Jednostronne widowisko w meczu na szczycie

pm, los
Tur Bielsk Podlaski (na żółto-niebiesko) w Grajewie wygrał 4:0 z Warmią.
Tur Bielsk Podlaski (na żółto-niebiesko) w Grajewie wygrał 4:0 z Warmią. Jarosław Sarnacki
W meczu na szczycie Warmia Grajewo przegrała 0:4 z Turem Bielsk Podlaski., który awansował na drugie miejsce w tabeli. Liderem pozostała Wissa Szczuczyn, która pewnie wygrała w Hajnówce z Puszczą 3:0.

Dla Warmii - strata czterech bramek, była najmniejszym wymiarem kary w meczu z Turem. Gospodarze w tym meczu stworzyli dwie sytuacje bramkowe.

Początek spotkania nie zapowiadał porażki Warmii. Oba zespoły przez pierwszy kwadrans grały ostrożnie i zachowawczo. Od 20 minuty do zdecydowanego ataku ruszyli goście. Efekt – telewizyjna bramka Mateusza Jakubowskiego. Piłka po jego strzale z 20 metrów poszybowała w „okienko”. Do końca pierwszej połowy mimo dużej przewagi, nie padła bramka dla gości.

Po przerwie na 10 minut ocknęli się gospodarze. W tym czasie stworzyli dwie sytuacje bramkowe – pierwszą zmarnował Rafał Kozikowski, drugą Damian Zubowski. Goście szybko zdiagnozowali boiskową rzeczywistość – nie taki diabeł straszny jak go malują. Warmia po prostu grała słabo, bardzo słabo. Błąd obrony wykorzystał ponownie Jakubowski, a pięć minut później po szkolnym błędzie na listę strzelców wpisał się Łukasz Pawluczuk. Tak słabo grającej formacji obronnej Warmii dawno nie oglądaliśmy. Kolejny „trampkarski” błąd pod koniec meczu ponownie wykorzystał Pawluczuk, ustalając wynik.

Po meczu trener Warmii Robert Kądzior powiedział: To było nasze najsłabsze spotkanie w rundzie. Zagraliśmy bez zaangażowania, zawiedliśmy w grze w polu i pod bramkami. Nie usprawiedliwia nas brak Dzierzgowskiego i Mirvy. Odpowiedzialność za wynik biorę na „klatę”.

Sparta Augustów zremisowała 1:1 z Hetmanem Tykocin.
– Gdybyśmy wykorzystali szanse na początku meczu, spotkanie mogło by potoczyć się inaczej – mówi Jacek Bayer, trener Sparty. – Szanujemy jednak ten punkt, gdyż obie drużyny miału swoje okazje.

Wyniki 14 kolejki.
Warmia Grajewo – Tur Bielsk Podlaski 0:4 (0:1)
Bramki:
0: 1 Mateusz Jakubowski 21, 0:2 Mateusz Jakubowski 66, 0:3 Łukasz Pawluczuk 71, 0:4 Łukasz Pawluczuk 87.
Warmia: Gieniusz – Arciszewski, Mikucki (58. Staniszewski), Edison, Krupa, Randzio, Domurat, Kozikowski (58. Matysiewicz), Stankiewicz (68. Zarzecki), Cybulski (73. Chyliński), Zubowski.
Tur: Sidun – Lewczuk, Car, Koźlik, A. Kosiński, K. Kulikowski, Łochnicki, K. Kosiński (63. Pawluczuk), Walczuk (89. R. Kulikowski), Jakubowski, Nakielski (73. Zawadzki).

Promień Mońki – Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1 (1:1)
Bramki
: 0:1 Odyjewski 25, 1:1 Orpik 35.

Sparta Augustów – Hetman Tykocin 1:1 (0:0)
Bramki
: 0:1 Piasecki 65,1:1 Sobolewski 78.

Orzeł Kolno– Cresovia Siemiatycze 3:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Barwiejuk 6, 1:1 Brzeziński 17, 2:1 Gwiazda 35, 3:1 Pisiak 60.

Sparta 1951 Szepietowo – KS Michałowo 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Tomczuk 9, 1:1 Maka 30, 2:1 Godlewski 55, 3:1 Jamiałkowski 91.

[b]Biebrza Goniądz – KS Wasilków 4:1 (1:1)
Bramki:[/b] 0:1 Śliwowski 2, 1:1 Tumicz 35, 2:1 Jasiński 47, 3:1 Dekarz 75, 4:1 Tumicz 78.

Pogoń Łapy – Magnat Juchnowiec Kościelny 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Radomski - samobój 40, 2:0 Sawicki 47, 3:0 Sawicki 58, 3:1 Szymaniuk 77.

Puszcza Hajnówka – Wissa Szczuczyn 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Łapiński 28, 2:0 Łapiński 62, 3:0 Firańczyk 78.