Klasa okręgowa. Sokół z Orlętami na remis, Bocian nie miał szans w Augustowie

W meczu Sokółka 1946 Sokółka z Orlętami Czyżew (żółto-czarne stroje) padł remis 1:1 facebook.com/Sokol1946Sokolka
Ciekawy przebieg miały mecze na szczycie klasy okręgowej. Sokół 1946 Sokółka zremisował 1:1 z Orlętami Czyżew, a LZS Krynki wygrał na wyjeździe 3:2 z Rudnią Zabłudów.

- Słabo rozpoczęliśmy spotkanie, niepotrzebnie oddając rywalom inicjatywę. A że Orlęta mają naprawdę fajny, wybiegany zespół, to skorzystały na tym i wyszły na prowadzenie - mówi trener drużyny z Sokółki Krzysztof Stelmaszek. - Na szczęście szybko zareagowaliśmy i po przechwycie wyrównał Oliwier Jaśkiewicz - dodaje.

Druga połowę lepiej zaczęli gospodarze, ale w bramce Orląt świetnie spisywał się Przemysław Popławski, broniąc między innymi rzut karny. W końcówce szanse mieli jeszcze piłkarze z Czyżewa, ale i im nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

- Remis nikogo nie krzywdzi. Pierwsza połowa była ze wskazaniem na Orlęta, druga na nas i trzeba szanować zdobyty punkt - uważa trener Stelmaszek.

W Zabłudowie Rudnia z przytupem rozpoczęła mecz z Krynkami, prowadząc po 18. minutach 2:0. Przyjezdni nie załamali się jednak takim obrotem sprawy, szybko zdobyli bramkę kontaktową, a po przerwie nie tylko wyrównali, ale i zapewnili sobie komplet punktów.

Łatwego wejścia w sezon nie ma Bocian Boćki. Beniaminek przegrał po raz drugi, tym razem 0:5 w Augustowie ze Spartą.

- Kontrolowaliśmy przebieg całego spotkania i bramek mogło paść dużo więcej. Cieszy wysokie zwycięstwo, szczególnie po niepotrzebnej stracie dwóch punktów w Korycinie - ocenia szkoleniowiec Sparty Rafał Harasim.

Imponuje Hetman Tykocin, który ma na koncie komplet punktów, a o jego sile przekonał się GKS Stawiski, przegrywając u siebie 0:5. Ciekawostką jest to, że zespól trenera Tomasza Bernatowicza wszystkie gole strzelił do 25. minuty potyczki.

WYNIKI 2. KOLEJKI
GKS Gródek - Piast Białystok 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Owerczuk (45), 1:1 - Ciwoniuk (64).

Rudnia Zabłudów - LZS Krynki 2:3 (2:1). Bramki: 1:0 - Iwanicki (5), 2:0 - Kucharewicz (18), 2:1 - Szymanowicz (22), 2:2 - Taudul (52), 2:3 - Griń (66).

MKS Pogoń Łapy - MKS Mielnik 1:4 (0:0). Bramki: 0:1 - Korowaj (61), 0:2 - Krasucki (69), 0:3 - Krasucki (70), 0:4 - Krasucki (82), 1:4 - Kulwicki (87).

Puszcza Hajnówka - Pomorzanka Sejny 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Daczenka (49), 1:1 - Andruszkiewicz (90).

Sparta Augustów - Bocian Boćki 5:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Prostko (19), 2:0 - Salik (33), 3:0 - Salik (44), 4:0 - Stasiński (65), 5:0 - Salik (74).

Konar Kora Korycin - Hetman Białystok 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Popowski (41), 2:0 - Popowski (69).

Sokół 1946 Sokółka - Orlęta Czyżew 1:1 (1:1).
Bramki: 0:1 - Jaźwiński (28), 1:1 - Jaśkiewicz (36).

GKS Stawiski - Hetman Tykocin 0:5 (0:5). Bramki: 0:1 - Walkowski (3), 0:2 - P. Maliszewski (6), 0:3 - P. Maliszewski (11), 0:4 - Swiatski (20), 0:5 - Michajłow (25).

1. Hetman Tykocin 2 6 9-1
2. LZS Krynki 2 6 9-3
3. Orlęta Czyżew 2 4 12-2
4. Sparta Augustów 2 4 6-1
5. Kora Korycin 2 4 3-1
6. Sokół 1946 Sokółka 2 4 4-3
7. Pomorzanka Sejny 2 4 6-1
8. MKS Mielnik 2 3 6-4