Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne miasta przystąpiły do międzynarodowego stowarzyszenia Cittaslow

kow
Archiwum
Burmistrzowie miast Olsztynek i Ryn odebrali z rąk Gian Luca Marconi, przewodniczącego stowarzyszenia, certyfikaty członkowskie.

Ruch Cittaslow narodził się z pomysłu włoskich miast Bra, Geve in Chianti, Orvieto, Positano oraz stowarzyszenia Slow Food, którzy w 1999 roku zawiązali stowarzyszenie o nazwie "Cittaslow - Międzynarodowa Sieć Miast Dobrego Życia".

W ten sposób chcą rozpowszechniać kulturę dobrego życia poprzez badania, eksperymentowanie, czy stosowanie rozwiązań dotyczących organizacji miasta. Do sieci Cittaslow mogą należeć miasta, które m.in. liczą mniej niż 50 tys. mieszkańców, które działają na rzecz ochrony środowiska oraz promują produkcję żywności związanej z regionem przy zastosowaniu naturalnych i przyjaznych środowisku metod. Oprócz tego wszystkie działania prowadzone przez samorząd muszą być prowadzone na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców oraz turystów.

Pierwszym miastem w Polsce, które przystąpiło do tej organizacji, był mazurski Reszel.
Jeszcze w tym roku do sieci Cittaslow ma przyłączyć się również Lubawa.

135 miast
Cittaslow to Miasta Dobrego Życia. Obecnie do sieci należy 135 miast z 20 krajów na całym świecie. Członkami stowarzyszenia z Warmii i Mazur są Reszel, Biskupiec, Bisztynek, Lidzbark Warmiński, Nowe Miasto Lubawskie, Ryn i Olsztynek, a z woj. wielkopolskiego Murowana Goślina.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna