Kolejne miasto przeciwko gejom i lesbijkom!

Helena Wysocka [email protected]
Takie plakaty mają zawisnąć w szesnastu polskich miastach, także w Suwałkach. Stowarzyszenie zapowiada, że to początek działań. Zamierza bowiem projekt ustawy zgłosić do Sejmu w ramach tzw. społecznej inicjatywy. Ale wtedy musi się pod nim podpisać 100 tysięcy osób. – Będziemy zachęcać ludzi, aby to czynili – zapowiada Wojciech Szot.
Takie plakaty mają zawisnąć w szesnastu polskich miastach, także w Suwałkach. Stowarzyszenie zapowiada, że to początek działań. Zamierza bowiem projekt ustawy zgłosić do Sejmu w ramach tzw. społecznej inicjatywy. Ale wtedy musi się pod nim podpisać 100 tysięcy osób. – Będziemy zachęcać ludzi, aby to czynili – zapowiada Wojciech Szot.
Udostępnij:
Absolutnie, nie zgodzę się na żadne plakaty - zapowiada Tomasz Łazarski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych, który zarządza słupami ogłoszeniowymi. - Dlaczego? Bo mogłyby naruszyć dobra osobiste suwalczan.

Chodzi o afisze, które promują projekt ustawy o związkach partnerskich.

Inicjatywa należy do warszawskiej grupy Tel-Aviv. Działacze przeprowadzili internetowe głosowanie, w jakich miastach akcja ma się odbyć. W województwie podlaskim najwięcej głosów otrzymało nasze miasto.

- Internauci wskazywali także Augustów, ale uznaliśmy, że Suwałki są w kraju bardziej znane - informuje Wojciech Szot, rzecznik prasowy kampanii. - Dlatego wkrótce tam się pojawimy.

Organizatorzy akcji planują umieścić na słupach plakaty zachęcające do poparcia projektu ustawy o związkach partnerskich. - Wiele osób nie wie, o co chodzi i dlatego odbiera nas negatywnie. Tymczasem chcemy tylko pokazać, co zawiera projekt dokumentu - mówi Szot. - Na przykład, reguluje kwestie świadczeń. Dziś osoba, której umiera partner, czy partnerka nie dostaje nic. Niejednokrotnie pozostaje bez środków do życia. Więcej, często prowadzi boje z rodziną zmarłego, która np. nie tolerowała związku. Czy to dziwne, że chcemy tego uniknąć.

Akcja ma być prowadzona w 16 miastach na terenie całego kraju. W naszym województwie jeszcze w Łomży.

- Z reguły umieszczamy plakaty w "empekach", ale w suwalskich są zbyt wygórowane ceny - mówi Szot. - Chcemy więc skorzystać ze słupów ogłoszeniowych.

Dyrektor Łazarski zapowiada, że będzie to niemożliwe. - Regulamin zabrania umieszczania plakatów, których treść mogłaby naruszyć cudze uczucia - argumentuje. - Suwalczanie, to w 90 procentach katolicy. Na pewno poczuliby się dotknięci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 83

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mal'Ganis

Co do gejów to chorzy ludie nie uważam że powinnno się ich mordować, To niepotrzebna brutalnosć, proponuję poddac ich leczeniu psychiatrycznemu, dobra terapia w szpitalu gdzie są same ładne dziewczyny lekarze mogła by przynieść skutek.

k
katarzyna
Od wczoraj kampania społeczna Miłość Nie Wyklucza jest w tygodniku Teraz Suwałki.
G
Gość
domagam się od żydo-komunistycznego "rządu" tlucka :

-przestrzegania Konstytucji

-bezpłatnej służby zdrowia
K
Katarzyna
Miłość nie wyklucza - Postulaty. Domagamy się:
Dziedziczenia i darowizn w tzw. I grupie podatkowej. Gdy mężczyzna otrzyma od kobiety, z którą jest w związku małżeńskim – dajmy na to – samochód, zapłaci siedem procent podatku. My musimy płacić 20 procent. Żądamy wprowadzenia związków partnerskich! Chcemy równych praw i równych obowiązków!

Świadczeń socjalnych (renta rodzinna, opieka zdrowotna, itp.).Mieszkamy razem i opiekujemy się sobą. Zdarza się, że jedno z nas straci pracę. Albo zachoruje. Nie przysługuje nam świadczenie za korzystanie ze zwolnienia lekarskiego na opiekę nad chorym członkiem rodziny. Nie możemy objąć najbliższej nam osoby ubezpieczeniem zdrowotnym. Choć żyjemy razem i wzajemnie się wspieramy, to gdy jedno z nas umrze, a drugie zostanie w trudnej sytuacji, nie mamy prawa do renty rodzinnej.

Obowiązku alimentacyjny. Choć kochamy się i chcemy być ze sobą do końca świata i o jeden dzień dłużej, wiemy, że nawet największa miłość czasami się kończy. I że są takie sytuacje, że gdy dwie osoby się rozstają, jedna z nich jest w dużo gorszej sytuacji niż druga. Jeżeli są małżeństwem, to będą jej w tej sytuacji przysługiwać alimenty.

Prawa do otrzymania zwłok zmarłego partnera/partnerki celem pochówku. Śmierć jak podatki – jest nieuchronna. Gdy umiera ktoś nam bliski, kogo kochamy od lat, chcemy zadbać o to by z godnością go pożegnać.

Wspólności majątkowej i wspólnego rozliczania podatków. Mamy wspólne domy, robimy wspólnie zakupy, razem obchodzimy święta. Mamy jeden wspólny, domowy budżet. Razem płacimy za wodę, światło oraz Internet. Za paliwo do samochodu i za wyjazd nad morze. Mimo to nie mamy wspólnoty majątkowej wg prawa polskiego, a podatki musimy płacić osobno.

Możliwości decydowania o leczeniu nieprzytomnego partnera/partnerki. Wypadek samochodowy, utrata przytomności, szpital – to dramatyczne wydarzenia, które zawsze dzieją się nie w porę. Przytomny pacjent w szpitalu wskazuje osobę, której należy udzielić informacji. W przypadku pacjenta nieprzytomnego szpital informuję najbliższą osobę z rodziny wg ścisłej prawnej jej definicji. My do tej „rodziny” nie należymy, w świetle prawa jesteśmy dla naszej bliskiej osoby obcy, ponieważ naszych związków państwo nie widzi i nie uznaje.
l
lingwistka
Super, że te zdjęcia się tutaj ukazały! Wszystko w jednym miejscu. Taka piękna 'branch of LDNE' Niektórych reprodukcji jeszcze nie widziałam. A WASZE SERCE aż nie może się zmieścić na ekranie ) Tak trzymać!!!
l
lingwistka
ty dupodajco wogole ty wyrzutkiem spoleczenstwa i nie rownaj sie z nikim

Bardzo cenię sobie Twój głos, ale może pisałbyś po polsku i na temat. Pozdrawiam
w
won pedaly
A znasz prawo, które zabrania parom homoseksualnym wychowywać dzieci? Odpowiednikiem neutralniejszego 'hetero' jest 'homo', a nie 'homoś'. Wyrazy, które wymieniasz w Postscriptum NIE MAJĄ takiego samego zabarwienia pejoratywnego, jak "pedały".

ty dupodajco wogole ty wyrzutkiem spoleczenstwa i nie rownaj sie z nikim
l
lingwistka
Nie znam polskiego prawa które pozwala parom homoseksualnym wychowywać dzieci. (..) Jeśli jednak "geje" mówią o nas "hetero", to nie widzę przeszkód nazywać ich "homosiami" na przykład. P.S. Do moderatora "ciemnogród", "katole", "mohery", "fanatycy", itp mają takie same zabawrwienie pejoratywne jak "pedały". Jakoś jednak tego nie usuwasz...

A znasz prawo, które zabrania parom homoseksualnym wychowywać dzieci? Odpowiednikiem neutralniejszego 'hetero' jest 'homo', a nie 'homoś'. Wyrazy, które wymieniasz w Postscriptum NIE MAJĄ takiego samego zabarwienia pejoratywnego, jak "pedały".
g
gość
Co to są "dwie Polski"? Polska i Tujestpolska. Niestety, od początku było wiadomo, że takie miasta jak Ełk, Augustów, Suwałki odmówią. Nie ma też co próbować np. w Sokółce, Olecku, Grajewie, Rzeszowie, Kielcach, etc. Chyba, żeby mieć namacalny dowód, że była odmowa i żeby był materiał na kolejny program TV lub artykuł w prasie - to też bardzo ważne. A ci, którym na ustawie związkach partnerskich zależy lub ją popierają powinni działać, choćby przez pisanie postów pod artykułami, i szerzenie wiedzy o dążeniach społeczności LGBT

"Co to są "dwie Polski"? Polska i Tujestpolska. Niestety, od początku było wiadomo, że takie miasta jak Ełk, Augustów, Suwałki odmówią. Nie ma też co próbować np. w Sokółce, Olecku, Grajewie, Rzeszowie, Kielcach, etc." Dzisiaj trzeba dorzucić jeszcze Radom, chociaż można było to już przewidzieć
K
Kubuś
Mnie osobiście nie przszkadzają plakaty o tematyce homoseksualnej. Gdyż w brew przekonaniu wielu ludzi homoseksualizm to nie choroba, żaś każdy człowiek ma prawo do szczęścia, które nie szkodzi innym. Mie osobiście dwóch panów czy dwie panienie zrobiły nic złego, cieszę się ich szczęściem. Poza tym jakie ja mam prawo to krytykować - nadczłowiekiem o specjanych prawach i przywilejach nie jestem. Poza tym ustawa o związkach partnerskich - hmm powiem tak: politycy zapewne PIS-u głośno krzyczą, że jest to furtka dla legalizacji tego typu związków. Natomiast niektórzy z nas (którzy za pewne projektu ustzawy na oczy nie widzieli) się ku temu skłaniają. Nie zastanawiają się jakie ta ustwa aspekty porusza. Np. dziedziczenie po sobie w przypadku braku ślubu - ile teraz w Polsce jest par żyjących bez ślubów?? Sami sobie na to odpowiedźcie.
Dziwi mnie też ta nagonka na pary homoseksualne - już wiele państw Europy i świata zalegalizowało homosekualizm i jakoś państwa nie upadły, nie nastapiła demoralizacja społeczna, a wręcz przeciwnie - wzrósł poziom społecznej znajomości.
Ogólnie więc twierdzę - nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe - nie chcesz chłopaku to nie śpij z chłopakiem ale nie broń temu, który tego chce. Zajmij się swoim życiem, i nie krytukuj stylu życia innych ludzi.
K
Katarzyna
Nie znam polskiego prawa które pozwala parom homoseksualnym wychowywać dzieci. I dlatego Katarzyno nadaje sie to do prokuratury. Poza tym rozmawiając o homoseksualistach nazywajmy ich właśnie tak, po polsku. Nie popieram w tym samym stopniu określenia "pedał" jak i "gej". To dwa końce tego samego kija. Jeśli jednak "geje" mówią o nas "hetero", to nie widzę przeszkód nazywać ich "homosiami" na przykład.
P.S. Do moderatora "ciemnogród", "katole", "mohery", "fanatycy", itp mają takie same zabawrwienie pejoratywne jak "pedały". Jakoś jednak tego nie usuwasz...

Dziękujemy ogromnie moderacji za - ciężkie - sprawne działanie przywołania po porządku niewychowanych dobrze osób, które kryjąc się za nickami, czują się bezkarnie (jakżeż to złudne!) i zachowują się jakby ledwo co zeszli z drzew. Dobra, skuteczna praca. .

Każdy dobrze wychowany człowiek wie doskonale kiedy przekracza granice przyzwoitości i że nie należy tego robić - także we własnym domu.

To, iż ktoś nie zna prawa nie zwalnia od odpowiedzialności, gdy się je łamie.

W prawie polskim orientacja psychoseksualna nie ma jakiegokolwiek związku z możliwością (czy jej brakiem) sprawowania władzy rodzicielskiej . To obszary, które nie zachodzą na siebie. Każdy może, ma prawo, zostać rodzicem, sprawować swoją władzę rodzicielską i odpowiadać za jej sprawowanie dla dobra dziecka / dzieci. Orientacja psychodeksualna - taka czy inna - nie ma tu nic do rzeczy.

Dobrego dnia wszystkim, bez destrukcyjnych emocji, które wczoraj niektórzy tu wywoływali.
j
jorg
Nie znam polskiego prawa które pozwala parom homoseksualnym wychowywać dzieci. I dlatego Katarzyno nadaje sie to do prokuratury. Poza tym rozmawiając o homoseksualistach nazywajmy ich właśnie tak, po polsku. Nie popieram w tym samym stopniu określenia "pedał" jak i "gej". To dwa końce tego samego kija. Jeśli jednak "geje" mówią o nas "hetero", to nie widzę przeszkód nazywać ich "homosiami" na przykład.
P.S. Do moderatora "ciemnogród", "katole", "mohery", "fanatycy", itp mają takie same zabawrwienie pejoratywne jak "pedały". Jakoś jednak tego nie usuwasz...
C
Canak
"Gołe baby reklamują wszystko, od samochodów po papę dachową, ale jakoś to nikogo nie oburza, żadnych katolików.
Bo to jest piekne. No nie Cesiuk!?
E
Ewa
Jestem dumna z decyzji Pana Prezydenta

A co na to Konopnicka?
l
lingwistka
KATARZYNA: akceptuj, akceptuj... do czasu az Twoj synek przyjdzie z przedszkola pytajac, czemu jego kolega probowal go calowac...

No zgroza! Przedszkolaki się całują! Synek Katarzyny na pewno dostałby szoku! Widać, że do przedszkola cię nie posłali.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie