Katastrofa. Smoleńsk: Minuta po minucie

redakcja
TVP Info
7.23 - Prezydencki samolot TU-154 wystartował z lotniska w Warszawie.

8.56 - Przy czwartej próbie podejścia do lądowania prezydencki samolot rozbija się. Staje w płomieniach, ale akcja ratunkowa nadchodzi niezwykle szybko. Niestety, wstępne informacje nie są optymistyczne - wszyscy na pokładzie zginęli. Na liście pasażerów był Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ministrowie Kancelarii Prezydenta, całe dowódctwo polskiego wojska, prezes NBP, rzecznik praw obywatelskich, prezes IPN, wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra i Jerzy Szmajdziński... Na lotnisku na głowę państwa czeka Ambasadror RP w Moskwie. Od razu po katastrofie telefonicznie informuje ministra spraw zagranicznych Radoslawa Sikorskiego, ten zaś premiera RP Donalda Tuska i marszałka RP Bronislawa Komorowskiego, który zgodnie z Konstytucją RP z chwilą śmierci glowy państwa automatycznie przejmuje obowiązki głowy państwa.

9.23 - Agencja Reutera informuje: Rozbił się samolot z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim.

9.25 - PAP potwierdza informację o katastrofie prezydenckiego samolotu, powołując się ma MSZ

9.36 - Ekipy ratownicze ugasiły płonącego prezydenckiego Tupolewa, próbują wydobywać pasażerów.

9.41 - 87 osób zginęło w katastrofie prezydenckiego Tupolewa - podało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych (później podawane są dane dotyczące 132 zabitych, w końcu rosyjski minister podaje ostateczną liczbę ofiar - 97 razem z członkami załogi).

9.49 - Premier jest w drodze z Gdańska do Warszawy, poinformował szef Centrum Informacyjnego Rządu.

9.55 - Nikt nie przeżył katastrofy prezydenckiego samolotu - poinformował gubernator obwodu smoleńskiego.

10.03 - Rosyjska prokuratura podaje, że polski prezydencki samolot T-154 rozbił się w gęstej mgle.

10.08 - Najprawdopodobniej nikt nie przeżył katastrofy prezydenckiego samolotu - poinformował rzecznik polskiego MSZ. w Katyniu w miejscu, gdzie miał przybyć prezydent RP trwa msza żałobna w intencji ofiar katastrofy

10.09 - Donald Tusk, Premier RP, w trybie natychmiastowym na godzinę 13 zwołuje nadzwyczajen posiedzenie Sejmu. Premier rządowym śmigłowcem wraca z Trójmiasta do Warszawy, podobnie i wszyscy urzędujący członkowie rady Ministrów.

10.15 - Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powołał specjalną komisję do zbadania przyczyn katastrofy polskiego samolotu. Będzie jej przewodniczył premier Rosji Władimir Putin.

10.25 - Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wraca Trójmiasta do Warszawy - poinformowała kancelaria marszałka.

10.32 - Służby ratownicze pracują na lotnisku w Smoleńsku. Przed lotniskiem obecni są polscy dziennikarze. Nie zostali dopuszczeni do miejsca katastrofy.

10.32 - Wszystko wskazuje na to, że prezydencka para nie żyje - informuje Piotr Paszkowski, rzecznik MSZ

Czytaje też:
Katastrofa w Smoleńsku. Co było przyczyną tragedii? Synteza (wideo)
10.40 - Według władz Smoleńska na razie nie odnaleziono "czarnych skrzynek" prezydenckiego Tupolewa.

10.41 - Na pokładzie TU-154 były 132 osoby, poinformował Komitet Śledczy przy Prokuraturze Generalnej Federacji Rosyjskiej.

10.55 - MSZ Rosji potwierdza: nikt nie przeżył katastrofy. Kilka minut później potwierdził też to i polski rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. W resorcie organizuje się sztab kryzysowy.

11.20 - Wszystkie osoby zginęły w tej niewyobrażalnej tragedii - powiedział rzecznik MSZ Piotr Paszkowski na brifingu przed MSZ. Według informacji MSZ na pokładzie miało być 89 osób. Zginęło 88 osób. Jedna osoba się nie stawiła na lotnisku przed wylotem. Była to Zofia Kruszyńska. Rzecznik przyznał też, że sprawdzane są niepotwierdzone informacje, że 3 osoby przeżyły katastrofę

11.26 - To "tragiczne godziny" dla sąsiedniego narodu - oświadczył minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle.

11.40 - Napływają kondolencje z całego świata.

11.57 - Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że jest "do głębi wstrząśnięta" katastrofą polskiego samolotu specjalnego oraz śmiercią prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

12.00 - Rozdzwonił się Dzwon Zygmunta.

12.03 - Na cmentarzu wojskowym w Katyniu zakończyła się msza święta w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu.

12.18 - Prokurator generalny Rosji Jurij Czajka będzie osobiście nadzorował śledztwo w sprawie katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem

12.22 - Na miejsce katastrofy leci naczelny prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski z grupą prokuratorów wojskowych.

12.36 - Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i premier Władimir Putin przesłali kondolencje w związku z katastrofą lotniczą

12.46 - Załoga samolotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego była informowana przez białoruskich kontrolerów lotu o niesprzyjających warunkach pogodowych i otrzymała propozycję, by wylądować w Moskwie albo w Mińsku - poinformowała agencja ITAR-TASS.

12.53 - Mieszkańcy stolicy Rosji składają kwiaty pod Ambasadą RP w Moskwie

12.57 - W związku ze śmiercią szefa Sztabu Generalnego WP i dowódców rodzajów sił zbrojnych dowództwo nad armią przejmują ich pierwsi zastępcy.

13.03 - Premier Donald Tusk odbył rozmowy z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem i premierem Władimirem Putinem.

13.15 - Znaleziono czarną skrzynkę prezydenckiego samolotu - poinformowała AFP.

13.19 - Miedwiediew zapowiedział ścisłą współpracę z Polską w śledztwie.

13.32 - W całym kraju trwają w sobotę msze żałobne w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, który rozbił się w sobotę rano pod Smoleńskiem.
13.40 - Marszałek Sejmu Bronislaw Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową.

14.01 - Prymas Polski: Katastrofa w Smoleńsku jest dopełnieniem strasznych ofiar wojny.

14.07 - W związku z katastrofą lotniczą polskiego samolotu prezydenckiego odwołano turniej finałowy Ligi Mistrzów siatkarzy w Łodzi. Nie ustalono jeszcze nowej daty rozegrania Final Four - poinformowali organizatorzy.

14.20 - Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso złożył kondolencje Polsce z powodu tragicznej śmierci prezydenta RP.

14.20 - Premier: Takiego dramatu współczesny świat nie widział, państwo polskie musi funkcjonować i będzie funkcjonować.

14.29 - Oświadczenie marszałka Sejmu wz. z katastrofą pod Smoleńskiem. "Pragnę poinformować wszystkich obywateli, że ciągłość funkcjonowania Państwa Polskiego jest zapewniona.

14.35 - Władimir Putin wylatuje do Smoleńska, gdzie spotka się z Donaldem Tuskiem - podało radio Echo Moskwy.

14.46 - Papież wyraził głęboki ból po śmierci prezydenta Kaczyńskiego.

14.49 - Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew złożył przez telefon marszałkowi Sejmu RP Bronisławowi Komorowskiemu kondolencje w związku z katastrofą samolotu, w której zginął prezydent Lech Kaczyński.

14.50 - Adam Bielan, rzecznik Jarosława Kaczyńskiego na twitterze: "Nie mogę się pozbierać. JK się trzyma, to pomaga. Lecimy do Smoleńska"

14.57 - W serwisie Facebook utworzono specjalną grupę "W Pamięci ofiar katastrofy lotniczej 10.04.10 pod Smoleńskiem".

15.00 - Na teren lotniska w Smoleńsku w sobotę przed godz. 15 czasu polskiego przywiezione zostały pierwsze dwie trumny. Rosjanie w rejon katastrofy ściągnęli też żołnierzy, agregaty prądotwórcze i inny sprzęt.

15.00 - W Białymstoku w Pałacyku Gościnnym przy ulicy Kilińskiego została wystawiona księga kondolencyjna. Wszyscy białostoczanie mogą się wpisywać.

15.06 - Barrack Obama złożył kondolencje na ręce premiera Tuska

15.42 - Bliscy ofiar katastrofy pod Smoleńskiem oraz dziennikarze będą otrzymywać wizy rosyjskie od ręki i bez opłat - konsul Federacji Rosyjskiej w Warszawie Dmitrij Niestierow.

15.48 - Prezydent Miedwiediew ogłosił żałobę narodową w Rosji 12 kwietnia

15.50 - Rozpoczęło się wydobywanie ciał z wraku samolotu

15.54 - Ciało prezydenta RP zostało znalezione na miejscu katastrofyy - podała fransucka agencja

15.59 - Znaleziono drugą czarną skrzynkę Tupolewa. Minsiter ds.nadzwyczajnych Rosji poinformował że ofiar jest 97.Ciała będą przewożone do Moskwy, a od jutra zacznie się identyfikcja zwłok.

Czytej też:

Katastrofa w Smoleńsku. Teorie spiskowe (wideo, zdjęcia)
16.10 - RIA-Nowosti: Znaleziono ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To ciagle informacje nieoficjalne

16:18 Powstanie rządowy zespół, który zajmie się uruchamianiem pomocy dla rodzin ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu

16.33 - Prezydent Rosji wygłasza odezwę do narodu polskiego. "Obiecuję, że wszystkie okoliczności tej tragedii będą wyjaśnione w ścisłej współpracy ze stroną polską" powiedział miedzy innymi

16.40 - o 20.30 nadzwyczajne orędzie ma wygłosić w telewizji marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, od dzisiaj pełniący głowy państwa Rzeczpospolitej Polski

16.41 - Kondolencje z powodu śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego złożył Komitet Żydów Amerykańskich (AJC), jedna z najważniejszych organizacji żydowskich w USA. Podkreśliła ona m.in. jego zasługi dla pojednania polsko-żydowskiego i przyjaźni Polski z Izraelem

16.47 - Prezes PiS Jarosław Kaczyński udał się samolotem do Smoleńska na miejsce katastrofy, w której zginął m.in. jego brat, prezydent Lech Kaczyński - poinformował rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

17.09 - Identyfikacja ciał ofiar sobotniej katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku może potrwać nawet 4, 6 tygodni - ocenił ekspert z zakresu medycy sądowej prof. Bronisław Młodziejowski.

17.16 - Ze względu na katastrofę lotniczą w niedzielę centra handlowe i hipermarkety w całej Polsce będą zamknięte

17.17 - Załoga samolotu, którym podróżowała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, kilkakrotnie nie wykonała poleceń kontrolera lotów na lotnisku w Smoleńsku. Taką informację przekazał zastępca szefa sztabu rosyjskich sił powietrznych generał Aleksandr Aloszyn

17.20 - Brytyjska królowa Elżbieta II wyraziła głęboki smutek po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego w katastrofie samolotu, do której doszło pod Smoleńskiem. Kondolencje złożył też książę Karol, brytyjski premier i władze Irlandii

17.31 - Flagi Unii Europejskiej przed Komisją Europejską opuszczone do połowy masztu

17.45 - Premier Donald Tusk udał się około godz. 17.30 do Smoleńska w związku z katastrofą samolotu prezydenckiego Tu-154 - podało CIR. Przed wylotem premier nie wykluczył, że jeszcze w sobotę - kiedy wróci ze Smoleńska - zbierze się ponownie Rada Ministrów

Czytaj też:

Katastrofa w Smoleńsku. Zobacz jedną z pierwszych rekonstruktrukcji zdarzeń

Wideo

Komentarze 54

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
goość
W dniu 05.12.2018 o 11:07, crossroads napisał:

hej wszystkim

A masz coś do powiedzenia w temacie, bido intelektualna?

c
crossroads

hej wszystkim

p
poleszuk
W dniu 23.11.2018 o 13:38, xxxxx napisał:

to był zamach wszystko zaplanowane z udziałem Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego.

A szalony Antoni ma wszystkie na to dowody, tylko coś ich nie chce pokazać. Pewnieśmy niegodni.

Śnij dalej, dobranoc.

x
xxxxx

to był zamach wszystko zaplanowane z udziałem Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego.

j
jacek
Zapis rozmowy

09:07:53 – 09:10:35

Połączenie nawiązane przez Centrum Operacyjne

Ambasador Jerzy Bahr: Tak słucham
Pracownik CO: Dzień dobry Panie Ambasadorze, Centrum Operacyjne MSZ z tej strony
AJB: Tak
P.CO: Coś wiemy więcej w tej chwili?
AJB: No w tej chwili ja stoję, samolot jest całkowicie rozbity, stoimy w odległości 150 metrów, nie ma żadnego śladu życia, ugasili pożar, który był w przedniej części i to jest wszystko. Otoczone to jest już przez straż pożarną i..
P.CO: A czy to jest pewne, że to był ten samolot?
AJB: Proszę?
P.CO: Czy to jest pewne, że to był ten nasz samolot?
AJB: Nie no naturalnie, że to jest ten samolot.. (w tle P.CO: wiadomo) ..tak
P.CO: Panie Ambasadorze czy rozmawiał Pan z Ministrem?
AJB: Jeszcze nic nie rozmawiałem
P.CO: Dobrze. Proszę bardzo zaczekać moment przy telefonie, spróbuję przełączyć
próba przełączenia rozmowy do Ministra Radosława Sikorskiego
P.CO: Zajęty jest niestety telefon u Ministra
AJB: Tak
P.CO: Rozmawia najwyraźniej z kimś innym. Czyli tak. Panowie jesteście.. ja podsumuję Panowie jesteście 150 metrów od samolotu, pożar został ugaszony, nie widać śladów życia
AJB: Tak, samolot został całkowicie zniszczony
P.CO: Czy to wiadomo było.. czy widać było katastrofę?
AJB: Myśmy słyszeli tylko jak przelatywał nad lotniskiem nisko, potem wszystkie samochody zaczęły jechać w tamtym kierunku..
P.CO: Przepraszam Panie Ambasadorze, mam Ministra na linii
AJB: Dobrze
P.CO: (w tle – przez drugi telefon) Panie Ministrze, Mam Ambasadora, mogę przełączyć z drugiego telefonu? To już rozłączamy się i za chwilę dzwonię
łączenie rozmowy
Minister Radosław Sikorski: Halo
P.CO: Już, już łączę z Ambasadorem
N
Natalia
Swiństwo ukartowane
G
Gość
Gdzie są telefony i wszelki sprzęt 96 ofiar. Nie wieże, że nikt nie wyciągną tel. i nie zaczął dzwonić albo nagrywać było jeszcze trochę czasu do zderzenia z ziemią. Dzisiejszy sprzęt jest w stanie wytrzymać bardzo dużo większość ma karty z który można odzyskać dane, czasy połączeń do kogo gdzie i jak...?! Jak ktoś mówi pogódźmy się z MAK bo to też nasza wina to proponuję się przewietrzyć. Owszem wina leży po naszej stronie, ale po stronie rządu PO i PSL. Kombinacje były od początku i nagonka. MAK to kpina zarówno jako instytucja jak i ten ich raport. Instytucja rządzona przez Putina na jego potrzeby problemy z MAKiem miały też inne państwa. Skoro ktoś z wieży dzwonił do Moskwy do generała to pytam kto dowodzi generałami. Odpowiedź jest prosta i prowadzi do Putina. To Moskiewskie państwo jest chore jak cała komuna. Jak ktoś twierdzi, że to wina pilotów to niech porozmawia z jakimkolwiek pilotem na osobności i żaden nie stwierdzi, że to ich wina. Piloci nie popełniają takich banalnych błędów są świadomi i nie głupi zazwyczaj maszyny zawodzą a zwala się winę na pilota bo tak jest prościej. Nie mając dowodów, które znajdują się w Rosji i nie wiadomo czy je odzyskamy możemy wróżyć z fusów za to odpowiada Tusk, który wysłał to wszystko do Moskwy. Pójdzie pod Trybunał Stanu i nie wymiga się od tego. Mógł zachować godność odchodząc w dniu katastrofy a teraz będzie się pogrążał i stanie w końcu twarzą w twarz przed sądem wtedy się już nie usprawiedliwi. Nikt mu nie odpuści. Jeszcze przed ogłoszeniem raportu dalej grano Platformerskie PR ośmieszając opozycję, że są nawiedzeni. Gdyby to ujawniono przed wyborami teraz Jarek byłby prezydentem i na jesień PO zwinęłaby żagle. A jak się d... zapalił to się teraz mówi, że nie było wyjścia co mieliśmy zrobić to dobre decyzje itd. Gierki PO, żeby odwrócić kota ogonem. Nie da się przejść obok i zostawić tego tak jak jest bo to stanowi fundament polskości, nie poznanie prawdy jest zagrożeniem dla tego kraju!!!
.....
co tu gadac.biedny człowiek nic niezrobi,psikro ze sie mieszka w taki m panstwie.wiecznie pod zaborem .
a
antyrusek
to ruskich robota,zakłamany narod.
A
Agent Mossadu
Z tajnych źródeł wiem , iż to nie był wypadek ani wina samolotu lub też pilota

Izabelo, twoja wartość rośnie w moich oczach.
I
Izabella.
W pierwszej chwili po takiej tragedii nikt by nie pomyślał , że mógłby to być zamach lub też latająca bomba .
Po miesiącu czasu 80 % ludzi zaczyna mieć pytania bez odpowiedzi .
Za dużo wątpliwości i żadnych logicznych wyjaśnień .
Z tajnych źródeł wiem , iż to nie był wypadek ani wina samolotu lub też pilota .
To był zamach z czystą premedytacją za którą stoi polski rząd w zmowie z głową państwa Rosji .
Telewizja nie może ujawnić prawdziwych faktów i nikt z polskiego rządu oficjalnie nie może podać kto za tym stoi , ponieważ grozi to wybuchem III wojny światowej … niestety !!!
Polska jest krajem uzależnionym od Rosji a Rosja od Polski i wszyscy wiemy , lecz nie dopuszczamy , lub nie chcemy mówić i myśleć o tym głośno , więc polski rząd nie myśli o polakach tylko o swoich kieszeniach i tyłkach .
Nie obchodzi ich życie i uczucia szarych , prostych ludzi .
Ta katastrofa jest dowodem na to jak bardzo Polska jest mało ważna i znacząca dla reszty krajów .
Dopóki będziemy mieli skorumpowanych i zakłamanych w rządzie głów , nigdy nie będzie dobrze , a prości ludzie nie są w stanie ani powstrzymać ani przezwyciężyć polityków .
Zostaje nam siedzieć cicho i czekać na prawdziwą wojnę , która wcześniej czy później nastąpi .
Słowa Małgorzaty Wasserman w TVP są jak najbardziej prawdziwe i mówią wszystko , filmik amatorski wykonany tuż po katastrofie jest jak najbardziej autentyczny i to prawda , że przynajmniej 3 osoby przeżyły .
To nasz wybór jak będziemy żyć , spać i funkcjonować w tak zakłamanym kraju jakim jest Polska .
Od katastrofy w Smoleńsku nie powinniśmy nazywać się patriotami !!!
c
chibikama
i tylko głupiec w ta wersje uwierzy :/
w
wyjaśnienie
W dniu 18.04.2010 o 12:26, geshwister napisał:

Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.Pilot nie podejmował żadnych manewrów. Samolot sam, po utracie lewego skrzydła, skapotował, czyli przewrócił się na grzbiet i tak upadł na ziemię.
g
geshwister
W dniu 14.04.2010 o 12:44, gosc napisał:

tak tak pogadaj sobie do buta moze to ty masz cios z tym wspulnego takie samo prawdopodobienstwo. i moze ruscy kazali całej elicie wsiasc do jednego smolotu??????? stuknij ty sie w głowe. Polacy nie maja wogole samokrytyki wieczne pretensje do całego świata. to poprostu ogromna tragedia i strata ale nie za wszystko odpowiedzialni sa inni za wiele zeczy odpowiadamy my sami .Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)

Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.
m
majki
www.youtube.com/watch?v=47NxTnWL6YA

Tak wyglądał pasażerski Tupolew 204 po lądowaniu w lesie kilka tygodni temu pod Moskwą. Tam nikt nie zgninął, a tutaj ciała są w kawałeczkach.
Dodaj ogłoszenie