Kolejne wielkie zwycięstwo Ślepska Suwałki

W. Drażba
Suwałki. Po raz drugi w ciągu dwóch dni Ślepsk Suwałki bez straty seta pokonał Jokera Piła. Suwalczanie w I rundzie play off I ligi prowadzą już 2:0!

Suwalczanie kapitalnie zaczęli spotkanie. W pierwszym secie niczym francuska kolej "Teżewe" odjechali rywalom. Od stanu 13:12, po udanych kontrach do 18:12. Potem znów: od 18:13 do 24:13. Nokaut w tej partii zakończyli skutecznym blokiem i nie zamierzali oddawać inicjatywy.

Choć w drugiej partii goście podjęli walkę, to nie zbliżali się do suwalczan bardziej niż na dwa punkty. Podobnie jak we wtorek zajmowali się za to dyskusjami z arbitrami. Przy stanie 19:15 żółtą kartkę za takie zachowanie zobaczył Paweł Kaczorowski. Koniec, końców Ślepsk bez kłopotów triumfował 25:20.

W trzeciej odsłonie to Joker odskoczył na kilka punktów i gospodarze musieli odrabiać straty. Po przerwie, o którą poprosił trener Ślepska Adam Aleksandrowicz, z 5:9 zrobiło się 9:10 po asie Łukasza Jurkojcia. Goście nie rezygnowali, znów zdobyli małą przewagę. Wreszcie, suwalczanie doprowadzili do remisu po 18, a po chwili, atak Kamila Skrzpkowskiego sprawił, że wygrywali 20:19. Za moment to znów goście byli "oczko" do przodu i i tak już do końca seta trwał horror.
Przy stanie 23:22 dla Jokera P. Kaczorowski zaserwował w aut. W aut atakiem uderzył po nim Radosław Zbierski. Był więc meczbol dla Ślepska. Pilanie wzięli czas. Po powrocie na boisko pogrążył ich były zawodnik Jokera, Łukasz Jurkojć, który popisał się pojedynczym blokiem.

Ślepsk jest bliski największego sukcesu męskiej siatkówki w regionie w ostatnich latach. Jeśli przejdzie Jokera znajdzie się w czwórce najlepszych zespołów I ligi. W sezonie 2008/09 5. pozycję w tych rozgrywkach zajął Pronar Parkiet Hajnówka.

Ślepsk Suwałki - Joker Piła 3:0 (25:14, 25:20, 25:23)
Ślepsk: Jurkojć, Kaczorowski, Skrzypkowski, Pink, Rudzewicz, Gołębski, Łuczka (libero) oraz Malczewski.
Joker: Gorzkiewicz, Strzeżek, Kowalczyk, Chwastyniak, Zbierski, Jasiński, Mikułka (libero) oraz P. Kaczorowski, Schulz, Januszewski.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 2:0 dla Ślepska.
Kolejny mecz/mecze w sobotę i ewentualnie w niedzielę w Pile.