Koszykówka. Sudety za słabe dla Tura. Bielszczanie w ćwierćfinale play-off

Koszykarze Tura zagrają w ćwierćfinale play-off
Koszykarze Tura zagrają w ćwierćfinale play-off Wojciech Wojtkielewicz
Tylko dwóch spotkań potrzebowali drugoligowi koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski, by rozprawić się w 22. rundzie play-off z Sudetami Jelenia Góra. Drużyna trenera Kamila Zakrzewskiego wygrała na wyjeździe 88:72 i awansowała do ćwierćfinału.

Gracze Sudetów starali się wyciągnąć wnioski z przegranego 83:104 meczu w Bielsku Podlaskim i ograniczyć ofensywne poczynania Aarona Weresa i Łukasza Kuczyńskiego, którzy rzucili wtedy aż 57 punktów. I rzeczywiście, na początku nasza drużyna miała spore kłopoty z trafianiem do kosza i na początku drugiej kwarty przegrywała 19:29, a w 18. minucie - 31:39.

Wtedy nastąpił pościg. Przyjezdni wzmocnili defensywę i zaczęli odrabiać straty, a pół minuty przed końcem tej odsłony, po rzucie za trzy Weresa wyszli na prowadzenie 44:43.

Wyrównany bój trwał jeszcze do połowy trzeciej kwarty. Ekipa z Jeleniej Góry prowadziła 52:50, ale wtedy nastąpił szturm Tura. Kuczyński zdobył siedem oczek z rzędu, rzuty wolne wykorzystał Paweł Lewandowski, akcją 2+1 poprawił Filip Pruefer i zrobiło się 62:52 dla przyjezdnych.

Gospodarze byli bezradni. Nie byli w stanie zniwelować przewagi i kiedy w połowie ostatniej kwarty przegrywali 56:74 stało się jasne, że odpadną z wyścigu o I ligę. Rywalem Tura w ćwierćfinale będzie AZS AGH Kraków.

WYNIK 2. RUNDY PLAY-OFF
Sudety Jelenia Góra - Tur Basket Bielsk Podlaski 72:88 (21:15, 22:29, 11:20, 18:24)
. Stan rywalizacji: 0:2. Awans: Tur.
Punkty dla Tura: Kuczyński - 18, Rojek - 18, Pruefer - 17, Król - 10, Weres - 9, Marczuk - 7, Tradecki - 5, Lewandowski - 4, Grigoruk - 0, Parfieniuk - 0, Milewski - 0, Witkiewicz - 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani