Koszykarze Żubrów rozbili Legię

Łukasz Chelis w spotkaniu z Legią Warszawa zdobył 15 punktów, co jest jego rekordem w białostockiej drużynie A. Chomicz
Białystok. Koszykarze Mispolu Żubrów Białystok sobotnim zwycięstwem nad Legią Warszawą 104:80 powetowali sobie porażkę sprzed tygodnia, gdy nieoczekiwanie przegrali z rezerwami Prokomu Sopot.

Wygrana była bardzo okazała i nie podlegała dyskusji od początku meczu. Podopieczni trenera Marka Kubiaka rozpoczęli mecz atakując rywala bardzo wysoko, już na ich połowie. Goście mieli więc utrudnione zadanie w konstruowaniu swoich akcji. W drugiej minucie Tomasz Kujawa celną "trójka" wyprowadził Żubry na prowadzenie 7:5. A trzy minuty później było już 17:8, gdy trafił Łukasz Wilczek. Białostoczanie byli bardzo skuteczni kończąc niemal każdą swoją akcję punktami.
Przewaga naszego zespołu rosła w oczach i po pierwszej kwarcie wynosiła już 15 punktów (35:20), a do przerwy Żubry wygrywały 60:36.
Mecz, do końca którego pozostało jeszcze 20 minut, był już raczej rozstrzygnięty. Białostocki szkoleniowiec spokojnie mógł przeprowadzać zmiany podstawowych graczy. Na parkiecie pojawili się wszyscy białostoccy koszykarze. Z dobrej strony pokazał się Łukasz Chelis. Zresztą w sobotę w Żubrach nie było słabych punktów. Białostoczanie sięgnęli po pewne zwycięstwo.

Mispol Żubry Białystok - Legia Warszawa 104:80 (35:20, 25:16, 22:23, 24:21)

Mispol Zubry Białystok: Wilczek 6, Brzozowski 12 (1x3), Kujawa 7 (1x3), Monach 2, Krajewski 10 oraz Kilian 4, Zadykowicz 16 (3x3), Kowalik 11, Zabielski 11, Kulikowski 10, Chelis 15 (1x3).
Legia: Podobas 20 (2x3), Exner 24, Okoła 20 (1x3), Woydak, Ciszewski 9 oraz Rogowski 1, Sulima 4,Prusiński, Jeremkiewicz, Nowakowski 2.
Sędziowali: Adrian Szczotka (Lublin) oraz Damian Kuziora (Stalowa Wola).
Widzów: 200.

Wyniki i tabela II ligi koszykarzy

Wyniki 15. kolejki: Norgips Piaseczno - Tur Bielsk Podl. 83:79, ŻTS Nowy Dwór Gdański - MMKS SIDEN Toruń 70:76, AZS Kutno - Harmattan Viando 65:86, Mispol Żubry - Legia Warszawa 104:80, Prokom II Sopot - NOVUM Bydgoszcz 86:64, Polonia 2011 - OSSM Pzkosz Sopot 98:78.