Koszykówka. Pogrom w Bielsku. Żubry poległy w Łodzi

2016-10-02  bialystok zubry ksiezak lowicz koszykowka  andrzej zgiet/polska press/gazeta wspolczesna/kurier poranny
2016-10-02 bialystok zubry ksiezak lowicz koszykowka andrzej zgiet/polska press/gazeta wspolczesna/kurier poranny Andrzej Zgiet
Tur Basket Bielsk Podlaski u siebie wygrał aż 116:25 z najsłabszym w rozgrywkach Startem Lublin. Żubry Leo-Sped Białystok przegrały na wyjeździe z AZS SG Łódź.

Po trzech kolejnych porażkach koszykarze Tura w końcu przełamali się. Mieli o tyle ułatwione zadanie, że do Bielska przyjechał, jak dotychczas najsłabszy zespół w rozgrywkach. Start przegrał wszystkie wcześniejsze spotkania i to wysoko. Bielski zespół nie zlekceważył rywala i wygrał w niecodziennym wyniku 116:25. Goście zagrali z bardzo niską skutecznością rzutową - 13 procent, zaliczyli aż 32 straty. Ale też trzeba zaznaczyć, że w Starcie grają bardzo młodzi zawodnicy.

Natomiast Żubry na wyjeździe przegrały 52:69 z AZS SG Łódź. Przez pierwszą połowę trwał wyrównany mecz. Gospodarze przewagę zaczęli budować w trzeciej kwarcie.

- Na trzecią kwartę rywale wybiegli bardzo nabuzowani i aż biła od nich energia. Wzmocnili defensywę i szybko nam odjechali - powiedział Jakub Jakubiec, trener Żubrów. - Musiałem zdjąć z parkietu Krzysztofa Kalinowskiego i Andrzeja Misiewicza, którzy mieli po cztery faule. Bez nich gra nie układała się tak, jak sobie tego życzyliśmy. Do tego mieliśmy bardzo niski procent skuteczności, zarówno rzutów z gry, jak i wolnych. I tych punktów zabrakło nam w końcowym rozliczeniu.

W środę (godz. 17) w Białymstoku Żubry podejmą Tura.

AZS SG Łódź - Żubry Leo-Sped Białystok 69:52 (13:15, 17:14, 19:11, 20:12 ).
Żubry: Kalinowski 18, Zabielski 12, Misiewicz 10, Kujawa 5, Bombrych 5, Borowik 2, Monach , Niewiński.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Start Lublin 116:25 (29:7, 27:5, 24:9, 36:4)
Tur: Kuczyński 27, Kus 22, Milewski 16, Pisarczyk 15, Zielinko 10, Bajtus 8, Bal 4, Maciej Bębeniec 4, Tomczuk 4, Kiluk 3, Półtorak 3.

Inne wyniki 5. kolejki
Rosa Sport Radom - UMCS Lublin 53:68, AZS Echo Kielce - Sokół Ostrów Mazowiecka 55:72, KK Warszawa - Shmoolky Warszawa 77:66, Stal Stalowa Wola - KKS Kutno 102:60, Księżak Łowicz - AZS Kielce 65:68.