą tradycją. Na swoim koncie ma nawet mistrzostwo ZSRR (1972 rok). Obecnie nie odnosi sukcesów. W ukraińskiej Wyższej Lidze zajmuje 12. miejsce, ale wciąż ma spore ambicje. Dysponuje też niezłym potencjałem. Przekonała się o tym Arka Gdynia, która kilka dni temu zmierzyła się w sparingu z Zorzą. Ukraińcy wygrali 2:0.

Trener Jagi Michał Probierz tradycyjnie sprawdzi dwie jedenastki. W składzie brakuje przebywających na zgrupowaniu kadry Polski Grzegorza Sandomierskiego oraz Tomasza Frankowskiego. Z kolei Robert Arzumanyan wyjechał na mecz towarzyski Armenii z Gruzją.

Jagiellonia Białystok - Zorza Ługańsk (1:0)
Bramki: 1:0 - Skerla 42.

Jagiellonia. I połowa: Ptak - Kijanskas, Skerla, Cionek, Lato - Kascelan, Grzyb - Kupisz, Burkhardt, Essomba - Grzelak. II połowa: Ptak - Norambuena, Soczyński, Józefiak, Pejović - Hermes, Gogol - Makuszewski, B. Pawłowski, Seratlić - Zapolnik.