W spotkaniu, w którym padło najwięcej bramek, Rudnia Zabłudów (niebieskie stroje) wygrała 7:1 z Korą Korycin Urszula Łobaczewska
Wiele wydarzyło się w 17. serii gier klasy okręgowej. W ośmiu meczach piłkarze strzelili aż 42 gole (średnio 5,25 na spotkanie), ale najważniejsze jest to, że doszło do zmiany lidera. Na czoło awansowała Turośnianka, która rzutem na taśmę wygrała 3:2 z Pionierem Brańsk. W ostatnich fragmentach rozstrzygnął się też mecz w Hajnówce, gdzie Puszcza niespodziewanie zwyciężyła 2:1 Orła Kolno, pozbawiając spadkowicza z IV ligi przodownictwa w tabeli.

Jak na średnią z tej kolejki goli w meczu Puszczy z Orłem było niewiele, ale z pewnością nie zmartwi to gospodarzy, którzy sprawili dużą niespodziankę i zdobyli cenne trzy punkty na dotychczasowym liderze.

- Zimą wzmocniliśmy kadrę i myślę, że mamy teraz skład na czołową piątkę. Problemem jest natomiast to, że nadal trenujemy na orliku. Stąd nie mogliśmy się rzucić na rywali, graliśmy szczelną obroną i szukaliśmy okazji w kontrach. Mieliśmy trochę szczęścia, bo Kolno trafiło najpierw w poprzeczkę, a potem w słupek, ale nie był to też pojedynek Dawida z Goliatem. Mieliśmy swoje szanse, dwie z nich wykorzystaliśmy i wygraliśmy - opisuje trener Puszczy Adam Langa.

Zespół z Hajnówki wyszedł na prowadzenie w końcówce pierwszej połowy, kiedy po przechwycie zza pola karnego celnie uderzył Wojciech Nasuto. Orzeł wyrównał w 59. minucie po stałym fragmencie gry, ale ostatnie słowo należało do Puszczy. W końcówce o zdobyciu całej puli przesądził rezerwowy Robert Langa.

Klasa okręgowa. Turośnianka trafiła w doliczonym czasie gry

W ostatnich fragmentach padło też rozstrzygniecie w starciu beniaminków Turośnianka - Pionier. Faworyzowani gospodarze szybko strzelili dwa gole, ale ambitny zespół z Brańska potrafił doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie gry zwycięstwo i awans na fotel lidera dał trafieniem ekipie z Turośni Kościelnej Rafał Kiczuk.

Najwięcej goli padło w spotkaniu Rudnia - Konar Kora Korycin. Drużyna z Zabłudowa wygrała aż 7:1, a największy wkład w okazały triumf miał Patryk Pomichter, który ustrzelił hat-tricka. Kora w dwóch wiosennych występach straciła aż 15 bramek, co źle wróży w kontekście walki o pozostanie w okręgówce.

Derby Północy dla Sparty Augustów, która pokonała 4:1 Pomorzankę Sejny. Chętnych na trzecie, premiowane barażem o IV ligę miejsce jest kilku, a ścisk spory, bo powracający na najniższy stopień podium LZS Krynki (5:2 w Goniądzu z Biebrzą) ma nad siódmą Rudnią tylko trzy punkty przewagi.

Klasa okręgowa. Piast przegrywał 0:3, a wygrał 4:3

Niecodzienny przebieg miał mecz GKS Stawiski - Piast Białystok. Gospodarze w 27. minucie prowadzili już 3:0, a mimo to zeszli z boiska pokonani. Gra goście ze stolicy regionu, szczególnie po przerwie była imponująca, a zwycięstwo 4:3 dał białostoczanom golem w 77. minucie Franciszek Urynowicz.

WYNIKI 17. KOLEJKI

• Biebrza Goniądz - LZS Krynki 2:5 (0:3). Bramki: 0:1- Taudul (3), 0:2 - Deryng (24), 0:3 - Machłajewski (27), 1:3 - Pacewicz (53), 2:3 - Sygit (86), 2:4 - Pacewicz (90-samobójcza), 2:5 - Sewastianowicz (90).
  • MKS Mielnik - Sokół 1946 Sokółka 2:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Grzesik (36), 0:2 - Wojciechowski (42), 1:2 - Weremijewicz (50), 2:2 - Krasucki (84).
  • Puszcza Hajnówka - Orzeł Kolno 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Nasuto (42), 1:1 - Poświata (59), 2:1 - Langa (90).
  • Rudnia Zabłudów - Konar Kora Korycin 7:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Pomichter (21), 1:1 - Grabiński (33), 2:1 - Iwanicki (45), 3:1 - Pomichter (66), 4:1 - Iwanicki (68), 5:1 - Pomichter (77), 6:1 - Bańkowski (78), 7:1 - Klepacki (81).
  • MKS Pogoń Łapy - GKS Gródek 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Hryniuk (73), 2:0 - Hryniuk (79), 2:1 - Owerczuk (90).
  • Turośnianka Turośń Kościelna - Pionier Brańsk 3:2 (2:0). Bramki: 1:0 - Niegowski (19), 2:0 - Niegowski (27), 2:1 - Zawadzki (70), 2:1 - Michalski (78), 3:2 - Kiczuk (90).
  • Sparta Augustów - Pomorzanka Sejny 4:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Stasiński (28), 2:0 - Kułak (54), 3:0 - Masłow (56), 3:1 - Kowalewski (75), 4:1 - Przemielewski (84).
  • GKS Stawiski - Piast Białystok 3:4 (3:1). Bramki: 1:0 - Laskowski (4), 2:0 - Martysiuk (12), 3:0 - Laskowski (27), 3:1 - Przyłucki (30), 3:2 - Cichoń (64), 3:3 - Niemyjski (70), 3:4 - Urynowicz (77).

1. Turośnianka Turośń Kościelna 17 43 68-16
2. Orzeł Kolno 17 42 50-24
4. LZS Krynki 17 33 51-30
3. Sokół 1946 Sokółka 17 33 30-18
5. Sparta Augustów 17 31 50-30
6. Rudnia Zabłudów 17 30 38-29
7. Piast Białystok 17 25 35-43
8. Pionier Brańsk 17 24 32-34