Koszykarze Enea  Żubry Chorten Białystok są jedną drogą w II rundzie play-off
Koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok są jedną drogą w II rundzie play-off Wojciech Wojtkielewicz
Wygrywając na wyjeździe 98:77 z Kolejarzem Basket Radom koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok są jedną nogą w drugiej rundzie play-off. W trudniejszej sytuacji jest drużyna Tura Basket Bielsk Podlaski, która u siebie przegrała z Lublinianką KUL Basketball 82:83.

Koszykarze II ligi rozpoczęli fazę play-off. Blisko awansu do kolejnej rundy są podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego. Żubry pokonały bowiem Kolejarza Basket Radom aż 21 punktami 98:77. Mecz w Radomiu rozstrzygnął się w ostatniej kwarcie, którą białostoczanie wygrali 27:14. Najskuteczniejszym zawodnikiem Żubrów był Paweł Śpica, który zdobył 20 punktów.

Bardzo zacięty mecz stoczyli u siebie koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski. Podopieczni trenera Rafała Króla przed ostatnią kwartą przegrywali 50:58. W ostatnich 10 minutach nastąpił pościg za Lublinianką. Na 21 sekund przed końcem Tur wygrywał 82:81 po trafieniu Wojciecha Jakubiaka. Na 6 sekund przed końcem meczu Gospodarek spudłował, ale Wiśniewski zebrał piłkę i zdobył dwa punkty dla Lublinianki. W ostatniej akcji Jakubiak spudłował za trzy punkty i goście wygrali 83:82.

Mecze rewanżowe odbędą się w środę, 3 kwietnia. I rundę play-off rozgrywa się systemem mecz i rewanż.

Jeżeli Żubry Białystok awansują to w II rundzie play-off zagrają ze zwycięzca pary Basket Hills Bielsko-Biała - KS Cracovia 1906 Yabimo (pierwszy mecz 28 marca). Natomiast Tur, gdy pokona Lubliniankę trafi na lepszego z pary BS Polonia Bytom - KS 27 Katowice.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Lublinianka KUL Basketball 82:83 (10:23, 22:16, 18:19, 32:25).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 16, Piotr Bobka, Aaron Weres 13, Jakub Grigoruk, Łukasz Kuczyński 17, Pavlo Bondarenko 3, Wojciech Jakubiak 12, Marcin Marczuk 16, Mariusz Rapucha 5.

Kolejarz Basket Radom - Enea Żubry Chorten Białystok 77:98 (20:26, 22:20, 21:25, 14:27).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 20, Maciej Bębeniec 7, Krystian Tyszka 14, Karol Obarek 19, Arkadiuz Zabielski 8, Hubert Wyszkowski 6, Tomasz Deja 3, Mikołaj Styczeń 7, Paweł Trypus, Jan Malesa 14.