Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne jednostki OSP z woj. podlaskiego otrzymały promesy z dofinansowaniem. Tym razem symboliczne promesy wręczono w Szumowie

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Wideo
od 16 lat
W Szumowie 30 sierpnia odbyła się druga część wręczania promes dla Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa podlaskiego na dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Dotacja została przyznana 190 jednostkom OSP na kwotę 4 100 000 zł.

Jak zaznaczył prezes WFOŚiGW w Białymstoku Maciej Borzyszkowski tylko dobrze wyposażone jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych mogą zapewnić bezpieczeństwo członkom lokalnych społeczności, przez co mogą oni czuć się spokojni o swoje życie i dobytek. Stąd też wsparcie druhów-ochotników w ramach programu „Mały Strażak”.

Wnioski piszą jednostki, gdyż to strażacy wiedzą co najbardziej jest potrzebne w bieżącym działaniu i niesieniu pomocy przy pożarach jak i przy zdarzeniach. Straż to nie tylko działania ratowniczo-gaśnicze, ale również działalność społeczna - mówił wójt gminy Szumowo Jarosław Cukierman.

Obecny na wręczeniu promes poseł Jarosław Zieliński, który podkreślił, że sprzęt jest niezbędny, ważny i potrzebny, ale najważniejsi są ludzie, którzy tego sprzętu chcą i potrafią używać. Dodał też, że jednostki OSP bardzo mocno wspierają działalność Państwowej Straży Pożarnej, dlatego tak istotne jest stałe podnoszenie możliwości druhów.

Celem programu jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.

W powiecie zambrowskim wsparcie uzyskało siedem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Najwięcej po 25 tys. zł otrzymały jednostki w Szumowie, Srebrnym Borku, Ostrożnem. Wsparcie uzyskały również jednostki ze Starego Laskowca, Poryte-Jabłoni, Pęchratki Polskiej oraz Rutek-Kossak.

Zobacz też:Dotacje dla strażaków. Ponad sto jednostek OSP z regionu otrzymało dofinansowanie na zakup sprzętu strażackiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna